Newsletter Plasterek.pl [2010-06-25]

Aktualności

Matejczyk Ka2.jpgPani Katarzyna Matejczyk - nowy specjalista na portalu Plasterek.pl

Pani Katarzyna specjalizuje się głównie w psychoterapii oraz w metodach wspomagających ludzi w odnajdywaniu zdrowia i siły wewnętrznej. Pomaga radzić sobie z życiowymi trudnościami takim jak: kłopoty w relacjach z ludźmi, trudności w związkach, traumatyczne doświadczenia, trudnościami z akceptacją siebie. Jest współautorką  projektu "Twoje Dobre Życie", proponowanego przez IPSI, budującego siłę układu immunologicznego, odporność na choroby cywilizacyjne, w tym nowotwory. Pasją Pani Katarzyny jest psychologia sportu, na polu którego osiągnęła wiele sukcesów.

Pani Katarzyna zaprasza wszystkie osoby, które szukają nadziei i spokoju. Wikłają się wciąż w nieodpowiednie związki. Cierpią na bezsenność, nerwicę czy depresję. Mają trudności w zaakceptowaniu swojego ciała i seksualności.

Zapraszamy serdecznie do Centrum PoradBaza wiedzy

Kocham moje kojociątka.jpgBajka na powitanie - Wyobraź sobie Kojota... Zaraz, zaraz! Nie tak! To nie jest taki zwyczajny kojot. To najbardziej niezwykle kojotowaty Kojot, jakiego udało mi się kiedykolwiek spotkać. A możesz mi wierzyć, spotkałam bardzo wiele kojotów. Poznałam go bardzo dawno temu, gdzieś tak miesiąc albo nawet dwa, we wtorek, środę lub jakoś pomiędzy. Siedziałam wtedy, tak jak dziś, na ganku swojego małego domku i piłam wieczorne kakao.


school1.jpgSzkolne świadectwo - sprawdzian dla rodziców - Koniec roku szkolnego. Rozpoczynają się długo wyczekiwane wakacje. Podekscytowane dzieciaki na wyścigi opowiadają o swoich wakacyjnych planach. Jednak zanim ta długo wyczekiwana chwila nastąpi, czeka je ostatnie wyzwanie - reakcja rodziców na świadectwo szkolne.Twoja reakcja na świadectwo dziecka jest bardzo ważna i to nie tylko w przypadku,  gdy jest ono usiane  kiepskimi ocenami. Kiedy dziecko wręcza Ci swoje świadectwo, uważnie obserwuje, co zrobisz i jak się zachowasz.

 


Wieści

Internet.jpgNa tropie elektronicznych pedofilów - Świat internetowy sam w sobie jest wirtualny, ale konsekwencje tego, co się  w sieci dzieje, są jak najbardziej realne, a zbyt często, dla zwabionych przez pedofila dzieci tragiczne. Europejski Projekt ds. Elektronicznego Wabienia (European Online Grooming Project) opublikował w grudniu zeszłego roku raport o nowych technikach używanych przez sieciowych przestępców.


boat  (2).jpgMotywacja pod lupą naukowca - Prof. Dolores Albarracin z University of Illinois jest współautorem dwu studiów dotyczących motywacji, które ukazały się w styczniowej edycji „Journal of Personality and Social Psychology" i kwietniowej wersji „Psychological Science". Poniżej przedstawiam najciekawsze konkluzje, do których doszedł nasz autor i jego współpracownicy.


friends.jpgPrzyjaźń i przeprowadzki, a szkolne oceny i dobre samopoczucie - Szkolne przyjaźnie poprawiają oceny, a częste przeprowadzki dla introwersyjnych dzieci utrudniają zawieranie takich przyjaźni i nie tylko pogarszają oceny, ale także jakość życia nawet w wieku dorosłym. Oto w skrócie wyniki dwu badań, które ukazały się w ostatnich numerach „Journal of Research on Adolescence" (wydanie elektroniczne) i „Journal of Personality and Social Psychology".

 


Literatura

motywacja.jpgMOTYWACJA DO NAUKI

Czy oceny motywują uczniów do wytężonej pracy, czy raczej demotywują, ograniczając się jedynie do funkcji czynnika dyscyplinującego pracę w klasie? Autorzy książki zastanawiają się nad tymi problemami, podpowiadając takie metody i strategie postępowania, które najlepiej motywują dzieci do nauki i pobudzają je do rozwijania własnego potencjału.


Grupy

grupa.jpgGniazdo szerszeni

Męski punkt widzenia. Męska przyjaźń. Polityka. Piłka nożna. O kobietach.I o nas samych.I znowu piłka nożna.Polityka.Itd.....i może rugby,siatkówka,sex,co nas w nich pociąga....

Utworzona: 13.06.2010, 09:14


szczęście.jpgSzczęście

Szczęście - co to takiego?

Utworzona: 21.06.2010, 12:12 przez bw5

 « Lista wszystkich biuletynów