Newsletter Plasterek.pl [2010-07-02]

Aktualności

misja - Kopia.jpgW poszukiwaniu misji - warsztaty - 1 lipca na naszym portalu rozpoczęły się  warsztaty on-line  "W Poszukiwaniu Misji", prowadzone przez Wiktora Go. Jeżeli jeszcze nie przyłaczyłeś/aś się do grupy warsztatowej możesz to zrobić w każdej chwili. Odważ się wyruszyć na poszukiwanie własnej misji, po to, aby żyć z poczuciem sensu i pasji.


 

Ela G..jpgDo grona specjalistów w Centrum porad dołączyła Pani Ela Grabarczyk-Ponimasz.

Pani Ela jest psychologiem z 15-letnim doświadczeniem zawodowym. Od 11 lat pracuje jako specjalista terapii uzależnień. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół rozwoju kompetencji interpersonalnych, terapii uzależnień i współuzależnień, interwencji kryzysowej, problematyki stresu i żałoby, a także problemów tak zwanych "zasadniczych", będących obszarem refleksji psychologii humanistycznej i egzystencjalnej.

Serdecznie witamy.


Grupy wielowątkowe - Drodzy Plasterkowicze, od dziś możecie korzystać z nowej funkcjonalności jaką jest tworzenia osobnych wątków w obrębie grupy. Dzięki temu, rozmawiając o różnych aspektach danego tematu zachowacie przejrzystość w pojawiających się wypowiedziach.

Aby założyć grupę wielowątkową lub dodać tę funkcjonalność do istniejącej już grupy, w ustawieniach zaznacz opcję "Grupa z wątkami".


Inicjatywy oraz "przypnij" - Plasterkowe nowości - Drodzy Plasterkowicze  dziś w dziale PSYCHOKOKTAJL pojawiła się nowa zakładka Inicjatywy. Będziemy w niej prezentować akcje i inicjatywy społeczne, wspierać twórcze, czasami nieformalne rozwiązania, propagować skuteczne działania, których celem jest pomoc drugiemu człowiekowi. Zapraszamy Was do współpracy!

Druga zmiana na Plasterku zainteresuje założycieli i moderatorów grup. Pojawiła się nowa opcja dostępna w grupach, która polega na możliwości „przypinania" ważnych lub znaczących postów na początek każdej dyskusji w grupie czy też wątku. Post przypięty jest opatrzony ikoną  "pinezki".Baza wiedzy

Rozdział 1, część 1: A tata wyjeżdża/odchodzi... - Kupiłaś książkę, którą reklamowano jako poradnik i właśnie trafiłaś na dziwaczną bajeczkę. Rozczarowana? Mam nadzieję, że mimo to zostaniesz z nami (to znaczy ze mną i Klanem Kompletnie Kapitalnych Kojotów) na chwilę wystarczająco długą, abym mogła Ci wytłumaczyć, skąd wzięły się te zwierzątka. Kojota wymyślił mój mąż. To miał być jego sposób na przekazywanie dzieciom tego, co uważał za ważne. Kojot narodził się jako przyszły nauczyciel, ale również bajkowe alter ego, bo mąż nie bardzo potrafił mówić o swoich uczuciach, a zresztą nasze dziewczynki jeszcze mniej chciały w takich rozmowach z nim uczestniczyć.


biegała....jpgRozdział 1, część 2: Klan Kompletnie Kapitalnych Kojotów - A tata wyjeżdża/odchodzi... - BNBS wzdychał i szeptał. Szeptał i wzdychał. Jego głos brzmiał tak cichutko, jakby bawił się ze mną w chowanego. Chociaż nikomu nie było do śmiechu. Wydawało mi się nawet, że na pyszczku mojego Przyjaciela Kojota coś błyskało w świetle księżyca. Może była to łza, a może jakiś zabłąkany świetlik?

