Newsletter Plasterek.pl [2010-08-13]

Aktualności

mandela niebieska.jpgZapraszamy na Warsztaty

 

"W POSZUKIWANIU MISJI"

Kraków 18 - 19 IX 2010r

 

Dwa dni intensywnych warsztatów, pracy ze swoimi potencjałami i pragnieniami po to byś odkrył(a) lub dobrze określił(a) swoją życiową misję, cele warte by do nich dążyć, lub drogę, którą warto obrać, by żyć z poczuciem sensu i pasji!!!


Odkrycie i realizacja Misji jest kamieniem węgielnym każdego ludzkiego istnienia - kluczem do życia bogatego w głęboki sens, życia w szczęściu i radości.

Wiktor Go

 


Temat miesiąca

evening1.jpgDlaczego ludzie uprawiają seks? - Co to jest seks? - niby każdy to wie, a jeżeli nawet nie potrafi podać definicji, to w praktyce może radzić sobie całkiem dobrze. Chociaż powszechność seksu czyni go stałym elementem naszego życia, mało kto zadaje sobie pytanie, czym on dla nas  jest?  Próbując znaleźć odpowiedź, zacznę niejako od drugiej strony. Nie będę się zastanawiać czym seks jest, ale spróbuję znaleźć odpowiedź na pytanie - czym być nie powinien? 


seks.jpgSeks jako lek na problemy czy sposób manipulacji? - Do gabinetów seksuologicznych przychodzą pary zgłaszające różne trudności, dotyczące między innymi ciągłych kłótni o codzienne obowiązki domowe, nieporozumień związanych z wychowywaniem dzieci, konfliktu z teściami, czy niedopasowaniem charakterów. Choć przyczyn konfliktu może być bardzo wiele zazwyczaj wszystkim im towarzyszy ta sama trudność - „problemy łóżkowe".Wieści

face.jpgO rozpoznawaniu twarzy, wyborze partnera i wolności - Rozpoznawanie twarzy to specjalna zdolność (o czym świadczy także fakt, że niektórzy - na szczęście bardzo nieliczni - normalnie funkcjonujący ludzie tego nie potrafią) do tego stopnia, że mózg przechowuje pamięć twarzy męskich i żeńskich osobno, a te które poznaje, uznaje za bardziej atrakcyjne. To w skrócie wnioski z dwu badań opublikowanych w odstępie pięciu lat na łamach „Proceedings of The Royal Society - Biological Sciences", a które opisuję poniżej.


siblings.jpgWięcej radości wśród rodzeństwa - Prof. Laurie Krammer z University of Illinois stara się pomagać rodzicom mającym więcej niż jedno dziecko przez swoje badania. Poniżej przestawię jej najważniejsze sugestie w oparciu o trzy jej publikacje na przestrzeni ostatnich dwu lat.Na początku zeszłego roku opublikowała nasza specjalistka od rodzinnych problemów wyniki eksperymentu badającego skuteczność opracowanego przez siebie programu, zatytułowanego „Więcej radości wśród rodzeństwa", który składa się z pięciu godzinnych sesji.


calm.jpgUspakajające działanie seksu - O niektórych osobach mówi się, że to urodzeni mówcy. Stając przed publicznością z zamiarem wygłoszenia przemówienia czują się jak ryba w wodzie. Wypowiadane przez nich słowa przepełnione są pasją, charyzmą, bez trudu porywają tłumy.A co mają zrobić osoby, które zmuszone są do wygłoszenia przemówienia, ale na samą o nim myśl zżera ich  trema? Psycholog z University of Paisley profesor  Stuart Brody zaleca takim osobom uprawianie seksu.

 


Literatura

Dlaczego ze sobią sypiamy.jpgDLACZEGO ZE SOBĄ SYPIAMY. Nieseksualne powody, dla których ludzie uprawiają seks

Autor: Garwood Patricia, Hajcak Frank

Miłość fizyczna jest bardzo ważnym elementem składającym się na udane i satysfakcjonujące relacji w związku. Bywa jednak, że z czasem seks traci naturalną moc dostarczania przyjemności, a nawet staje się źródłem problemów i niepokoju.  Wówczas rozczarowani partnerzy szukają przyczyny problemów w seksie, zapominając o emocjonalnych elementach, jakie każdy z nich wnosi ze sobą do sypialni. Analizując wszystko co dotyczy sfery seksualnej, zarzucając się nawzajem pretensjami, zupełnie nie zważają na to, co dzieje się w ich głowach. Wszystkim parom, które znalazły się właśnie w takim kołowrotku polecam książkę „DLACZEGO ZE SOBĄ SYPIAMY Nieseksualne powody, dla których ludzie uprawiają seks".Grupy

3D Team1.jpgDroga do dialogu - warsztaty


Tu odbywają się warsztaty "Droga do dialogu" prowadzone przez Jacka Olszewskiego.

Utworzona: 10.08.2010, 18:10

 « Lista wszystkich biuletynów