Newsletter Plasterek.pl [2010-01-29]

Aktualności

lutyDziwny Luty - Luty to taki dziwny miesiąc. Najkrótszy w roku, wciśnięty pomiędzy rozpasany, karnawałowy styczeń, a radosny witający wiosnę marzec. W miesiącu tym jesteśmy już zmęczeni zimą, z utęsknieniem wypatrujemy cieplejszych dni i wystawiamy twarze by schwytać zabłąkane promienie słońca. Luty najlepiej by było przeczekać, niech po prostu minie. Jednak miesiąc ten jakby na przekór nie daje tak łatwo o sobie zapomnieć. Choć dni ma  niewiele, to oferuje kilka ciekawych tematów do rozważań w zimowe wieczory.


Baza wiedzy

graGRA W ŻYCIE... - Narracyjna GRA (auto)Biograficzna W osiemdziesiąt historii do-o-KOŁA ŻYCIA

Celem niniejszego artykułu jest wprowadzenie do autorskiej metody wspomagania rozwoju współczesnego dorosłego człowieka opracowanej przeze mnie w formie narracyjnej

GRY (auto)BIOGRAFICZNEJ zatytułowanej  W osiemdziesiąt historii do-o-KOŁA ŻYCIA

Z metodą tą będzie można się zapoznać w najbliższym czasie w ramach proponowanych przeze mnie - pod patronatem portalu społecznościowego PLASTEREK - warsztatów tematycznych.


Temat miesiąca

styczenStyczniowe podsumowanie - Styczeń zbliża się ku końcowi. Minął pierwszy miesiąc mojej obecności na Plasterku. Dziękuję Wam za ciepłe komentarze i wszelkie uwagi. Dzięki nim w kolejnych miesiącach będę mogła lepiej sprostać Waszym oczekiwaniom.

W styczniu poruszyliśmy temat (...)


Wieści

geneticsRyzyko finansowe zapisane w genach - Czy zespół genetyków do spółki z ekonomistami jest w stanie postawić na nogi leżące w gruzach rynki światowe? Może tak, może nie. Jedno jest pewne, taki właśnie zespół złożony z pracowników trzech azjatyckich wyższych uczelni postanowił rozgryźć problem podejmowania przez ludzi konkretnych decyzji finansowych.


aaAnonimowi - O "Anonimowych Alkoholikach" słyszał pewnie każdy. Grupy spotkaniowe są na tyle powszechne, a programy antyalkoholowe na tyle popularne, że nie trzeba ich reklamować. Zresztą Anonimowym na reklamie nie zależy.komorkaNiebezpieczna komórka - Stephan King w swojej książce pt. „komórka" ukazał przyszłość,  w której za sprawą jednego impulsu płynącego przez telefon komórkowy prawie wszyscy ludzie zmieniają się w zombi. Wprawdzie nie podejrzewam „niewinnego" aparatu telefonicznego, aż o takie zagrożenie, jednak nie powinniśmy zupełnie lekceważyć jego wpływu.


Psychogratka

cakePusta rurka - Budzisz się rano w doskonałym humorze. Cały dzień wszystko idzie Ci jak po maśle. Myślisz sobie fortuna mi sprzyja. Aby uczcić ten dzień w drodze do domu wstępujesz do sklepu i kupujesz sobie rurkę z kremem. Jakież jest twoje rozczarowanie kiedy w domu z kubkiem gorącej herbaty zasiadasz w fotelu wyciągasz rurkę, a w niej nie ma kremu. Co robisz?

Rozwiąż test i sprawdź jak reagujesz na niespodziewane przykre zdażenia i jak widzą Cię znajomi.


okrentJesteś sterem czy okrętem - Wyobraź sobie zimowy poranek. Mróz skuł lodem chodniki. Spieszysz się do pracy. Nagle tracisz równowagę i jak długi upadasz na ziemię. Co myślisz? Oczywiście nikt nie posypał chodnika, jak zwykle zima wszystkich zaskoczyła. Czy może  Powinienem iść ostrożniej, przecież jest bardzo ślisko.

Rozwiąż test a przekonasz się czy jeteś jak Kubuś fatalista czy może to Ty sam sterujesz własnym losem.

 


Literatura

shopingZakupologia. Prawda i kłamstwa o tym, dlaczego kupujemy

Martin Lindstrom

Rewolucyjna książka Martina Lindstroma - przez wielu uznawanego za marketingowego geniusza - opowiada o nowej metodzie badań rynku: neuromarketingu. Dzięki niej dowiemy się, co skrywa umysł współczesnego konsumenta. Lindstrom dosłownie zagląda nam pod czaszki, aby zrozumieć, co sprawia, że przy zakupach podejmujemy takie, a nie inne decyzje


Grupy

grupaBiopolar - Choroba afektywna dwubiegunowa (zaburzenia maniakalno-depresyjne).

Utworzona: 25.01.2010, 11:58 przez anutkabez paryKobieta bez pary - żyjąca w pojedynkę.... ale nie samotna... mająca swoje pasje... ale i chwile słabości i tęsknot...
co czuje kobieta bez pary .... ?

Utworzona: 24.01.2010, 22:39 przez marzenka« Lista wszystkich biuletynów