Napisali dla nas

  Boryczko Aneta, Cichoń Anna, Dębska Joanna, Iwona Jędruszczuk, Anna Jędrych, Kania Wioletta, Krzak Magdalena, Kulawik Małgorzata, Lemańska Aleksandra, Olszewski Jacek, Orzechowska Marta, Popek Magdalena, Potasz Katarzyna, Semla-Baron Aleksandra, Skrzeczyńska Zofia, Gabriela Stolarczyk, Suchowierska Agnieszka, Tokarski MarekTokarska Urszula, Tomaszek Bożena, Turyna Urszula, Wincewicz Karolina, Wójcik PawełŻyżniewski Daniel

 


Aneta BoryczkoAneta Boryczko

Aneta Boryczko jest counsellerem/terapeutą Gestalt. Pracuje w konwencji Gestalt, wzbogaconej o elementy terapii integratywnej oraz NLP i - w przypadku dzieci - bajkoterapii. Studiowała filologię polską oraz pedagogikę. Posiada dyplom Specjalisty Counsellingu Gestalt (Centrum Counsellingu Gestalt Adama i Olgi Hallerów w Krakowie oraz Associnazione Italiana di Counselling w Firenze), Mistrza Praktyk NLP (The Socjety of Neuro Linguistic Programming and Transformations Unlimited) oraz praktyka Kinezjologii Edukacyjnej „Brain Gym" (Metody dr Paula Dennisona i Gail Dennison). Skończyła również Studium Literacko-Artystyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Główne obszary jej zainteresowań zawodowych, to: rodzina i relacje wewnątrzrodzinne, samotne rodzicielstwo (problem eurosieroctwa) oraz rozstania i proces żałoby. Pasjonuje ją również proces komunikacji międzyludzkiej. Kiedy nie towarzyszy w dorastaniu swoim córkom i nie pracuje, lubi odpoczywać blisko natury i daleko od cywilizacji, a jeszcze bardziej - pisać.

Napisała dla Plasterka:

Do góry


Anna CichońAnna Cichoń

Anna Cichoń, jest psychologiem i psychoterapeutą, absolwentką psychologii stosowanej UJ. Prowadzi indywidualną praktykę psychologiczną i warsztaty dla mam w ciąży. www.psychoterapiaitaniec.com.pl

 

 

Napisała dla Plasterka:

Do góry


Joanna DębskaJoanna Dębska

Studentka IV roku psychologii na Uniwersytecie Śląskim. W obszarze jej głównych zainteresowań jest psychologia kliniczna, a zwłaszcza psychopatologia. Poza tym uwielbia muzykę i książki sensacyjne. Od zawsze dużo przyjemności sprawiało jej pisanie, nie tylko artykułów, ale wszelkich innych form literackich.

Współtworzy dział "Psychologia kliniczna"

Napisała dla Plasterka:

Do góry


Iwona JędruszczukIwona Jędruszczuk

Iwona Jędruszczuk z wykształcenia pedagog ze specjalizacją resocjalizacja, absolwentka podyplomowych studiów z mediacji sądowej i pozasądowej, wpisana na listę mediatorów stałych przy Sądzie Okręgowym w Lublinie oraz listę mediatorów stałych Polskiego Centrum Mediacji.

Z panią Iwoną Jędruszczuk możesz się spotkać w Centrum Porad na Plasterek.pl

 

Napisała dla Plasterka:

Do góry


Anna JędrychAnna Jędrych

Anna Jędrych jest studentką IV roku psychologii. Pisanie obok psychologii, to jedna z jej największych pasji. Pasję tę realizuje poprzez współpracę z internetowym magazynem psychologicznym „Tu i Teraz" oraz tworzenie własnego bloga „Ani słowa", który powstał z potrzeby obserwowania świata i słuchania ludzi. Na co dzień niepoprawna optymistka, uparta marzycielka z poczuciem humoru. Wielka pasjonatka tańca latino, dobrej książki, ambitnego kina i gorzkiej czekolady. Wielka miłośniczka ludzi i zwierząt. 

