Newsletter Plasterek.pl [2010-08-06]

Baza wiedzy

konflikt.jpgKiedy konflikt rujnuje? - Konflikt sam w sobie nie jest niczym złym. Uważam wręcz, że może być źródłem genialnych rozwiązań. Sięgając do pamięci każdego z nas myślę, że wspólnie znaleźlibyśmy takie przykłady, gdzie początkowa sytuacja konfliktowa zaowocowała ciekawą współpracą, związkiem czy genialnymi pomysłami. Często jednak dzieje się inaczej... Dlaczego? Konsekwencje konfliktu zależą od tego czy uczestnicy będą ze sobą rywalizowali czy współpracowali.


Temat miesiąca

biedronki.jpgUświadamianie dzieci - trudna lekcja dla rodziców - Franik niedługo skończy trzy lata. Jest bystrym, uroczym chłopcem otwartym na świat i nowe przygody. Wiąże się to jednak z częstymi kontuzjami, jak to w tym wieku bywa. Kiedy się uderzy czy  skaleczy przychodzi do rodziców z prośbą pocałuj. Jak za dotknięciem różdżki pocałowane miejsce natychmiast przestaje boleć i Franek z radością wraca do przerwanej zabawy. Pewnego razu chłopiec przyszedł do taty ze skargą  boli mnie siusiak - pocałuj!


pig.jpgDziwne tłumaczenia jedzących mięso - Sierpniowe wydanie czasopisma „Appetite" zawiera artykuł napisany po kierownictwem Stevena Loughnan z University of Kent, który opisuje niektóre strategie używane przez jedzących mięso dla usprawiedliwienia przed sobą tej praktyki, aby zachować opinię bycia miłośnikiem zwierząt. Michael W. Allen z University of Sydney, natomiast, już dwa lata temu wykazał, że smak zależy bardziej od tego, co myślimy, że jemy, niż od tego, co faktycznie znajduje się na talerzu.


cigaret.jpgDobra wiadomość dla palaczy pragnących rzucić nałóg - Najnowsze wyniki ogłoszone przez Reuvena Dara z Tel Aviv University rzucają nowe światło na samą naturę zależności od nikotyny, która - wedle izraelskiego naukowca ogłaszającego swoje odkrycia na łamach ostatniego wydania „Journal of Abnormal Psychology" - jest bardziej natury psychologicznej niż biologicznej.


food.jpgPsychologia dobrego jedzenia - Nasze przekonania mają większy wpływ na ilość spożywanego jedzenia, niż nam się to zwykle wydaje. Kulturowe uprzedzenia jak też percepcja wzrokowa decydują o naszej satysfakcji czy głodzie bardziej niż sama biologia. Ta wiedza może nam pomóc zbić dodatkowe kilogramy bez specjalnego wysiłku. Jedno starsze badanie, a drugie z ostatnich dni zilustrują powyższe stwierdzenia.

 


Literatura

wielka księga siusiaków.jpgWielka księga siusiaków, Wielka księga cipekwielka księga cipek.jpg

Autor: Dan Höjer, Gunilla Kvarnström

Kiedy w 2009 roku ukazała się pierwsza z wyżej wymienionych książek (Wielka księga siusiaków), rynek wydawniczy przeszedł lekkie trzęsienie  ziemi.  Niby jesteśmy otwarci na nowości, mamy się za coraz bardziej tolerancyjnych, a jednak  książka o takim tytule i takiej treści nie mogła przejść niezauważona. Jak zawsze w takiej sytuacji dało się słyszeć  głosy zachwytu, iż nareszcie pojawiła się ciekawa propozycja dla dzieci i ich rodziców, niezmiernie pomocna w przekazaniu pociechom wiedzy o seksualności i wszystkich związanych z nią aspektach oraz głosy oburzenia, iż taka książka została w ogóle wydana.

 


Inicjatywy

roza.jpgAdam - mężczyźni kontra rak piersi - Od czternastu lat polski oddział firmy Avon we współpracy ze Stowarzyszeniem „Amazonki" Warszawa Centrum  prowadzi w naszym kraju działania profilaktyczne i edukacyjne w ramach kampanii Avon kontra rak piersi - Wielka Kampania Życia. Dzięki nim wzrasta świadomość konieczności systematycznej profilaktyki i coraz więcej kobiet decyduje się na regularne badania USG piersi. W tym roku, w ramach kampanii, zostanie przeprowadzona wyjątkowa i nierealizowana nigdzie poza Polską akcja, która ma na celu włączenie mężczyzn w walkę z rakiem piersi.

 


Grupy

odżywianie.jpgZaburzenia odżywiania

Wszystkie osoby które dotknął ten problem, tylko my wiemy jak trudno przestać się odchudzać. Połączmy siły, aby uwierzyć w swoje wewnętrzne piękno :)

Utworzona: 31.07.2010, 00:29 przez m.i.rka


grupa.jpgWsparcie w sytuacji bezrobocia

Jak zdobyć pracę w sytuacji kiedy od 8 miesięcy nie dostało się nawet żadnej propozycji??
Jak przestać czuć się bezużytecznym??

Utworzona: 31.07.2010, 21:56

 « Lista wszystkich biuletynów