Newsletter Plasterek.pl [2010-01-08]

Baza wiedzy

rodziceOpowieść o frustracji świeżo upieczonej matki - [...]Z moich osobistych doświadczeń wynika bowiem, że satysfakcja z bycia matką, podobnie jak duma z bycia ojcem, nie jest czymś naturalnym , co spływa na ciebie wraz z osłabnięciem bólów porodowych i falą mleka tryskającą z piersi. Jest czymś czego trzeba się nauczyć, często w morzu frustracji, złości i przemęczenia. Przy nastawieniu, że Dziecko jest jedynie Szczęściem spadającym z nieba, które tak jak w reklamach telewizyjnych jest zawsze czyściutkie i uśmiechnięte, a jego rodzice wyspani i szczęśliwi, realia mocno dają w dupę.


Wieści

dzieckoBijąc dziecko obniżasz jego IQ - Bicie dzieci obniża u nich iloraz inteligencji. Takie zjawisko można zaobserwować na całym świecie twierdzi Murray Straus profesor z University of New Hampshire. Przeprowadził on badania, których rezultaty zostały zaprezentowane 25 września 2009 roku, podczas 14 Międzynarodowej Konferencji poświęconej; przemocy, wykorzystywaniu i związanej z tymi zjawiskami traumie.ciazaChłopiec czy dziewczynka - Jesteś w ciąży. Pochłaniasz ogromne ilości słodyczy, mówią Ci że urodzisz córkę. Pożarłaś słoik ogórków kiszonych w ciągu kwadransa, śmieją się, że będzie syn

ryzOrtoreksja - W dobie hamburgerów, chipsów i coca-coli zdrowe odżywianie staje się nie lada wyczynem. By zjeść coś naprawdę zdrowego, trzeba się natrudzić. Są tacy, którzy temu celowi podporządkowują swoje życie. Mam na myśli ortorektyków.


Literatura

dzieckoDziecko dla odważnych - Leszek Talko Jak opisać "Koszmar z ulicy Wiązów" by czytało się go jak dobrą komedię? Tak, jak Leszek Talko przedstawia swoje doświadczenie ojcostwa w książce "Dziecko dla odważnych".Grupy

alkoholAlkohol - Piję często. Kiedy się uzależniam? Jak temu zapobiec?


Temat miesiąca

styczenStyczniowe rozważania - W styczniu poruszymy temat sensu podejmowania noworocznych postanowień. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania co należy zrobić, aby tym razem udało się Nam je zrealizować. Zaglądniemy również za kulisy skrywające tajemnice wróżb i przepowiedni. Może to wróżka odpowie Ci czy tym razem dotrzymasz swoich postanowień? Dowiemy się również, jak za pomocą matematycznego wzoru udało się ustalić datę najgorszego dnia w roku, który przypada na drugą połowę stycznia.

 


postanowienia

Sens Noworocznych postanowień - Nowy Rok to dla wielu z nas nowa czysta kart, jeszcze nie zapisana, jeszcze nie splamiona rzeczami, które w późniejszym okresie wywołają u niektórych poczucie wstydu i rozczarowania. Nowy Rok dla wielu z nas jawi się jako świetna okazja do złożenia sobie przyrzeczeń.


 


czasCzas na zmiany - to coś więcej niż tylko „kolejna książka". Jest to przeniesione na kartki papieru szkolenie, z którego powstał PROGRAM ZMIANY OSOBISTEJ. To sprawdzona wiedza, która ma wprowadzić zmianę i wywrzeć duży wpływ na Twoje życie, dać Ci impuls do działania.
mozgMózg na zakupach - Styczeń to miesiąc wyprzedaży. Sklepowe witryny kuszą nas hasłami; obniżka nawet do 70%, sale, wyprzedaż. Chociaż po świętach zasób naszego portfela znacznie zmalał, a jedną z noworocznych obietnic jest rozważne robienie zakupów to dajemy się uwieść tej wspaniałej okazji.« Lista wszystkich biuletynów