 

Napisała dla Plasterka:

Do góry


Wioletta KaniaWioletta Kania

Wioletta Kania ukończyła magisterskie studia psychologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Psychologii i Pedagogiki. Aktualnie pracuje jako specjalista do spraw szkoleń, a także rozwija się w kierunku trenerskim. Już w trakcie studiów prowadziła projekty szkoleniowe między innymi z zakresu asertywności, komunikacji werbalnej i niewerbalnej, nieśmiałości, treningu interpersonalnego, rozwiązywania konfliktów, treningu twórczości, warsztatów z zakresu pracy zespołowej. Posiada również doświadczenie w zakresie badań rozwojowych dzieci i młodzieży. Interesują ją  ludzie  i otaczający światem. Uwielbia tańczyć i fotografować. Planuje ukończyć studia podyplomowe z zakresu psychologii transportu. Marzę o spędzeniu urlopu na wyspie Bora Bora

Napisała dla Plasterka:

Do góry


Magdalena KrzakMagdalena Krzak

Mgr Magdalena Krzak,  psycholog, seksuolog kliniczny. Bliżej z Panią Magdaleną można się zapoznać wchodząc na jej profil w centrum porad.

 

 

Napisała dla Plasterka:

Do góry


Małgorzata Kulawik

Małgorzata Kulawik

Mgr Małgorzata Kulawik Jest psychologiem wciąż poszukującym kierunku swojej ścieżki zawodowej.Znajduje satysfakcję w kontakcie z drugim człowiekiem. Dotychczas realizowała się w zakresie pomocy psychologicznej dla osób niepełnosprawnych i chorych psychicznie. Fascynuje ją terapia Gestalt jako droga do własnej dojrzałości i samorealizacji. Nie lubi określenia "pacjent" w odniesieniu do osoby potrzebującej pomocy, gdyż wierzy, że każdy człowiek ma własny potencjał, który przy stworzeniu odpowiednich warunków rozkwita i przynosi konkretne efekty.Prywatnie jest mamą 1,5 rocznej córeczki, lubi koty i świadomość, że to co robi, jest konsekwencją jej własnych decyzji.

Napisała dla Plasterka:

Do góry


Aleksandra lemańskaAleksandra Lemańska

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Ośrodka INTRA w Warszawie. W swojej pracy kieruje się ideą, by przekazywać taką wiedzę psychologiczną, która sprawdza się w tym, co znane, pomaga odkryć to, co ważne, i inspiruje do tego, co nowe.

Napisała dla Plasterka:

Do góry


Jacek OlszewskiJacek Olszewski

Przede wszystkim mąż i tata dwójki dorosłych dzieci. Trener, coach (Grupa Szkoleniowa Kontrakt-OSH) i mediator. Specjalizuję się w szeroko pojętej komunikacji interpersonalnej (również radzenie sobie z emocjami), negocjacjach, mediacjach rodzinnych i biznesowych oraz radzeniu sobie w konflikcie i impasie. Współtwórca strony „Dialog w kryzysie" www.dodialogu.pl dedykowanej osobom i parom poszukującym wsparcia w rozwiązywaniu konfliktów.

Napisał dla Plasterka:

Do góry


Marta OrzechowskaMarta Orzechowska

Absolwentka SWPS we Wrocławiu o specjalności psychologia kliniczna. Swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywała poprzez wolontariat w Hospicjach i Szpitalu Psychiatrycznym. Aktualnie pracująca w międzynarodowej korporacji, jednak swoją przyszłość chciałaby związać z psychologią. Uwielbia wycieczki rowerowe, żużel i dobrą książkę.

Napisała dla Plasterka:

Do góry


Magdalena PopekMagdalena Popek

Studentka psychologii stosowanej na UJ w Krakowie. Wielbicielka dobrej kawy, kotów, psychologii i mediów. Moje zainteresowania w dziedzinie psychologii obejmują: psychoterapię, neuropsychologię, trenerstwo, tematykę ciała i trendów społecznych, zakrawając o antropologię. W czasie wolnym (którego mam niewiele) satyryczna ilustratorka, dobra obserwatorka i opowiadaczka nieśmiesznych dowcipów, florystka. Moje marzenie? Podróże. A szczególnie ciepłe słoneczne popołudnie na werandzie domku letniego w Prowansji, popijając białe wino.

