Newsletter Plasterek.pl [2010-07-09]

Aktualności

porady.jpg"Skorzystaj z porady"

- czyli łatwiejszy dostęp do specjalistów z Centrum porad.

W  prawej kolumnie pojawił się nowy widżet umożliwiający szybkie dostanie się na profil poszczególnych specjalistów. Dzięki niemu można także, poprzez kliknięcie w odpowiednie słowo kluczowe, znaleźć osoby zajmujące się konkretnymi obszarami pomocy.

Zapraszamy

 


Baza wiedzy

kojocie przedszkole.jpgMAŁY PLAN MĄDRYCH ZMIAN

Kochany Klanie Kompletnie Kapitalnych Kojotów!

Doszły mnie wieści na temat Waszych, czyli Naszych kłopotów. Ogromnie mnie to zmartwiło. W pierwszej chwili chciałem od razu do Was wracać, ale pomyślałem, że jednak nie jest to dobry pomysł. Tęsknię za Wami ogromnie  i kocham Was najbardziej na świecie, a nawet jeszcze bardziej i chcę, żebyśmy mogli razem spędzać jak najwięcej czasu, ale gdybym został w Kojocim Kraju, ja i Mama musielibyśmy pracować tak dużo, że nie widywalibyśmy się prawie wcale.


stereotypy.jpgA tata wyjeżdża/odchodzi - jak sobie z tym poradzić

I.  Kontrola i relaks

Droga Samotna Kobieto, jak widzisz BNBS i jego żona SKS najpierw starali się przygotować swoją rodzinę jak najlepiej do Innokrajowego wyjazdu, a później - złagodzić jego efekty, ale nie udało im się uniknąć błędów. No i nie ominęły ich problemy. Strasznie Kudłata Skrzydlata zdecydowanie uległa panice i próbowała kontrolować zbyt wiele czynników naraz. W efekcie nie przestawała być zmęczona, nie potrafiła być wsparciem dla swoich dzieci, a na dodatek nie mogła porozumieć się ze swoim kojocim mężem. Wydawał się być taki nieczuły i niewrażliwy.


leaf.jpgJak odróżnić depresję od hipochondrii? - Kiedyś w gabinecie psychologicznym usłyszałam, że nie mam depresji tylko hipochondrię? Jak leczyć hipochondryka, któremu ubzdurało się, że ma depresję? Czy taka osoba może np. po roku czasu, gdy ten stan się utrzymuje faktycznie narobić sobie dużo złego "w głowie" tkwiąc w tym stanie? Na pytanie, kim jesteś? odpowiadamy zwykle automatycznie, bez zastanowienia podając swoje imię. Dodajemy później inne istotne, naszym zdaniem treści, pozwalające zidentyfikować nas, włożyć w jakąś szufladkę. Lubimy też czuć się wyjątkowymi, niepowtarzalnymi jednostkami W tym też celu dorzucamy informacje, które nie pozwolą na mylenie nas z kimś innym.Wieści

money.jpgSzczęście a pieniądze - Satysfakcja z życia zależy od ilości pieniędzy, ale już poczucia zadowolenia tak łatwo kupić się nie da - oto wyniki pierwszego światowego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Gallup w latach 2005-2006. Ponad 136 tysięcy osób ze 132 krajów świata posiadających dziewięćdziesiąt sześć procent ludzkości odpowiedziało na pytania ankieterów przez telefon w krajach rozwiniętych i bezpośrednio w krajach o gorszej infrastrukturze.


comp.jpgKomputerowy program odkrywający depresję blogera - Grupa specjalistów różnych dziedzin z uniwersytetu Ben-Gurion w Negev opracowała komputerowy program pozwalający z dużą precyzją odkryć depresję piszącego tekst blogera nawet jeżeli nie używa on czy ona terminów związanych z tym niepożądanym stanem. Zaproszenie do naukowców z Polski, by przetłumaczyli ten program na potrzeby rodaków.


kick.jpgO rzutach karnych i nie tylko - Dwa razy w historii o tytule mistrza świata w piłce nożnej decydowały rzuty karne. Holenderscy psycholodzy odkryli, że spontaniczna i gorąca celebracja strzelenia gola to sposób na zwiększenie szans sukcesu drużyny. Jest na to ewolucyjne wytłumaczenie, a czy pomoże ono Holendrom po raz pierwszy zdobyć tytuł, przekonamy się najpóźniej 11 lipca.

 


Literatura

NLP.jpgNLP i zdrowie

Autor: Ian McDermott, Joseph OCnnor

Czy życie nas zabija? Sami tworzymy własne zdrowie - przez to, co robimy, co myślimy, w jaki sposób żyjemy. Programowanie neurolingwistyczne bada wpływ naszych myśli na samopoczucie.Niniejszy poradnik pokazuje praktyczny sposób wykorzystania najnowszych odkryć w medycynie oraz własnych doświadczeń dotyczących zdrowia, i połączenia ich efektów tak, by jak najlepiej wpłynęły na zdrowie i samopoczucie.Grupy

inspiracje.jpgInspiracje

Podziel się czymś co może zainspirować innych do rozwoju, działania, pozytywnego myślenia...
Inspiracje, rozwój

Utworzona: 07.07.2010, 13:35 przez Kalessin


grupa.jpgPomocna Dłoń

Grupa wsparcia, dla osób z syndromem DDA.

Utworzona: 07.07.2010, 14:46

 

 « Lista wszystkich biuletynów