W ostatnim tygodniu na Plasterek.pl [2011-05-13]

Aktualności

ocenstrone.jpgJak oceniasz Plasterka na dzień dzisiejszy?

Oceńcie Plasterka pod względem jego ciekawości, wygody czy przydatności. Oceńcie również czy portal Wam się podoba i czy wedlug Was jest godzien polecenia.


Warsztaty online

trawa.jpgZatrzymaj się!

Poczuj i doświadcz "tu i teraz", by smak sekund nie uciekał Ci w pędzie codzienności, byś w pełni doświadczał/doświadczała siebie, świata i innych ludzi w tym świecie. Zapraszamy na warsztaty online


Baza wiedzy

swa9.jpgSymbiotyczna więź astmatyczna cz.9

Im większy jest nieświadomy ból kobiety, która jest matką, tym większe ryzyko, że część tego bólu przeleje ona w jakiś sposób na relację ze swoim dzieckiem. Jeśli dziecko będzie chorowało, to matka z deficytem uwagi może nieświadomie „korzystać" z choroby dziecka, by wreszcie być pozytywnie zauważaną w otoczeniu, a zwłaszcza przez najważniejsze dla niej osoby.


bezdomny.jpgBezdomny

W ciemnościach betonowego skweru siedział na ławce bezdomny. Tak sobie przynajmniej pomyślałam, bo choć miał czapkę Bigstara, wyglądał jakby nie miał domu. Z drugiej strony mógł mieszkać w walącej się, drewnianej chatce z dziurawym dachem, kopcącym piecem, wielkim bałaganem i flaszkami po denaturacie na lepkim od czarnego brudu kuchennym stole.Wieści

waga.jpgWięcej litrów i mniej kilogramów dla dobrej pamięci

Wódka czy wino nie pomogą nikomu zdać egzaminu, bo pod wpływem alkoholu osłabiamy zdolność umysłu do zachowania nowej informacji na poziomie świadomym. Podświadomie jednak uczymy się nadal, tyle że wiedza tak zdobyta utwierdza nas w nałogu.


lyk.jpgAlkoholizm w genach i w mózgu

Najnowsze badania potwierdzają genetyczne podłoże alkoholizmu oraz rzucają nowe światło na funkcjonowanie mózgów alkoholików w pewnych sytuacjach.fb.jpgMedia i młodzież - coraz bardziej chorobliwa zależność

media jako takie to dla młodzieży z całego świata więcej niż tylko źródło informacji - to już praktycznie zupełnie mało wirtualny narkotyk.


Temat miesiąca

cotojestmilosc.jpgCo to jest miłość?

Miłość fascynuje artystów, antropologów, psychologów, socjologów... oraz zwykłych zjadaczy chleba. Pragnienie miłości jest nieodłącznym elementem naszego życia. Pragniemy kochać i być kochani i zazwyczaj chcemy to robić jak najlepiej. Pragniemy obdarzać miłością dobrze, a jednak najczęściej robimy to źle, przynajmniej według tych osób, które kochamy. Bardzo często ponosimy w miłości klęskę nie dlatego, że się nie staramy, ale właśnie dlatego, że staramy się  za bardzo.  To jeden z wielu paradoksów miłości, a wszystkie one biorą się stąd, iż miłość, niezależnie o jakim jej rodzaju mówimy, ulega nieuchronnym zmianom.


Literatura

zakochaj sie.jpgZAKOCHAJ SIĘ W ŻYCIU

Podręcznik małych i dużych kroków dla poszukującej duszy

Przypomnij sobie co czułeś/aś będąc zakochanym. Świat stawał się miejscem magicznym, wszystko wydawało się mieć niezwykłe znaczenie,  a codzienność nabierała rumieńców. Tak samo można się czuć, po prostu żyjąc. Smakując każdą chwilę, jak wyjątkowy rarytas i doświadczając ogromnej radości z bycia tu i teraz.


cztery milosci.jpgCZTERY MIŁOŚCI

„Cztery miłości" to filozoficzny esej, ale jego prostota sprawia, że każdy bez wyjątku może po niego sięgnąć i jestem pewna, że odkryje w nim prawdziwe piękno miłości. Nie cukierkowej, nie takiej, która wymaga ponadludzkiego poświęcenia, ale takiej zwykłej, codziennej, pięknej w swej prostocie  i wzniosłej w swej naturze.


Grupy

trawa.jpgZatrzymaj się!

23-28.05.2011. Warsztaty poszerzania świadomości. Prowadzi Małgorzata Kulawik.
Koszt 70 zł


czysieo.jpgAnkieta - Czy się onanizujesz?

Przygotowałem ankietę dotyczącą onanizowania się.
Temat ten budzi nie tylko na tym forum różne, kontrowersyjne wypowiedzi, opinie, więc postanowiłem sprawdzić co myśli społeczeństwo pod względem statystycznym.
Zapraszam do wypełniania, to tylko 13 pytań
« Lista wszystkich biuletynów