Newsletter Plasterek.pl [2010-06-04]

Baza wiedzy

storks.jpgDzieci i bociany, czyli o szczęćciu w małżeństwie - W bajkach bocian przynosi dzieci w koszyku do oczekujących lub zaskoczonych rodziców. Ludowa mądrość zaś głosi, że tam gdzie bocian wybiera miejsce na swoje gniazdo, tam też przynosi  zdrowie. Pierwsze stwierdzenie być może zrodziło się z fantazji rodzica, który nie wiedział jak rozprawiać z dzieckiem o seksie; drugie mogło być sformułowane na drodze obserwacji, bo tak się składa, że bocian lubi te same miejsca, co ludziom służą na zdrowie. O tym, czy oba stwierdzenia da się połączyć, zamieniając słowo zdrowie - szczęściem, będzie w niniejszym artykule. Innymi słowy, zobaczymy ile radości dzieci mogą przynieść lub zabrać rodzicom.Temat miesiąca

gearl.jpgCzy dziecko to człowiek? - Święty Augustyn  w swoim  głównym dziele teologicznym „O państwie Bożym" opisuje dziecko jako „ludzkie szczenię", tak złe i głupie, że gdyby nie było nadzorowane przez dorosłych z przyjemnością robiłoby tylko to co złe i zabronione. Według Augustyna dzieciństwo pozbawione jest wszelkiej wartości czy  specyfiki. Jedyną słuszną drogą postępowania z dzieckiem jest stosowanie kar. Pasek, pięści, groźby, zastraszanie, psychiczna presja - to  konieczne narzędzia w wychowaniu i edukacji.  Według Augustyna dziecko to nie człowiek, staje się nim dopiero po osiągnięciu pełnoletniości.

A kim dziecko jest dla Ciebie?

Czy przyznajesz mu pełne prawo do jego człowieczeństwa?

 


Wieści

positiv.jpgDobra myśl przeciw depresji - Profesor Daniel Strunk z Ohio State University jest współautorem dwóch  prac poświęconych depresji, których wyniki mogą pomóc nie tylko profesjonalnym psychologom, ale także samym zainteresowanym, czyli tym smutnym. W zeszłorocznej publikacji dzieli się dokonanym wraz ze współpracownikami odkryciem, że pacjenci w depresji mają trudności z przyswojeniem pozytywnych wiadomości.


sleep  babe.jpgSen w róznych okresach życia - Noworodki uczą się podczas snu, podczas gdy pierwszoklasiści uczą się gorzej w ciągu dnia, jeżeli nie śpią wystarczająco w nocy. Dana Byrd z University of Florida jako pierwsza badała zdolności do nauki jedno- i dwudniowych noworodków. Po dźwiękowym sygnale, śpiącym maleństwom dmuchano delikatnie w zamknięte oczy, powodując skurczenie źrenic.


gratitude.jpgWdzięczność na szczęście i romantyczność - Ponieważ żyjemy w skomplikowanym świecie, zależymy w dużym stopniu od innych. Często nie zauważamy tego faktu ze stratą dla naszego osobistego poczucia szczęścia i zadowolenia z życia, jeżeli wierzyć wynikom badań i obserwacji przeprowadzonych przez wielu naukowców na przestrzeni wielu lat. Na przykład dr Steven Toepfer z Kent State University zaprosił studentów z sześciu różnych kursów do sześciotygodniowej próby.

 


Literatura

Eichelberger W..gifJak wychowac szczęśliwe dzieci

Autor: Wojciech Eichelberger

„Jak wychować szczęśliwe dzieci" to książka napisana w formie dialogu pomiędzy Wojciechem Eichelbergerem, a Anną Mieszczanek, która zadaje mu pytania. Lekka forma skrywa w sobie poważne, mądre treści. Na początku zachęca do odnalezienia dziecka w sobie. Tylko konfrontacja z dzieckiem ukrytym w nas samych, pozwoli nam na bycie dobrymi rodzicami, którzy będą umieli wychować szczęśliwe dziecko. A dobry rodzic, to nie ideał.

 


Grupy

grupa.jpgsekutnica, femme fatal czy po prostu kobieta/żona :-)

nie zależnie czy to SNPM czy menopauza czy zwyczajna codzienność - to co masz wykrzyczeć jemu w twarz, wylać wiadro rzygów na głowę... nawrzucać dziecku... wrzuć na luz a tu wyklikaj wszystko!

Utworzona: 29.05.2010, 10:28


grupa.jpgPo prostu życie

Dlaczego tak trudno spotkac mężczyznę,który zadałby sobie trud poznania kobiety poczynająć od urody jej duszy?

Utworzona: 29.05.2010, 22:03 przez beata7771

 « Lista wszystkich biuletynów