Newsletter Plasterek.pl [2010-01-16]

Aktualności

wospGramy z WOŚP - Plasterek.pl dołącza do XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Aby aktywnie uczestniczyć i wesprzeć tą niezwykłą akcję i aby także w jakiejś cząstce mieć udział we wsparciu dzieci dotkniętych chorobami onkologicznymi, wystawiamy w serwisie Allegro aukcje, z których cały dochód przeznaczony jest na WOŚP. Znajdziesz nas pod nickiem Plasterek_plTemat miesiąca

kotCzy wróżka prawdę Ci powie? - Badania etnograficzne wśród różnych kultur i ludów pokazują, że ludzie od zawsze wierzyli w przesądy, zabobony czy możliwość przewidywania przyszłości. Większość tych przekonań pochodzi z bardzo odległych czasów, a jednak utrwaliły się w naszej zbiorowej świadomości.

 Wieści

strachStrach się bać - Od najmłodszych lat towarzyszy nam lęk. Jako dzieci boimy się wielu rzeczy; ciemności, potwora ukrytego pod łóżkiem, baby jagi, która chciała zjeść Jasia i Małgosię. Z czasem przekonujemy  się, że strach ten był absurdalny, oswajamy lęk. Uczymy się kontrolować nasze emocje w stanie zagrożenia zarówno tego realnego jak i wykreowanego przez nas samych.


swietyŚwięty czy szaleniec - Obrazek z dalekiej przeszłości. V wiek naszej ery, gdzieś na rozdrożu niedaleko tureckiego miasteczka stoi wysoki na 10 może 15 metrów słup. Na szczycie mała drewniana platforma, na której żyje Posłaniec. Żywi się tym, co przyniosą mu ludzie. Spędza czas na modlitwie i głoszeniu Prawdy. Siedzi tam już kilkanaście lat, w sumie posiedzi ze 40. Schodzą się do niego tłumy, by słuchać jego Przesłania. Darzą go wielkim szacunkiem, a po śmierci  ogłoszą go Świętym.Literatura

spiralaSpirala milczenia - W języku potocznym używamy pojęcia "opinia publiczna" jako czegoś oczywistego. Czym jednak jest naprawdę opinia publiczna, jak powstaje i jaką funkcję pełni w życiu społecznym?

 

 

 Psychogratka

okretJesteś sterem czy okrętem? - Wyobraź sobie zimowy poranek. Mróz skuł lodem chodniki. Spieszysz się do pracy. Nagle tracisz równowagę i jak długi upadasz na ziemię. Co myślisz? Oczywiście nikt nie posypał chodnika, jak zwykle zima wszystkich zaskoczyła. Czy może  Powinienem iść ostrożniej, przecież jest bardzo ślisko.

Rozwiąż test a przekonasz się czy jeteś jak Kubuś fatalista czy może to Ty sam sterujesz własnym losem.Grupy

avatarŻałoba - Jak radzicie sobie ze stratą bliskiej osoby? Jak przejść przez ten trudny czas? Jak uwierzyć, że "jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie"?

Utworzona: 14.01.2010, 23:44 przez Ann.72avatarWalka z czasem - Coraz częściej zaczyna brakować mi godzin w dobie by podołać wszystkim obowiązkom dnia codziennego. Zasypiam wykończona z poczuciem,że jeszcze tyle rzeczy zostało nie zrobinych.W czym jest problem-wiek,stan zdrowia czy perfekcjonizm-jak sobie z tym radzić

Utworzona: 10.01.2010, 13:17 przez muza*« Lista wszystkich biuletynów