Newsletter Plasterek.pl [2010-06-11]

Baza wiedzy

mountain.jpgKu szczytom ludzkiej świadomości, czyli ostatnie słowo o medytacji - Jest to moja ostatnia refleksja na temat medytacji, przynajmniej na jakiś czas. Da się jednak ten artykuł zrozumieć bez znajomości dwu poprzednich („O medytacji pierwsze słowo" i „Drogi coraz wyższej świadomości, albo drugie słowo o medytacji"), które stanowią do niego naturalny, ale niekonieczny wstęp. Postaram się tu opisać cztery najwyższe stany świadomości, jakie na ziemi możemy osiągnąć.


Temat miesiąca

superman.jpgTata superman - Psychologowie o roli ojca w życiu dziecka wypowiadają się jednoznacznie: czas, jaki ojciec poświeci swojemu dziecku jest bezcenny. I to nie tylko wtedy, kiedy z nastoletnim synem wyjdzie na mecz, lub z kilkuletnią córką pójdzie do zoo. Zegar zaczyna tykać, kiedy maleństwo jest jeszcze w brzuchu mamy, a odmierza czas już zupełnie realnie, kiedy pojawia się na świecie. Zwłaszcza wtedy, kiedy dziecko jest jeszcze  małe i bezbronne, gdy jego najważniejsze potrzeby można zaspokoić przytulając czy kołysząc w ramionach. To właśnie wówczas rodzi się prawdziwa, mocna więź.


Wieści

park.jpgJak ćwiczyc, to w zieleni - Jasper Smits i Michael Otto w Stanach Zjednoczonych oraz Jules Pretty i Jo Barton w Wielkiej Brytanii, po przeanalizowaniu danych z istniejących już badań, potwierdzili raz jeszcze, że aktywność fizyczna pomaga nie tylko utrzymać, ale także poprawić stan naszego zdrowia psychicznego. Amerykanie skupili swoją uwagę na osobach objętych leczeniem.


mouse.jpgNieobecność taty widać w mózgu dzieci - To, że dzieci, które wychowują oboje rodzice rozwijają się lepiej, wiadomo od dawna. Ostatnio uczenia dowiedli, że umysły dzieci wychowywanych bez jednego z rodziców pracują inaczej.Badania pokazują, że niezaprzeczalnie ojciec jest niezastąpiony. Dziewczynki dorastające bez niego szybciej dojrzewają płciowo, co przekłada się na ich wcześniejszą aktywność seksualną. 


shop.jpgSklepowi złodzieje mają nieprzyjemny charakter - Do takiej konkluzji doszedł dr Vincent Egan z University of Leicester's School of Psychology po przeanalizowaniu czterech kwestionariuszy anonimowo wypełnionych przez stu czternastu kupujących w brytyjskich supermarketach. Ankiety dotyczyły typu osobowości, poglądów na etykę konsumenta, stosunku do sklepowych kradzieży oraz danych demograficznych. Klienci byli w wieku od szesnastu do osiemdziesięciu lat.

 


Literatura

Drogi gabrielu.jpgDrogi Gabrielu. List

Autor: Halfdan W. Freihow

Norweski dziennikarz Halfdan W. Freihow w mistrzowski sposób opowiada o relacjach pomiędzy ojcem a synem.

Drogi Gabrielu ma postać osobistego listu pisanego przez ojca do autystycznego syna. Jest to opowieść o trudnościach i frustracji, ale, co ważniejsze, o bezwarunkowej miłości i akceptacji.

 


Grupy

romans.jpgDla miłośniczek/miłośników:) romansów

Jeśli lubisz czytać romanse, ta grupa jest dla Ciebie:)

Utworzona: 02.06.2010, 19:56 przez Tehane


grupa.jpgSzukający 2

Szukam osob wywodzacych sie z rodzin patologicznych chetnych na zalozenie grupy DDA na "plasterku".

Utworzona: 02.06.2010, 17:30

 « Lista wszystkich biuletynów