Newsletter Plasterek.pl [2011-02-18]

Aktualności

Zmiany na Plasterku!!!

Drodzy Plasterkowicze!

Wprowadziliśmy kilka zmian, które, mamy nadzieję, udogodnią Wam korzystanie z zasobów Plasterka. Po pierwsze, w lewej części strony, tuż pod obrazkami przewodnimi do artykułów będą wyświetlać się ostatnio aktywne grupy (dotychczas mogliście tam oglądać ostatnio założone). Dzięki tej zmianie możecie szybciej reagować na nowe wpisy.

zmiany.jpgWprowadziliśmy również nową funkcjonalność POMOCNE POSTY , dzięki niej będziecie mogli oznaczać te posty, które w szczególny sposób Was zainspirowały, dały do myślenia lub popchnęły do rozwoju. To również sposób zwrócenia uwagi innych Użytkowników Plasterka na post, który w Waszym odczuciu warty jest przeczytania i wreszcie, oznaczając wartościowy post, możecie umocnić samego autora postu w poczuciu, że jego aktywność na Plasterku ma duży sens.


pomagam bo.jpgPlasterek.pl został patronem akcji Pomagam.bo

"Weź tyle, ile potrzebujesz. Daj tyle, ile możesz" - te słowa są myślą przewodnią portalu Plasterek.pl, tymi słowami od początku zachęcamy Was do czerpania pomocy od innych i do pomagania innym w zwykły, ludzki sposób. Kampania "Pomagam.bo" jest bardzo bliska naszym ideom, gdyż ma na celu zainicjowanie budowy prężnie działającej i aktywnej społeczności wolontariuszy w Internecie oraz uświadamianie, jak łatwo można pomagać drugiemu człowiekowi. Dlatego właśnie Plasterek.pl został patronem inicjatywy Pomagam.bo. Gorąco zachęcamy Was do odwiedzenia strony www.pomagambo.pl oraz do aktywnego uczestnictwa w facebookowym profilu kampanii http://www.facebook.com/Pomagam.bo

 


Baza wiedzy

mum.jpgJak przewlekła choroba kształtuje nasze emocje?

Symbiotyczna więź astmatyczna cz. 6 (psychologiczne aspekty astmy oskrzelowej) - Astma oskrzelowa jest ściśle powiązana z emocjami. Gdy dziecko od najwcześniejszych lat choruje na astmę, to rola jego rodziców w emocjonalnym przebiegu choroby staje się dla jego przyszłej konstrukcji psychicznej jeszcze ważniejsza. Żeby lepiej zrozumieć wpływ opiekuna na emocje dziecka chorego na astmę, warto poznać podstawowy mechanizm uczenia się oraz kształtowania emocji w pierwszych latach życia każdego z nas.


wolontariat.jpgWolontariat, czyli co?

Pomaganie innym może przybierać różne formy i za każdym razem jest ważne i wyjątkowe. A jedną z najpowszechniejszych form pomagania we współczesnym społeczeństwie jest Wolontariat. Ideę wolontariatu możemy rozpatrywać z perspektywy dwóch skrajnych podejść. Z jednej strony próbuje się zdefiniować to zagadnienie i zamknąć je w ramach spójnej definicji, a z drugiej, przyznaje się, że wolontariat jest tak spontaniczną działalnością, że wymyka się wszelkim definicyjnym ograniczeniom.

 


Temat miesiąca

women.jpgO czym wieczorem myśli, osoba samotna?

Samotność,a ... depresja - Nikt nie zrozumie dlaczego samotność stała się synonimem depresji, dopóki jej nie zazna. Nie mówię tu o samotności po rozstaniu z kimś, tylko o tej długotrwałej, bez przyjaciół i bez wiary w zmianę swojego położenia. Takiej, kiedy każdy wieczór sprawia, że dostrzegamy to, że znów jesteśmy sami i pogrążamy się w monotonii lenistwa. Takiej, w której ciężko nam się uśmiechać i cieszyć ze szczęścia innych i rozmyślać pozytywnie o naszej przyszłości. Tej najprawdziwszej samotności, gdy nie chcemy, by jutro wygrać na loterii i znaleźć miłość swego życia, tylko by jutro nigdy nie nastąpiło

 


Warsztaty online

wiosenne porzÄ�dki.jpgTo już ostania szansa, aby przyłączyć się do wiosennych porządków i pozbyć się ograniczeń!!!

Zatem najwyższy czas, by zabrać się za porządki. Jednak nie będziesz zamiatać, trzepać dywanów, ani myć okien, ale  uporządkujesz swoje życie.

