Newsletter Plasterek.pl [2010-03-26]

Baza wiedzy

babe.jpgPrzechytrzyć malucha... - o twórczych pomysłach na własne dzieci - Jako rodzice i wychowawcy „od zawsze" poszukujemy tego rodzaju „pomysłów na dzieci", które - prowadząc do zamierzonych przez nas efektów - nie byłyby zbyt ekspansywne i raniące dla delikatnych (a jednocześnie tak trudnych do okiełznania) istot. Nie istnieje jeden zbiór sensownych metod wychowawczo-edukacyjnych, a te, które sprawdziły się nam niedawno, dziś - ku naszej dezorientacji - już nie działają (machamy zdobytą w czasie specjalnego kursu „wychowawczą różyczką", a tu nic!). Nie mówiąc już o tym, że „recepty" naszych przyjaciół najczęściej nie działają na NASZE dziecko ... DLATEGO TEŻ - im więcej twórczych pomysłów będziemy mieć w repertuarze własnych reakcji, tym większa szansa na to, że któreś z nich zadziałają jednak na naszego malucha, starszaka czy nastolatka.Temat miesiąca

wash.jpgPorządki jak terapia - Wiosna za oknem święta za pasem. Najlepsza pora na zabranie się za porządki!!!  Pewnie dla wielu z Was sprzątanie, to kolejny obowiązek, syzyfowa praca, strata czasu, ciężka harówka (każdy może dodać swoje określenie). Jednak wieloletnie badania, oparte na wywiadach i obserwacji, pokazują, że myjąc podłogę, trzepiąc dywany czy pucując szklane przedmioty wprowadzamy harmonię i ład nie tylko do naszego mieszkania, ale także do naszej duszy. Okazuje się, że sprzątanie może mieć walory terapeutyczne.Wieści

talk.jpgSzczęśliwi mówią więcej poruszając głębsze tematy - Według psychologów z University of Arizona i Washington University w St. Louis, ludzie szczęśliwi spędzają więcej czasu na rozmowach z innymi, a ich rozmowy dotyczą spraw bardziej poważnych i głębokich, niż ma się sprawa z mniej radosnymi typami. Naukowcy podsłuchiwali badaną grupę ochotników używając elektronicznie włączającej się nagrywarki.


teeanger.jpgWspółczesna młodzież lepsza niż się spodziewano - Brent Donnellan z Michigan State University i Kali Trzesniewski z University of Western Ontario obserwowali prawie pół miliona młodych ludzi (wyższe klasy high school, czyli coś jak nasze liceum) na przestrzeni trzydziestu lat (1976-2006) i doszli do wniosku, że współczesna młodzież jest bardzo podobna do tej z lat siedemdziesiątych.


smoker.jpgPalące kobiety mają gorszą pamięć - Marcowe wydanie „Journal of Studies on Alcohol and Drugs" donosi, że kobiety które paliły więcej niż dwadzieścia papierosów dziennie, nawet wiele lat później uzyskują niższe wyniki w testach na wyższe funkcje mózgowe jak rozumowanie, planowanie czy organizacja, niż kobiety, które nigdy nie paliły.

 


Psychogratka

blue parot.jpgKolorowa papuga - Każdy z nas inaczej reaguje na zmiany. Dla jednych jest to wyzwanie, inni w zmianie widzą szansę na coś lepszego. Dla niektórych każda nowość to stres wywołany niepewnością. Są i tacy, dla których zmiana ma tylko jedno, czarne oblicze. A jak TY reagujesz na nową sytuację?


Zapraszam Was do rozwiązania testu.

 


Literatura

bajka to życie.jpgBajka to życie, albo z jakiej jesteś bajki

Autor: Wojciech Eichelberger, Agnieszka Suchowierska

Zaczęłam czytać tę książkę o 22.00 ze złożoną sobie obietnicą, że przeczytam tylko jedną opowieść. O 24.00 przekonywałam siebie, że bajka którą czytam, naprawdę będzie już ostatnia. Godzinę później przestałam się oszukiwać i przyznałam sama przed sobą, że nie odłożę książki dopóki nie przeczytam ostatniej strony.

„Bajka to życie, albo z jakiej jesteś bajki" to zbiór 14 opowieści. Zrodziły się one w głowie polonistki Agnieszki Suchowierskiej, która  je wyśniła, a następnie spisała.

 


Grupy

grupa.jpgCzy jest jeszcze jakiś sens?

To chyba za dużo jak na mnie

 

Utworzona: 20.03.2010, 02:37 przez Pumba 2010

 

 

religia.jpgRozwiązywanie problemów: religia i życie - Grupa dla katolików. Jak wiadomo, religia i wychowanie ma duży wpływ na nasze życie. Chciałabym, aby ta grupa, była otwarta na dyskusję właśnie w tych tematach. Pozdrawiam wszystkich plasterkowiczów ;D


Utworzona: 20.03.2010, 12:12 przez Aniaaniaania

 « Lista wszystkich biuletynów