- Wiesz, że kocham moje kojąciątka najbardziej na świecie - zaczął. Nie czekając na moją odpowiedź, bo chyba nie było to wcale pytanie, mówił dalej. - Otóż, obawiam się, że one o tym nie wiedzą - jego mina była smutniejsza niż bałwanek na wiosnę.Temat miesiąca

oneselve.jpgJa sam/sama - sztuka samodzielności - Dla większości rodziców, określenie stopnia, w jakim mogą pozwolić swojemu dziecku na samodzielność jest ogromnym wyzwaniem. Z jednej strony doskonale zdają sobie sprawę, że stopniowe oddalanie się dziecka od rodziców, jest naturalnym procesem wychowawczym i efektem rozwoju, z drugiej strony, wizja samodzielnej pociechy budzi ich sprzeciw wynikający z naturalnej potrzeby chronienia „przed całym złem" tego świata.


Wieści

football.jpgKopanie piłki pomaga zwalczyć depresję - Mężczyźni  cierpiący na depresję czy obniżenie nastroju, dużo rzadziej szukają profesjonalnej pomocy psychologicznej niż kobiety. Zawłaszcz dla młodych mężczyzn, przyznanie się do  pogorszenia nastroju jest bardzo trudne. Dlatego stworzono dla nich pilotażowy program „Back of the Net", w którym wykorzystano zamiłowanie mężczyzn do piłki nożnej.  Program wykorzystuje połączenie gry w piłkę nożną i metodę poznawczo-behawioralną. Opiera się on na wykorzystaniu futbolowej metafory do radzenia sobie z sytuacjami życia codziennego.


math.jpgNiemowlaki znają matematykę - Dwie pary badaczy niezależnie stwierdziło, że znaliśmy matematykę zanim zaczęliśmy mówić. Kerry Jordan i Elisabeth Brannon badali siedmiomiesięczne niemowlaki, a Stella Lourenco i Matthew Longo dwa miesiące starsze. Pierwsi zademonstrowali znajomość abstrakcyjnych pojęć „dwa" i „trzy", zaś drudzy jeszcze trudniejszych relacji „większe od" i „mniejsze od" w odniesieniu do liczb i wielkości fizycznych.


romantic.jpgMuzyka i nie tylko, na pomoc w zdobywaniu kobiecych serc - Romantyczna muzyka w tle, to być może różnica między sukcesem a porażką w zdobywaniu serca wybranej osoby, a zachowanie obu stron w trakcie spotkania ma wpływ na wzajemne postrzeganie. Do pierwszego wniosku doszło trzech francuskich badaczy, którzy wcześniej wykazali, że mężczyźni gotowi są wydać więcej na kwiaty, gdy w kwiaciarni słyszą romantyczną muzykę. Drugą konkluzję podtrzymują naukowcy z Northwestern University, którzy podważyli nie jedną już powszechnie utrzymywaną opinię na podstawie obserwacji speed dating, czyli szybkich randek.

 


Literatura

ABC.pngABC Mądrego Rodzica: Droga do Sukcesu

Autor: Jolanta Gajda

Dowiedz się, jak pomóc swojemu dziecku osiągnąć sukces i sprawić, aby było szczęśliwe.

Jesteś już rodzicem? A może dopiero będziesz? Opowiem Ci więc pewną historię. Doczytaj ją do końca, a dowiesz się, jak  „ABC Mądrego Rodzica: Droga do Sukcesu"  zmieni życie zarówno Twoje, jak i Twojego dziecka.Inicjatywy

Kto szuka.jpgKto szuka, ten żyje - warsztaty w UNICORN - Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN serdecznie zapraszamy osoby zameldowane w woj. małopolskim na stałe lub tymczasowo, które doświadczyły w swym życiu choroby nowotworowej do wzięcia udziału w projekcie

Kto szuka, ten żyje - warsztaty w UNICORN

Powrót do codzienności po chorobie nowotworowej


Grupy

misja - Kopia.jpgW poszukiwaniu misji - warsztaty

Tu odbywają się warsztaty prowadzone przez Wiktora Go "W poszukiwaniu misji" Dołącz i weź w nich udział, (możesz to zrobić w każdej chwili ich trwania 1.07.2010-30.07.2010)

Utworzona: 28.06.2010, 15:58


teściowa.jpgTeściowa kontra synowa

Czy musi dojść do wojny?

Utworzona: 23.06.2010, 08:52 przez matrinikotek
« Lista wszystkich biuletynów