Zapraszamy Cię na warsztaty "WIOSENNE PORZĄDKI- czyli jak się pozbyć ograniczających przekonań", prowadzone metodą Racjonalnej Terapii Zachowań, które pomogą Ci zmienić Twoje życie!

Warsztaty będą odbywać się online  na portalu  Plasterek w  dniach 21 - 25 lutegoWieści

couple4.jpgDlaczego tak trudno jest się nam porozumieć z bliskimi?

Im więcej wspólnej wiedzy, tym gorsza komunikacja - Już cztery lata temu prof. Boaz Keyzar z University of Chicago odkrył zjawisko, które nazwał komunikacyjnym uprzedzeniem wobec bliskich o czym napisał w czasopiśmie „Cognitive Science". Niedawno był on członkiem zespołu prof. Kennetha Savitsky'ego z Williams College, który to opracował nowe eksperymenty, by to złudne przypuszczenie, że lepiej się z bliskimi rozumiemy ponownie obalić. Czytamy o tym w ostatnim numerze „Journal of Experimental Social Psychology".


pen.jpgDlaczego ucząc się nowych rzeczy warto użyć długopisu?

Długopis lepszy od klawiatury - Prof. A. Mangen z Universitete i Stavanger oraz J.-L. Velay z Aix-Marseille Université stwierdzili, że nowego alfabetu uczymy się szybciej pisząc litery ręcznie zamiast używając klawiatury komputera. Piszą oni o tym (przy pomocy klawiatury) w najnowszym numerze czasopisma „Advances in Haptics". Już wcześniej prof. Virginia Berninger z University of Washington z zespołem odkryli, że dzieci piszą szybciej, dłużej i lepiej bezpośrednio na papierze niż na komputerze.

 


Psychogratka

man1.jpgA może Twój partner jest ideałem? - sprawdź

Męskie typy - tylko dla kobiet - Męski świat nie należy do zbyt skomplikowanych. Dlatego przyporządkowanie mężczyzn do określonych typów nie jest trudnym zadaniem. A jeżeli dodamy do tego jeszcze fakt, że lubimy schematy, bo porządkują świat i dają poczucie bezpieczeństwa, to stworzenie „katalogu męskich typów", wydaje się wręcz konieczne.

Przyjrzyj się więc swojemu mężczyźnie i sprawdź do jakiego typu należy. Może będziesz mieć szczęście i okaże się, że u Twego boku rozkwita ideał mężczyzny - heteropolita.


cupid.jpgCo was łączy, prawdziwa miłość, czy zauroczenie? 

Prawdziwa miłość - Zastanawiacie się czy Wasza miłość to ta najprawdziwsza, wyjątkowa i niepowtarzalna, która przetrwa wszelkie życiowe zawirowania i nie podda się mijającym dniom? Czym jest taka prawdziwa miłość - pożądaniem, ucieczką przed samotnością, przyjaźnią, partnerstwem, instynktem łączenia się w pary, a może wszystkim po trochu? Jednak nie najważniejsze jest to czym miłość jest, ale to jak Ty i Twój partner ją postrzegacie. To od Waszego przekonania zależy czy będzie to miłość jedyna i prawdziwa, czy tylko chwilowe zauroczenie.

 


Inicjatywy

pomagam bo.jpgPomagam.bo

Zostań Superbohaterem działań społecznych i pomagaj!

„Pomagam bo" to kampania o charakterze non-profit, której celem jest zainicjowanie budowy prężnie działającej i aktywnej społeczności wolontariuszy w Internecie.

Każdy może pomagać.


pomagam bo.jpgWolontariat - lubię to! Konkurs

Kampania Pomagam.bo zaprasza wszystkich wolontariuszy do wzięcia udziału w Konkursie!!!

"Wolontariat - lubię to!"

Chcemy, aby Wasze historie zachęciły innych do działania. Wolontariat zmienia świat - lubimy to!

Jesteś wolontariuszem i pracujesz z wykluczonymi? Nauczyłeś się czegoś nowego, zdobyłeś nowe umiejętności? Wiesz co chcesz robić w życiu? Zdobyłeś nowych przyjaciół? Pomogłeś komuś?

 


Grupy

miĹ�.gifŻeby mama brzmiało dumnie

Dobra mama czyli jaka... jak wychować szczęśliwe i mądre dzieci

Utworzona: 15.02.2011, 07:48

 « Lista wszystkich biuletynów