Newsletter Plasterek.pl [2011-03-18]

Aktualności

budzik.jpg

Możecie mieć wpływ na treści kwietniowego tematu miesiąca

W ostatnio przeprowadzonej sondzie wybieraliście temat miesiąca na kwiecień. Większością głosów (41,4%) Wasz wybór padł na "Wewnętrzne przebudzenie, czyli jak zacząć żyć od nowa". Teraz zachęcamy Was do przesyłania swoich sugestii i propozycji dotyczących interesujących Was kwestii w obrębie tego tematu, dzięki czemu pojawiające się w kwietniu treści jeszcze pełniej zaspokoją Wasze oczekiwania. Piszcie na adres anetabarta@plasterek.pl

 


Baza wiedzy

Jear.jpgak słuchać, aby nasza komunikacja była efektywna?

USZY SZEROKO OTWARTE - JAK SŁUCHAĆ, ABY SIĘ POROZUMIEĆ? Przyjmuje się, iż słuchanie to aktywność polegająca na przyjmowaniu wiadomości (werbalne i niewerbalne), ich interpretacji i reagowaniu na nie. Wydaje się, iż kluczowym momentem w/w aktywności jest interpretacja wiadomości. To ona w znacznym stopniu decyduje o tym, czy jesteśmy w stanie  wzajemnie się zrozumieć, aby następnie się „po-rozumieć".

 


Temat miesiąca

man and woman.jpgDo czego mężczyźnie potrzebna jest kobieta?

To że kobieta i mężczyzna potrzebują się wzajemnie nie ulega wątpliwości. Jednak ich relacje i bycie razem nie zawsze są odpowiedzią na te same potrzeby. Zatem razem z Panem Andrzejem Cała postanowiłam poszukać odpowiedzi na pytanie: Do czego mężczyźnie potrzebna jest kobieta? Bo to, że jest potrzebna, dyskusji nie podlega, ale już odpowiedź na pytanie do czego? może stanowić dla nas pewną zagadkę.

 


Warsztaty online

znajdź z nami pracę.jpgZnajdź z nami pracę!!!

Jak przygotować się do szukania pracy? Na co zwrócić uwagę i co ma kluczowe znaczenie? Skąd dowiedzieć się o kondycji lokalnego rynku pracy? Jak sprzedać się pracodawcy?

Na te i inne pytania dostaniesz odpowiedź podczas szkolenia Znajdź z nami pracę!

Skuteczność szkolenia polega na tym, że wszyscy uczestnicy w czasie trwania szkolenia rzeczywiście szukają pracy. Robimy to wspólnie, choć każdy dla siebie. Na bieżąco możemy konsultować swoje osiągnięcia oraz wątpliwości.

Termin szkolenia 04.04.2011 - 15.04.2011

 


Wieści

facebook.jpgDlaczego portale społecznościowe wpływają na naszą samoocenę?

Facebook poprawia samopoczucie - Amy L. Gonzales i J. T. Hancock z Cornel University ogłosili swoje najnowsze odkrycie dotyczące pozytywnego wpływu Facebooka na poczucie własnej wartości na łamach „Cyberpsychology, Behavior and Social Networking". Natomiast dwa amerykańskie zespoły doszły wcześniej do sprzecznych wniosków dotyczących wpływu Facebooka na stopnie uczącej się młodzieży.


water1.jpgDlaczego wypicie kilku szklanek wody ułatwi nam podjęcie decyzji?

Butelka wody, by podjąć ważne decyzje - Pilna potrzeba pójścia do ubikacji za krótką potrzebą to najlepszy czas na podejmowanie najważniejszych decyzji. Do tak nieoczekiwanych wniosków doszła trójka Holendrów, M. Tuk, D. Trampe i L. Warlop, z trzech tamtejszych uniwersytetów, o czym piszą oni na łamach „Psychological Science". Tuk wpadła na pomysł eksperymentu podczas długiego wykładu, przed którym wypiła kilka filiżanek kawy, dzięki czemu nie tylko nie zasnęła, ale i potrzebowała na krótko wyjść z sali.


pity.jpgDlaczego lepiej żal niwelować, niż go w sobie pielęgnować?

Nie żałuj bo się rozchorujesz - Rozczarowanie może nas drożej kosztować, jeżeli poczucie żalu dłużej nam towarzyszy. Pisze o tym Isabelle Bauer z Concordia University na łamach czasopisma „Personality and Social Psychology Bulletin". Stu czterech dorosłych ludzi w różnym wieku zostało zaproszonych do wypełnienia kwestionariusza dotyczącego największego życiowego błędu, porażki czy po prostu braku odrobiny szczęścia: od spędzenia zbyt małej ilości czasu z rodziną do złego wyboru życiowego partnera.Literatura

Toksyczni rodzice.jpgTOKSYCZNI RODZICE

Autor:  Susan Forward

Mężczyzna lat 30, wyższe wykształcenie, stanowisko menedżera, odpowiedzialność za kilkunastoosobowy zespół, ponadprzeciętna intuicja, empatia, umiejętność organizacji czasu, łatwość nawiązywania kontaktu z ludźmi, umiejętność negocjacji - to nie wymagania na określone stanowisko, a realny opis PANA X. Na gruncie zawodowym osoba pewna siebie, z teczką osiągnięć i planów na przyszłość, bez lęku o to co będzie jutro, za tydzień, za rok. A prywatnie? Wciąż pod wpływem TOKSYCZNEGO OJCA, który do tej pory wszystko "wie lepiej".

 « Lista wszystkich biuletynów