Newsletter Plasterek.pl [2010-11-26]

Temat miesiąca

Jclocks.jpgak umiejętnie zarządzać sobą w czasie?

Czas ujarzmiony - Któż z nas, przynajmniej od czasu do czasu, nie narzeka, że brak mu czasu. Ileż razy padają z naszych ust słowa, że dwudziesto-cztero godzinna doba, to stanowczo za mało, aby podołać zawodowym obowiązkom, znaleźć czas dla rodziny, na odpoczynek i ośmiogodzinny sen, nie mówiąc już o osobistym rozwoju czy hobby. Jednakże, jak dowodzą socjolodzy, „brak czasu" to kwestia poglądów i tak naprawdę jest dla nas  wygodną wymówką, że czegoś nie zrobiliśmy, o czymś zapomnieliśmy lub po prostu nie mieliśmy na coś ochoty.

 


Wieści

eagel.jpgDlaczego "lepiej zmierzać do gwiazd i chybić, niż celować do rynsztoku i trafić?"

Wysokie asipracje - wysokie osiągnięcia - Marzenia dodają nam skrzydeł, które nawet stopione w promieniach słońca, upadku - w tym wypadku depresji - nie powodują. Sarah Beal i Lisa Crockett z University of Nebraska stwierdziły, że im wyższe edukacyjne aspiracje młodzieży w szkole średniej, tym lepsze osiągnięcia naukowe w rzeczywistości wieku dorosłego. Prof. John R. Reynolds z zespołem odkrył natomiast, że niespełnione edukacyjne marzenia wieku młodego depresji w razie porażki nie powodują.


cat.jpgDlaczego sen jest taki ważny?

Spać, by więcej pamiętać i inne "senne" obserwacje -  Po raz pierwszy zarejestrowano sposób, w jaki nasz mózg podczas snu dokonuje reorganizacji przyswojonej w ciągu dnia informacji. Również na początku listopada opublikowano największe, jak dotąd, studium dotyczące genetycznych konsekwencji chronicznego braku snu. Pionierami w pierwszej dziedzinie okazali się naukowcy z University of York i Harvard Medical School pod kierownictwem Jakke Tamminena, a rekordzistami - badacze z Allen Institute of Brain Science i SRI International z Edem Leinem na czele.


anger.jpgCzy złość może mieć pozytywne aspekty?

Złość nie taka straszna, jak ją malują - Nawet jeżeli złość jest zwykle uważana za emocję negatywną, ma ona wiele podobieństw do uczuć pozytywnych, jak chociażby fakt, że motywuje nas ona, by rzecz związaną z tym uczuciem silniej pragnąć, oraz obserwacja, że w gniewnym stanie bardziej jesteśmy nastawieni na nagrodę, niż na groźbę. O tej pierwszej cesze złości piszą Hank Aarts z kolegami z uniwersytetu w Utrechcie (Holandia), a o tej drugiej - Brett Q. Ford z Boston College wraz z pięcioma współpracownikami.Literatura

B. Tracy.jpgBrian Tracy i Doskonałe zarządzanie czasem

Autor: Brian Tracy

"Mistrzowskie wykonanie czegoś, czego w ogóle nie trzeba było wykonać, jest ni mniej, ni więcej, tylko marnotrawstwem czasu"

Najwyższy czas zostać władcą swoich dni

Boleśnie odczuwasz nieubłagany bieg minut? Zastanawiasz się, jak wiele szczytów czeka na zdobycie, jeśli tylko znajdziesz na to trochę czasu? Myślisz, że dane Ci było spróbować już wszystkiego?

 


Grupy

NLP.jpgNLP, a Kościół/Bóg/Wiara?

Jak ma się NLP do religii katolickiej? Co o tym myślicie?

Utworzona: 25.11.2010, 17:05« Lista wszystkich biuletynów