Baza wiedzy – artykuły psychologiczne

źródło: Plasterek.pl

brak oceny

Baza wiedzy - artykuły psychologiczne

 

książkaW szerokim rozumieniu wiedza, to ogół treści utrwalonych w ludzkim umyśle w wyniku kumulowania doświadczeń oraz uczenia się. Tak rozumując możemy powiedzieć, że na wiedzę składa się każdy typ myślenia - od potocznych wyobrażeń, po twierdzenia naukowe - choć nie każdy w równym stopniu służy naszemu efektywnemu poznawaniu świata. Wiedza może być prawdziwa lub fałszywa, racjonalna lub irracjonalna. Mówiąc najprościej wiedza, to subiektywny stan naszego umysłu.

 

Nie to co wiemy,

lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości

- Władysław Grzeszczyk


Dlaczego Baza Wiedzy na portalu Plasterek.pl jest dla Ciebie najlepsza?

 

Wiedza każdego człowieka, to ogół wiarygodnych informacji o rzeczywistości wraz z umiejętnością ich wykorzystania. Zatem nie wystarczy wiedzieć w teorii trzeba jeszcze umieć zastosować to w praktyce. I tak też dzieli się wiedzę, na teoretyczną (naukową), opisującą aspekty rzeczywistości oraz praktyczną (utylitarną), opartą na doświadczeniu i pozwalającą zmieniać rzeczywistość. Zazwyczaj w procesie uczenia zaczynamy od wiedzy teoretycznej, a później z biegiem czasu i zdobywaniem kolejnych doświadczeń przekształcamy ją w praktykę. Ponieważ to nasze praktyczne działania, a nie sucha teoria stanowi o jakości naszego życia ważne jest, by czerpać wiedzę ze źródeł rzetelnych i prawdziwych.

Miejscem, gdzie możesz znaleźć sprawdzoną, wiarygodną i zweryfikowaną wiedzę jest Baza Wiedzy na portalu Plasterek.pl. Znajdziesz tutaj artykuły psychologiczne, wywiady, wypowiedzi ekspertów i ciekawostki ze świata nauki, które pozwolą lepiej zrozumieć otaczającą Cię rzeczywistość i wyjaśnią mechanizmy rządzące Twoim codziennym życiem. A ponieważ oprócz prawdziwości informacji ważny jest także sposób w jaki zostaje ona przekazana, w naszej Bazie Wiedzy znajdziesz wiedzę odwołująca się do życiowych sytuacji, przedstawioną w sposób jasny i zrozumiały. Jednym z najważniejszych wytycznych jakie stawiamy sobie tworząc Bazę Wiedzy na portalu Plasterek.pl jest rzetelność i jej użyteczność, dlatego znajdziesz tu wiele artykułów będących odpowiedzią na Twoje codzienne kłopoty i wyzwania. Nasza Baza Wiedzy zawiera także artykuły naukowe, w których znajdziesz informację na temat zdrowia, terapii, zaburzeń psychicznych, związków, problemów wychowawczych oraz wiele innych.

Żyjemy w czasach gdzie wiedza jest prawdziwym dobrem. Jednakże mamy ograniczoną zdolność przyswajania informacji, dlatego też stworzyliśmy dla Ciebie miejsce, gdzie zawsze znajdziesz rzetelną i adekwatną wiedzę odpowiadającą Twoim potrzebom.


Jak możesz skorzystać z Bazy Wiedzy na portalu Plasterek.pl?

 

Z wiedzy zgromadzonej na portalu Plasterek.pl możesz skorzystać w dwojaki sposób.


wyszukiwarka

  • Po pierwsze, w wyszukiwarce na stronie głównej - znajdującej się po prawej stronie - możesz wpisać interesujące Cię określenie, a nasza wyszukiwarka wyświetli wszystkie artykuły, w których dane określenie się pojawia.


  • Po drugie możesz wejść do zakładki Baza Wiedzy i tam samodzielnie wyszukać interesujące Cię treści. Aby Ci to ułatwić wszystkie nasze artykuły podzieliliśmy na 18 kategorii dzięki, którym bez problemu odnajdziesz interesujące Cię zagadnienie.


1. Pomoc psychologiczna online

2. Psychoterapia, Podejścia terapeutyczne

3. Depresja, Mania, Nerwice, Lęki, fobie...

4. Schizofrenia, Psychozy, Urojenia, Zaburzenia psychotyczne...

5. Zaburzenia osobowości, Borderline, Osobowość narcystyczna, Zależna...

6. Seks, Seksualność, Zaburzenia seksualne...

7. Zaburzenia odżywiania, Anoreksja, Bulimia, Otyłość...

8. Uzależnienia, DDA/DDD...

9. Stres, Kryzysy, Żałoba, Mobbing, Agresja...

10. Rodzina, Związki, Partnerstwo, Miłość, Samotność...

11. Dzieci, Problemy wychowawcze, ADHD, Autyzm...

12. Komunikacja, Asertywność, Emocje, Uczucia...

13. Rozwój, samoświadomość, medytacja, umysł, dusza...

14. Zdrowie, Niepełnosprawność, Niepłodność, Zaburzenia psychosomatyczne...

15. Opowiadania

16. Wieści, ciekawostki...

17. Mediacje, Poznaj swoje prawa

18. Inne (tu znajdziesz artykuły nie przyporządkowane do żadnej powyższej kategorii)

 

Świat ciągle się zmienia, więc i wiedza ewoluuje. Przybywa nowych informacji, uaktualniane są już istniejące. Człowiek odkrywa nowe rzeczy, zjawiska, poszerza zakres tego co wie i umie, dlatego też Bazę Wiedzy na portalu Plasterek.pl ciągle poszerzamy dodając nowe artykuły. Jeżeli zatem nie znajdziesz tego co szukasz dziś, zaglądnij do nas jutro, a możesz miło sie zaskoczyć.

 

kliknij - baza wiedzy

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy