Newsletter Plasterek.pl [2010-05-07]

Aktualności

balloon.jpgUrodziny Plasterka - Drodzy Plasterkowicze, zbliżają się pierwsze urodziny Plasterka i w związku z tym pragniemy zaprosić Was do wzięcia udziału w konkursie.

Zadanie konkursowe jest bardzo łatwe oraz przyjemne. Polega na uruchomieniu wyobraźni i napisaniu, jakie masz pomysły na to by Plasterek stawał się coraz bardziej przyjazny każdemu użytkownikowi. Co Ty chcesz w nim znaleźć, jakie rzeczy i funkcje powinien posiadać aby korzystanie z niego było dla Ciebie atrakcyjne i zaspokajało Twoje oczekiwania. Jakie tematy według Ciebie powinny być poruszane i jakie działania podejmowane, by wychodzić naprzeciw plasterkowej społeczności.

 


Baza wiedzy

number.jpgŻycie zdeterminowane przez liczby - Naszym życiem, czy tego chcemy czy nie, rządzą  liczby. W chwili narodzin otrzymujemy swój unikatowy numer pesel.  W szkole wpisują nas na listę przydzielając nam numerek. Wraz z rozpoczęciem pracy zawodowej zostaje nam nadany NIP. W międzyczasie musimy zapamiętać PIN i PUK telefonu, karty do bankomatu, numer konta, kod do bramy w bloku, nie mówiąc o dziesiątkach dat: urodzin imienin, rocznic. Nasza rzeczywistość złożona jest z setek liczb, które rządzą naszym życiem. Wśród nich są takie, które wpływają na nasze życie bez udziału naszej świadomości. To liczby, które od zawsze istnieją w naszym otoczeniu i niezależnie od czasu czy miejsca zawsze mają na nas takie samo działanie.

 


Temat miesiąca

mother.jpgPracująca mama - Czas przed pojawieniem się dziecka,  to okres w życiu kobiety, w którym praca zawodowa odgrywa niebagatelną rolę, nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia. Zajmuje ona wręcz pierwszoplanowe miejsce w hierarchii wartości. Wiąże się z nią wiele ambicji, planów i marzeń. Dominuje chęć robienia kariery, wspinania się po szczeblach rozwoju zawodowego, realizowania sie poprzez wykonywanie coraz trudniejszych, ale też coraz bardziej prestiżowych obowiązków. Z uwagi na centralne miejsce, jakie zajmuje praca zawodowa i kariera w życiu kobiet, decyzja o posiadaniu dziecka bardzo często schodzi na dalszy plan i jest odkładana w czasie. 

 


Wieści

sleeper.jpgSenne marzenia a rzeczywiste problemy - Wiadomo było od dawna, że sen poprawia pamięć i wspomaga procesy nauczania. Dzięki naukowcom z Beth Israel Deaconess Medical Centre wiemy teraz, że same senne marzenia odgrywają ogromną rolę. Dziewięćdziesięciu dziewięciu ochotników uczyło się przez godzinę komputerowej gry, polegającej na jak najszybszym dotarciu do celu przez wirtualny, trójwymiarowy labirynt.


strenght.jpgMoralny czyn wzmacnie wolę i ciało - Moralne czyny, nawet jeżeli tylko wyobrażone, wzmacniają wolę i czynią ciało fizycznie silniejsze - dowodzą tego eksperymenty przeprowadzone przez Kurta Graya z Harvard University. W pierwszym ochotnikom podarowano dolara, który mogli zachować lub ofiarować dla instytucji charytatywnej.


man1.jpgOleje rybne nie na umysł seniorów - Wcześniejsze badania wykazały dobroczynny wpływ kwasu tłuszczowego omega 3 między innymi na spowolnienie pogarszania się procesów poznawczych u dotkniętych łagodnymi formami choroby Alzheimera, na poprawę zdrowia serca oraz na usprawnienie koordynacji między wzrokiem a rękami u niemowląt, których mamy przyjmowały tą substancję podczas ciąży.

 

 


Psychogratka

change1.jpgJak reagujesz na zmiany? - Życie jest pełne zmian. Nowa praca, zmiana miejsca zamieszkania, nowy związek, powiększenie rodziny.... Na stałość w naszym życiu nie mamy co liczyć. To jak na zmiany reagujemy zależy od naszej zdolności adaptacyjnej.

Zapraszam wszystkich do rozwiązania testu, który z przymrużeniem oka, odpowie  na pytanie:

Jak reagujesz na zmiany?


Literatura

jestem mamą.jpgJestem mamą - to pierwsza w Polsce książka o macierzyństwie, która nie jest nudnawym poradnikiem, ale pasjonującą, wielogłosową i bardzo prawdziwą opowieścią o odkrywaniu siebie samej poprzez macierzyństwo, o dojrzewaniu do bycia mamą, o samotnym macierzyństwie, o partnerstwie, o problemach z karmieniem, dolegliwościach ciążowych, zmęczeniu pierwszych miesięcy, poszukiwaniu opiekunek, czytaniu dzieciom, wakacjach z dziećmi, o macierzyńskich radościach i lękach i o tym, czy da się łączyć macierzyństwo z pasjonującą pracą...Grupy

dziewica i....jpgDziewica i niedziewica razem

co zrobić z partnerem, który nie jest już dziewicą (prawiczkiem), co zrobić z niemalejącym uczuciem pretensji?

Utworzona: 04.05.2010, 20:46 przez: berbel

 

 

rozmowy.jpgRozmowy o d... Marynie

Moi Drodzy, trochę się już znamy i fajnie nam się ze sobą rozmawia. Zapraszam Was zatem, jeśli chcecie o czymś opowiedzieć, pogadać to to może być miejsce naszych spotkań poza grupami:)

Utworzona: 04.05.2010, 23:26 prze: Lirjel

 « Lista wszystkich biuletynów