Napisała dla Plasterka:

Do góry


Katarzyna PotaszKatarzyna Potasz

Katarzyna Potasz - psycholog, trener, absolwentka psychologii stosowanej UJ, w czasie studiów ukończyła specjalizację z zakresu neuropsychologii, obecnie słuchaczka studiów podyplomowych Diagnoza i terapia neuropsychologiczna. Jej zainteresowania oscylują wokół neuropsychologii (diagnozy i rehabilitacji), ale też trenerstwa i rozwoju osobistego. Uczestniczka kilku projektów badawczych z zakresu neurologii i neuropsychologii, głównie dotyczących chorób neurodegeneracyjnych. Współprowadzi blog o tematyce z pogranicza psychologii i rehabilitacji: www.psychologia-i-rehabilitacja.blogspot.com.

Napisała dla Plasterka:

Do góry


Aleksandra Semla-BaronAleksandra Semla-Baron

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Więcej informacji o Pani Aleksandrze można uzyskać wchodząc do "Centrum porad", na profil Pani Aleksandry.

 

 

Napisała dla Plasterka:

Do góry


Skrzeczyńska ZofiaZofia Skrzeczyńska

Żona, mama trojga dzieci. Trener i coach biznesu w Grupie Szkoleniowej Kontrakt OSH. Współtwórczyni strony „Dialog w kryzysie" www.dodialogu.pl dedykowanej osobom i parom poszukującym wsparcia w rozwiązywaniu konfliktów. Mediator rodzinny.

 

Napisała dla Plasterka:

Do góry


Gabriela StolarczykGabriela Stolarczyk

Psycholog zarządzania, coach, trener. Sama o sobie mówi: „Praca z ludźmi jest moją inspiracją i wyzwaniem do ciągłego rozwoju siebie, ale też i wspierania w tej drodze innych. Współpracując, słuchając otwieramy sobie i innym nowe perspektywy oraz możliwości rozwoju".
Na co dzień pomaga innym udzielając porad psychologicznych z zakresu zarządzania i doradztwa biznesowego. Prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji, asertywności i motywacji. Zajmuje się również zagadnieniem stresu w szczególności zależnością stresu w pracy, a stresem w związku.
Współzałożycielka inicjatywy Mycoache.com  www.mycoache.com

Napisała dla Plasterka:

Do góry


Suchowierska Agnieszka Agnieszka Suchowierska

Agnieszka Suchowierska - ukończyła polonistykę w Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Po studiach rozpoczęła pracę jako nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej, w której pracuje do dziś. Od kilkunastu lat interesuje się psychologią i psychoterapią (humanistyczną i egzystencjalną). Razem z Wojciechem Eichelbergerem napisała księżkę "Bajka to życie albo z jakiej jesteś bajki", o której na Plasterku już kiedyś pisaliśmy http://www.plasterek.pl/BajkaTozycieAlbo.html

Sama o sobie

"Gdyby ktoś mnie spytał, kim jestem, odpowiedziałabym, że sobą, albo że istotą. Człowiekiem i kobietą. Całością i częścią całości. Przez wiele lat wyczynowo trenowałam bycie nieszczęśliwą. Od kilku lat amatorsko ćwiczę bycie szczęśliwą i przekonuję się na własnej skórze, że szczęście jest stanem ducha, a nie wynikiem korzystnego splotu kapryśnych okoliczności (choć jest on, oczywiście, bardzo mile widziany). W najbliższej i dalszej przyszłości chciałabym nadal kształcić się w uprawianiu szczęścia - nie tylko własnego. Mam nadzieję, że może to być stan dożywotni, a nawet pośmiertny."

Napisała dla Plasterka:

Do góry


Marek TokarskiMarek Tokarski

Psycholog,od wielu lat zajmujący się pomocą psychologiczną i psychoterapią indywidualną młodzieży. Zajmuje się również terapią rodzinną.

