Newsletter Plasterek.pl [2010-02-26]

Aktualności

depresjaDepresja- można ją pokonać - 23.02.2010  już po raz piąty będziemy obchodzić  Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Celem tej akcji jest upowszechnienie i rozwijanie wiedzy na temat zaburzeń psychicznych, zmiany postaw społecznych w stosunku do osób chorych psychicznie, a także zachęcenie samych chorych do specjalistycznego leczenia.

Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że depresja jest najczęstszą chorobą psychiczną i stanowi obecnie jeden z czterech najpoważniejszych problemów zdrowotnych w Europie.

 


Joga Duszy

yoga of soulJoga Duszy - Słowo JOGA potocznie kojarzone jest z - zaczerpniętą ze wschodu - techniką medytacji oraz z joginem o zdrowej, elastycznej sylwetce;) Pochodzenie oraz wielowątkowe, głębokie znaczenia tego sanskryckiego pojęcia wykraczają oczywiście daleko poza taki obraz - przekraczając kwestie osiągania harmonii ciała i psychiki w stronę wspomagania duchowych dążeń istot ludzkich do połączenia z Wyższą Jaźnią ...


Wieści

rodzenstwoNajstarszy kontra jedynak - Czy wiesz, że II Wojnę Światową prowadzili najstarsi synowie: Churchill, Hitler, Mussolini i Hirohito wraz z jedynakami: Roosveltem i Stalinem? Jak dowodzą R.W. Richardson i L. A. Richardson w książce "Najstarsze, Średnie,  Najmłodsze" to nie przypadek, że naturalni przywódcy, którzy nie boją się wziąć odpowiedzialności za konkretne decyzje i narzucić porządek innym, to ci którzy urodzili się jako pierworodni w swoich rodzinach.


emocjeLekuchne wku*wionko - "Lekuchne wku*wionko" to określenie, które usłyszałam w radiu - radiostacji nie wspomnę, nazwiska prowadzącego nie zapamiętałam, nie mówiąc o jego rozmówcach, a audycja dotyczyła terapii alkoholizmu. Myśl przewodnia jaką wyłapałam słuchając radia jednym uchem dotyczyła emocji i uczuć, a konkretniej nauki radzenia sobie z nimi jako podstawy w terapii uzależnień.


dzieckoKłótnia rodziców- emocjonalne trzęsienie Ziemi dla dziecka - Dziecko - Małe, to nie rozumie. To nie do końca prawda. Może i nie rozumie znaczenia słów, ich sensu, ale odbiera bardzo intensywnie emocjonalny przekaz idący za słowami. I chłonie jak gąbka, to co się wokół niego dzieje. Zarówno w kwestii uczenia się, nabywania wiedzy jak i nastawienia do odkrywanych zjawisk i samego siebie.

 


Literatura

szczęścieSzczęście zaczyna się w Twojej głowie! Uwolnij swój potencjał.

Autor:  Katarzyna Olejniczak

"To nie miejsce ani spełnienie jakiegoś warunku, ale sam umysł jest tym, co może czynić każdego szczęśliwym lub nieszczęśliwym"

Roger L'Estrange

Motto tej książki może wydać Ci się dość kontrowersyjne. Bo czy to nie zbieg okoliczności sprawił, że znajdujesz się w tym, a nie innym miejscu? Czy to nie bliska Ci osoba powoduje, że rosną skrzydła u Twoich ramion? Czy to nie palec przeznaczenia wskazał Ci drogę życiową? Otóż nie!

 


Grupy

grupaPoczucie własnej wartości - Coś o nas samych :)

Utworzona: 18.02.2010, 20:15grupaBlokady seksualne - Zdarza się, że seks w stałym związku, mimo wzajemnej szczereści i wyrozumiałości, jest dla jednej ze stron czymś niezwykle stresującym i przez to wręcz niechcianym...

Utworzona: 19.02.2010, 18:29


grupaJak pomóc zranionej osobie - witam jak moge pomoc swojej bylej dziewczynie ktora bardzo zranilem,ona jest bardzo wrazliwa,nasze klotnie doprowadzily do rozpadu zwiazku ,i to przeze mnie mowi ze jest strzepem czlowieka nie ufa juz nikomu przez ostatnie 1,5 roku plakala przeze mnie.

Utworzona: 21.02.2010, 21:03 przez rafaello775

 « Lista wszystkich biuletynów