Newslleter Plasterek.pl [2011-04-29]

Aktualności

konferencja.jpgKonferencja

Niebawem, bo już 13.V. odbędzie się w Szczecinie konferencja pt. "Problemy Społeczeństwa Informacyjnego", do udziału w której, jako sponsorzy i jej uczestnicy, gorąco Was zachęcamy.

Jej celem jest stworzenie forum do wymiany poglądów na temat aktualnego stopnia rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Tegoroczne XIV już spotkanie z cyklu „Problemy Społeczeństwa Informacyjnego" ma zaowocować odpowiedzią na pytanie: czy społeczności wirtualne rozwijać się będą obok czy zamiast tradycyjnych układów, kontaktów czy więzów międzyludzkich?

Więcej o konferencji możecie przeczytać na http://infotrendy.eu/psi2011/okonferencjiTemat miesiąca

joy3.jpgJak odnaleźć w sobie swoje prawdziwe „Ja"?

Życie jest radosn -  W miarę jak rozwijasz w sobie wolne od trosk i zmartwień podejście do życia staniesz się wędrowcem, który jest jednocześnie zorganizowany i niezorganizowany. Który stawia się na czas, a czasami się spóźnia. Na którym można polegać, a czasami nie można na nim polegać... Wtedy wyjdziesz z rutyny i staniesz się wolną osobą. Osobą, która chciałaby, żeby wydarzyło się tak, ale jak wydarza się coś innego to też jest szczęśliwa, też się uśmiecha. Jeżeli nie sprzedajesz światu jakiegoś wymyślonego wizerunku siebie, jeżeli nie musisz utrzymywać jakiejś specjalnie ważnej pozycji, czy jakiejś nieprawdziwej cechy możesz stopniowo wrócić do tego, kim naprawdę jesteś. Możesz autentycznie być sobą, nie musząc nikomu z niczego się tłumaczyć, niczego udowadniać. Albo akceptujesz siebie w pełni takim, jakim jesteś - albo nie.


house.jpgJak odnaleźć w sobie "cztery pokoje tożsamości"?

Dom Twojej tożsamości - W środowe popołudnie, w zalanej słońcem sali, poznałam anielską przypowieść. Opowieść niezwykłą tak, jak niezwykła jest jej autorka, była to opowieść o „ziemskich aniołach". Wymyśliła i tchnęła w nią życie Pani Ewa Foley, którą już znacie z tekstów umieszczonych na Plasterku, a którą ja poznałam osobiście i tą radością z jej poznania bardzo pragnę podzielić się z Wami. Moje spotkanie z Panią Ewą było bardzo radosne i spontaniczne. Pani Ewa jest niezwykle ciepłą, pogodną i  trochę magiczną osobą. Ciągle jest w  biegu. Przeskakuje z kontynentu na kontynent, podróżuje z kraju do kraju, ciągle uczy się czegoś nowego i z pasją przekazuje to innym. Prowadzi warsztaty, spotkania, kursy wyjazdowe, pisze książki i nagrywa kasety więc jej doba ma 48 godzin. Pomimo to zawsze jest chętna, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, a przede wszystkim, aby zarazić swoją radością życia.

 


Wieści

disability.jpgW jaki sposób gry wideo mogą pomóc osobom po udarze?

Gry wideo -  dobry sposób na rehabilitację po udarze  - Zaburzenia oddechu podczas snu, to dwa i pół razy większe ryzyko udaru mózgu w starszym wieku twierdzi Roberto Muñoz z Universitad de Navarra w swoim doktoracie. A gdy już do udaru dojdzie, władzę w rękach najlepiej odzyskać dzięki grom wideo - wynika to z analizy 12 wcześniejszych prac dokonanej przez Gustavo Saposnika z St. Michael's Hospital w Toronto a przedstawionej na łamach czasopisma „Stroke: Journal of the American Heart Association".


Jakexam.jpg pomóc dziecku osiągnąć dobre wyniki w szkole?

O nagradzaniu i ściąganiu w szkole - Łączenie oceny nauczycieli z ocenami uczniów nie działa, bo nie mierzy, ani osiągnięć tych pierwszych, ani umiejętności tych drugich. Natomiast niejasne cele i wymagania w klasie, to pożywka dla nieuczciwości podczas testów. Do pierwszego wniosku doszedł prof. Derek Neal z University of Chicago, o czym pisze w publikacji wydanej przez National Bureau of Economic Research, a drugie odkrycie zawdzięczamy E. Brentowi i C. Atkissonowi z University of Mossouri, o czym więcej na łamach magazynu „Research in Higher Education".


meditation1.jpgDlaczego gdy coś nas boli warto pomedytować?

Przeciwbólowa medytacja -  Piętnastu młodych ludzi, którzy nigdy nie praktykowali medytacji, zostało poddanych pierwszej próbie na ból, polegającej na przystawieniu do nogi przedmiotu o temperaturze prawie 50ºC na 5 minut. W tym samym czasie działalność ich mózgu monitorowano przy pomocy ASL MRI - formie rezonansu magnetycznego pozwalającego na obserwację dłużej trwających procesów. Następnie wszyscy przeszli krótkie szkolenie w medytacji polegającej na skupieniu uwagi na oddechu przy jednoczesnym odwróceniu uwagi od myśli i uczuć (w sumie 4x20 minut instrukcji i ćwiczeń).

 


Grupy

epilepsja.jpgJak żyć z epilepsją?

Jestem chora na epilepsję już 10 lat. Początki były straszne, byłam bliska depresji. Teraz potrafię bez wstydu mówić ludziom o tym, że jestem chora. Pomogę każdemu choremu przezwyciężyć wstyd i inne problemy z tym związane.

Utworzona: 22.04.2011, 17:53 przez ailatan86

 « Lista wszystkich biuletynów