 

 

Napisał dla Plasterka:

Do góry


Urszula Tokarska

dr Urszula Tokarska

Dr Urszula Tokarska jest psychologiem od lat pracującym jako nauczyciel akademicki oraz praktykiem propagującym idee wspomagania rozwoju człowieka na wszystkich etapach jego życia, przede wszystkim z wykorzystaniem tzw. metod narracyjnych. Swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół psychologii biegu życia ludzkiego, psychologii narracyjnej oraz egzystencjalnej, możliwości zawartych w jakościowych metodach poznawania i oddziaływania na współczesnego człowieka. Autorka wielu publikacji , treningów oraz warsztatów.

www.tokarska.pl urszula@tokarska.pl


Napisała dla Plasterka:

Do góry


Bożena Tomaszek - pracownik Niepublicznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej "Empatia". Autorka publikacji z zakresu pracy z dziećmi z nadpobudliwością psychoruchową. Realizator programu "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców".

Napisała dla Plasterka:

Do góry


Urszula Turyna

Pedagog, psychoteraputka - absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła 4 letnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, a także  Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego oraz Studium Psychoterapii Młodzieży. Od 6 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi indywidualnie i grupowo w Ośrodku Psychoterapii Mały książe oferującym pomoc rodzicom i ich dzieciom.


Napisała dla Plasterka:

Do góry


Karolina WincewiczKarolina Wincewicz

Z wykształcenia psycholog oraz filolog klasyczny. Obecnie w trakcie 4-letniego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w SWPS. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu diagnozy psychologicznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Polskiego Stowarzyszenia Integracji Psychoterapii. Swoje doświadczenie zdobywała m.in. w IPiN, Plaza Detox w Szpitalu Praskim, MSWiA w Otwocku, Szpitalu Nowowiejskim oraz w Instytucie Psychologii Zdrowia pracując w e-poradni. Głównym obszarem jej zainteresowań są osobowość oraz zaburzenia afektywne. Swoją pracę terapeutyczną opiera głównie na podejściu poznawczo-behawioralnym, równocześnie starając  się mieć otwarty umysł i czerpać z różnych podejść. Pracuje pod superwizją. www.inplus24.com.pl

Napisała dla Plasterka:

Do góry


Paweł WójcikPaweł Wójcik

Urodzony w Lublinie w 1966, wstąpił do Zgromadzenie Salezjańskiego po szkole średniej, by w 1988 roku, po ukończeniu kursu filozofii, wyjechać do Tanzanii. Po studiach teologicznych w Nairobi, uczył przez cztery lata w Tanzanii (m.in. psychologii w seminarium salezjańskim), by 1998 udać się na studia biblijne na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. W grudniu 2004 wystąpił ze Zgromadzenia Salezjańkiego zainspirowany ideami „Rozmów z Bogiem" Walsch'a. W 2005 ożenił sie w Nairobi z przepiękną Kenijką, i obecnie ma trzyletnią córkę i rocznego syna. Dwa zbiory jego opowiadań są do nabycia pod adresem http://stores.lulu.com/pawel66 (po angielsku w formacie ebook).


Napisał dla Plasterka:

Do góry


Daniel Żyżniewski

Daniel Żyżniewski

Psycholog w zakresie neuropsychologii klinicznej oraz psychoterapii i terapii seksualnej. Zajmuje się diagnozą, terapią i wsparciem osób po epizodach mózgowych (w tym po udarach) oraz osób z przewlekłą chorobą neurodegeneracyjną (w tym demencje). Dodatkowo pomaga w różnych aspektach psychologicznych codziennego funkcjonowania, zarówno osobom samotnym jak i będących w związkach, ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnej wrażliwości oraz preferencji.
Udziela konsultacji specjalistycznych w Warszawie, tel. 785366214.

Autor jednego z najpopularniejszych blogów WP w kategorii psychologia i turystyka (www.danielzyzniewski.bloog.pl). Pasjonat psychologii, antropologii, symboliki międzykulturowej, podróży, malarstwa i zdrowej żywności. Autor blogu i książki kucharskiej "Kuchnia organiczna. Prosta, smaczna i zdrowa (www.kuchniaorganiczna.com).

Napisał dla Plasterka:

Do góry