Newsletter Plasterek.pl [2010-10-22]

Aktualności

writting.jpgOpublikuj swoje teksty na Plasterku !!!

Jak zapewne zauważyliście, Plasterek stale się rozwija. Zarówno pod względem oferowanych usług, jak i treści (...). Nasz rozwój, oprócz ogromnej radości, niesie również nowe wyzwania. Chcemy stawać się coraz lepsi, dla Was i dla siebie. Naszym pragnieniem jest takie rozwijanie portalu, aby stawał się on Wam coraz bliższy, był częścią Waszego codziennego życia, odpowiadając na Wasze potrzeby.

Przede wszystkim zaś pragniemy, aby Plasterek stał się WASZYM portalem, gdzie możecie zaprezentować własne zdanie, opinię czy poglądy na jakiś temat.

Zapraszamy do współpracy

 

konkurs na maskotkę.jpgPozostał Ci już tylko tydzień, aby wziąść udział w konkursie!!!

Drodzy Plasterkowicze

Gdybyście mieli wyobrazić sobie maskotkę portalu Plasterek.pl, to jak by ona wyglądała i jak się nazywała?

Ogłaszamy konkurs na stworzenie maskotki portalu Plasterek.pl.!!!

Uruchom swoją wyobraźnię, kreatywną część swojej osoby i stwórz grafikę przedstawiającą maskotkę Plasterka oraz nadaj jej imię. Napisz także w kilku słowach dlaczego powinna wyglądać właśnie w ten sposób.

Wartość nagród dla laureata I miejsca to prawie 750zł!Temat miesiąca

sadness3.jpgCo możesz zrobić, gdy depresja dotknęła osobę Ci bliską?

Jak współczuć osobie chorej na depresję, skoro nic jej nie dolega?

Współczucie, to jedna z najbardziej ludzkich cech, jest wyrazem naszego człowieczeństwa. Na ogół współczucie odczuwamy wobec osób, z losem których możemy się w pewien sposób zidentyfikować, na przykład z przerażoną ofiarą napadu rabunkowego, zrozpaczoną matką, która w wypadku straciła dziecko, znajomym, który stracił wszystkie oszczędności życia,  czy z bliskim, który stanął twarzą w twarz z ciężką chorobą. Większość z nas w takich sytuacjach próbuje sobie wyobrazić, jak moglibyśmy się czuć, gdyby podobne doświadczenie było naszym udziałem.

 


Warsztaty online

podóż do realizacji marzeń.jpgZapraszamy na warsztaty, które pozwolą Ci zmienić marzenia w rzeczywistość

Jeśli lubisz marzyć...

Jeśli wierzysz, że marzenia mają potężną siłę...

Jeśli chcesz, by Twoje marzenia stały się rzeczywistością...

Weź udział w warsztatach, które pokażą Ci jak zamieniać soje marzenia na plany i realne cele, aby z łatwością móc je realizować.

Naucz się lepiej organizować swój czas, jak się motywować i jak przyjmować odpowiedzialność za swoje działania.Wieści

infant1.jpgDowiedz się, jak pracuje umysł Twojego dziecka?

Tajemnice dziecięcego umysłu - Komputery z lat 60 XX wieku - zajmowały przeciętnie tyle, ile średniej wielkości mieszkanie w budownictwie z wielkiej płyty, a potrafiły przetworzyć mniej informacji niż obecna "komórka" w kieszeni nastolatka. Współcześni specjaliści mieszczą "komputer" w płytce wielkości paznokcia, a jego możliwości są nieporównywalnie większe od możliwości matematycznego" kombajnu" sprzed 50 lat. Podobnie jest z dziecięcymi umysłami. Jeszcze 50 lat temu naukowcy niewiele mieścili w małych główkach.


virtual.jpgDlaczego psychoterapia w sieci, bywa skuteczniejsza od tej w rzeczywistości?

Wirtualny świat efektywniejszy od rzeczywistego? - Piet Kommers z uniwersytetu w holenderskim Twente twierdzi na łamach „International Journal of Webbased Communities", że internetowa współpraca może w niektórych dziedzinach być bardziej skuteczna i owocna niż spotkania w cztery oczy. Jan Bergström w swoim doktoracie dowodzi natomiast, że psychoterapia w sieci może być równie skuteczna, a przy tym dużo tańsza i łatwiej dostępna, niż jej tradycyjne odpowiedniki. Dla czytelników Plasterka jest to już pewnie oczywiste, ale warto mieć dodatkowy, naukowo brzmiący argument dla przekonania znajomych, by się do tej wspólnoty w jakiś sposób włączyli.


team.jpgCzy istnieje umysł zbiorowy?

W grupie mądrzejsi? - Niezależnie od tego, czy zbiorowy umysł istnieje lczy nie (prof. Rob Wilson twierdzi, że nie), odpowiednio dobrana grupa ludzi osiąga lepsze wyniki, niż da się przewidzieć na podstawie średniej inteligencji jej członków, czego dowodzą naukowcy pod kierownictwem Anity Wolley. Członek katedry filozofii na University of Alberta opublikował książkę o granicach umysłu („Boundaries of  the Mind"), w której przeczy istnieniu grupowej inteligencji, jeżeli za tym ma stać jakaś forma realnego bytu. Grupa badaczy z Massachusetts Institute of Technology, Carnegie Mellon University oraz Union College natomiast dzieli się swoimi odkryciami na wirtualnych łamach czasopisma "Science" z ostatniego dnia września.

 


Literatura

depresja u dzieci.jpgDepresja u dzieci i młodzieży

Autor: Jose Collados Zorraquino

Tematem niniejszej książki są zagadnienia pedagogiczne dotyczące dzieci dotkniętych depresją. Jak pomóc dziecku, które zaczyna wykazywać brak woli, które opuszcza się w nauce, jest drażliwe, ma niską samoocenę?

 


Grupy

grupa-podróż.jpgPodróż do realizacji marzeń

Warsztaty (25.X-05.XI) pt. "Podróż do realizacji marzeń" prowadzone przez Aleksandrę Semla-Baron.

Koszt 67 zł. Nr konta SILOE Dariusz Siatka 03 1160 2202 0000 0001 1802 9380.

Utworzona: 19.10.2010, 11:20

 « Lista wszystkich biuletynów