Newsletter Plasterek.pl [2010-10-29]

Aktualności

warsztaty1.jpgZapraszamy do nowego działu - WARSZTATY

Drodzy Plasterkowicze! Wczoraj na naszym portalu powstał nowy dział - WARSZTATY . Można do niego przejść przez nową zakładkę w głównym menu. Będą pojawiały się tam oferty warsztatów, kursów i szkoleń on line oraz warsztatów stacjonarnych, organizowanych przez Plasterka. Mamy wielką nadzieję, że będzie to jedno z Waszych ulubionych miejsc:)

Z RADOŚCIĄ ZAPRASZAM WAS ZATEM DO PODJĘCIA WIELKIEJ PRZYGODY INDYWIDUALNEGO ROZWOJU WRAZ Z PORTALEM PLASTEREK.PL!

 


Temat miesiąca

corner.jpgJak pomóc dziecku cierpiącemu na depresję

Dziecięcy kącik smutku - Każdy rodzic pragnie widzieć swoją pociechę zadowoloną, radosną i szczęśliwą. Dzieje się tak ponieważ chce dla swojego dziecka wszystkiego co najlepsze, a uśmiechnięta buzia stanowi potwierdzenie, że mu się to udaje. Jednak czasami w szczęśliwy świat dziecka wkrada się smutek. Wówczas rodzice za wszelką cenę starają się mu zaradzić. Szukając przyczyny, wymyślają różne rozrywki, czy przekupują łakociami, bo smutek przecież nie pasuje do dziecka. Bywa jednak, że ich wysiłki idą na marne, bo nie pomogą, kiedy smutek jest objawem dziecięcej depresji. Co rodzice powinni wówczas zrobić? - Poszukać pomocy i zaakceptować dziecko, odpowiada Pani Maria Bulińska, dziecięca psychoterapeutka, z którą rozmawiałam na temat dziecięcej depresji.

 


Warsztaty online

podóż do realizacji marzeń.jpgUwaga!!! Zmiana termniu rozpoczęcia warsztatów "Podróż do realizacji marzeń"

Jeśli lubisz marzyć...

Jeśli wierzysz, że marzenia mają potężną siłę...

Jeśli chcesz, by Twoje marzenia stały się rzeczywistością...

Weź udział w warsztatach, które pokażą Ci jak zamieniać soje marzenia na plany i realne cele, aby z łatwością móc je realizować.

Naucz się lepiej organizować swój czas, jak się motywować i jak przyjmować odpowiedzialność za swoje działania.Wieści

love1.jpgCzy miłość może zastąpić tabletkę przeciwbólową?

Miłość zamiast przeciwbólowych tabletek - Nawet jeżeli tytuł tego sprawozdania jest nieco na wyrost, faktem jest, że zakochanie się aktywuje te same struktury mózgu, co motywacja, nagroda i uzależnienie, na przykład od narkotyków, gdzie także oddziaływają tabletki przeciwbólowe. Z tego także powodu romantyczne odrzucenie może być traktowane jako rodzaj uzależnienia. Wyjaśnia to, choć oczywiście nie usprawiedliwia, często spotykane ekstremalne zachowania zawiedzionych w miłości, którzy w desperacji posuwają się nawet do zbrodni.


happiness1.jpgW jaki sposób pozytywne zmiany w naszym życiu, wpływaja na nasz poczucie pomyślności?

Od czego zależy poczucie pomyślności? - Prof. Dar Shmotkin z uniwersytetu w Tel Awiwie odkrył, że poczucie powodzenia i pomyślności jest ściśle połączone z przez nas samych stworzonym obrazem całości naszego życia, a dokładniej ze świadomością pozytywnej zmiany na przestrzeni lat. Swoje wyniki ogłosił w ostatnim numerze czasopisma „Aging and Mental Health". Shmotkin zajmował się przez lata tymi, którzy przetrwali holokaust.


coral.jpgJaką cenę przyjdzie nam zapłacic za farmaceutyczny rozwój?

Koszty dobrostanu człowieka - Nowa armia bakterii antybiotykoodpornych i krewetki w stanie upojenia narkotycznego,czyli jak dobrostan indywidualnego człowieka wpływa na globalne funkcjonowanie środowiska. Kilka lat temu po raz pierwszy spotkałam się z akcją: "Przeterminowane leki oddaj do apteki". Jako przeciętny zjadacz chleba bombardowany na co dzień różnymi hasłami w stylu: "pij mleko", "jedz probiotyki", "sortuj śmieci" "czytaj dzieciom" czy "oszczędzaj światło" nie bardzo się nim przejęłam.

 


Literatura

anatomia depresji.jpgAnatomia Depresji

Autor: Salomon Andrew

Inteligentny i dogłębny portret człowieka w depresji. Ta poruszająca, szokująca i pięknie napisana książka z pewnością wejdzie do kanonu klasyki, jako fundamentalne dzieło na temat depresji, stresu i naszego stylu życia. Solomon opowiada o swoim życiu widzianym własnymi oczami, ale pokazuje też punkt widzenia ludzi wokół niego. Slomon opisuje swoje bolesne przeżycia w błyskotliwych i przerażających słowach. Nie poprzestaje na tym. Pokazuje też cierpienia tych, których życie zniszczyła depresja, i którzy żyją w różnych kulturach i społeczeństwach. Stawiając pytania dotyczące natury tej choroby, odkrywa jej historyczne, społeczne, biologiczne, chemiczne i medyczne implikacje.

 


grupa-podróż.jpgPodróż do realizacji marzeń

Warsztaty (08.11-19.11.2010) pt. "Podróż do realizacji marzeń" prowadzone przez Aleksandrę Semla-Baron.

Koszt 67 zł. Nr konta SILOE Dariusz Siatka 03 1160 2202 0000 0001 1802 9380.

Utworzona: 19.10.2010, 11:20« Lista wszystkich biuletynów