Newsletter Plasterek.pl [2010-02-05]

Aktualnośći

czatPoczatujmy na Plasterku - Drodzy Użytkownicy, Plasterek wprowadził dla Was możliwość szybkiego komunikowania się ze znajomymi z portalu poprzez wewnętrzny komunikator. Teraz każdy z Was (w czasie rzeczywistym)  może porozmawiać z wybraną osobą z listy swoich Znajomych, która jest w danej chwili zalogowana na Plasterek.pl.  Jeżeli chcecie skorzystać z czatu, klikacie na dymek przy loginie znajomego(pojawia się polecenie otwórz czat), z którym chcecie nawiązać kontakt.

Przyjemnego i owocnego czatowania!

 


Baza wiedzy

familyRodzina - czy dobrze tylko na zdjęciu??? - Często można usłyszeć, jak ktoś mówi, że z rodziną dobrze, ale tylko na zdjęciu. Trudno określić jednak czy stanąć z boku, by móc się w razie, czego wyciąć, czy też na środku, by to nas nie wycięli. Smutne to bardzo słowa. Bo czy po to wstępujemy w związki małżeńskie, po to rodzimy dzieci, pomagamy w wychowaniu wnuków, by coś takiego słyszeć?

 


Temat miesiąca

 

loneliness 1

Samotność to choroba - Spotkałam w swym życiu ludzi samotnych, którzy samotnie wcale się nie czuli, spotkałam i takich, którzy w otoczeniu rodziny i przyjaciół cierpieli z powodu osamotnienia. Samotność nie wybiera, może spotkać każdego z nas-malucha, który nie zna miłości rodziców, nastolatka zaszczutego przez grupę rówieśniczą, młodą kobietę, która przypomina „kościotrupa", ale w lustrze nadal widzi spasionego prosiaka, mężczyznę, od którego świat wymaga by był romantyczny, zaradny, opiekuńczy, dobrze zarabiał ... no i koniecznie świetnie tańczył, staruszka, który przeżył już wszystko, nawet własne życie.


wirusSamotnością można się zarazić - Samotność jak grypa może rozprzestrzeniać się wśród ludzi, pokazują badania przeprowadzone przez naukowców z University of Chicago, University of Californi-San Diego, Harvardu.

Badania trwały ponad 60 lat od 1948 roku. Odbywały się w miasteczku Framingham w USA. Naukowcy obserwowali losy mieszkańców, ich zwyczaje, nawyki żywieniowe oraz zdrowie fizyczne i psychiczne. Każda z osób poddana badaniu, podawała nazwiska przyjaciół, krewnych i sąsiadów, którzy mogli by wskazać miejsce ich pobytu w okresie, w który odbywało się badanie. Na podstawie zebranego materiału naukowcy stworzyli wykres sieci połączeń społecznych w miasteczku Framingham.

 


Wieści

refleksjaChwila na refleksję - "Szczęście nie jest czymś, co się wydarza. Nie jest wynikiem uśmiechu losu ani dziełem przypadku. Nie można go kupić za pieniądze, ani uzyskać dzięki władzy. Nie zależy od zdarzeń zewnętrznych, ale raczej od naszej ich interpretacji. Szczęście jest stanem, do którego należy się przygotować, a gdy się go osiągnie należy go starannie kultywować. (...) 


liveDworskie życie za 2000 zł netto - Czy wiesz że, żyjemy dostatniej niż pokolenia przed nami? Nawet najbiedniejsi z nas otoczeni są luksusem, o którym w ubiegłych wiekach ludzie nawet nie marzyli. Królowie francuscy w swoich pałacach nie posiadali tylu łazienek, ile mieści jeden wieżowiec przeciętnego polskiego blokowiska.


nowotworNowotwór latem - Czy wiesz, że osoby, u których zdiagnozowano nowotwór latem, mają większe szanse na przeżycie?  Badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii z udziałem ponad miliona pacjentów wykazało, że chorzy zdiagnozowani latem i jesienią żyli dłużej niż ci, którzy rozpoczęli terapię zimą.


senCzy sen to marnotrawstwo czasu - Czy wiesz, że przeciętny człowiek spędza na spaniu około 20 lat swojego życia? Przy założeniu, że statystyczny Polak żyje 75 lat,  okazuje się, że przesypiamy około ? życia. Wyobraźcie sobie, jak wiele można by zwiedzić, zobaczyć, poznać, doświadczyć w ciągu kolejnych 20 lat świadomości.

 


Literatura

malzenstwoMałżeństwo: krucza więź. W poszukiwaniu partnerstwa i trwałości

Autor: August Y. Napier

Małżeństwo nie jest - jak się wydaje - związkiem dwóch osób. Być może na początku wierzymy, że jesteśmy tylko we dwoje, ale wkrótce pojawia się wielu konkurentów domagających się naszej lojalności. Rodzice, siostry, bracia, teściowie... Po czyjej stronie mamy stanąć?

 


Grupy

grupanajważniejsze-prawda? - Ile nieszczerości zniesie miłość? Kiedy szczerość zaczyna być obciążeniem? Co jest gorsze- kłamstwo czy oszukiwanie siebie? O otaczającym nas fałszu i gorzkiej prawdzie- waszych doświadczeniach i przemyśleniach podzielcie sie za mna.

Utworzona: 31.01.2010, 11:22 przez Sylvie

 

 

loveMiłość przez internet? - Jak wygląda rozwój relacji, która zaczyna się poprzez łącza internetowe? Czy można tęsknić za kimś kogo się nigdy nie widziało?Czy można kogoś pokochać zanim dojdzie do spotkania?

Utworzona: 29.01.2010, 15:10 przez  kateo

 « Lista wszystkich biuletynów