Newsletter Plasterek.pl [2011-07-01]

Aktualności

Sylwia Kalinowska.jpgSerdecznie witamy nowego specjalistę w Plasterkowym Centrum Porad - Panią Sylwię Kalinowską.

Pani Sylwia służy wsparciem i pomocą głównie kobietom, gdyż to o nich wie najwięcej. Misją Pani Sylwii jest niesienie pomocy kobietom na różnych etapach ich życia po to, aby odkrywały i wykorzystywały w pełni swój wewnętrzny potencjał. Jest ekspertem w dziedzinie wybaczania, EFT, life-coachingu i rozwoju osobistego kobiet. Serdecznie zapraszamy do korzystania z usług Pani Sylwii.


Zwierciadło.jpgLipiec w krzywym zwierciadle
Każdy z nas dąży do samoakceptacji, a akceptacja własnego ciała, to jeden z najważniejszych jej elementów. Nad pozytywnym obrazem ciała musimy pracować codziennie, konsekwentnie zwalczając negatywne myśli, a wzmacniając te pozytywne, które lubimy. Ale i tak nie uchroni nas to od zmierzenia się z demonami i ograniczeniami mieszkającymi w naszej głowie. To często lęki i kompleksy na punkcie wyglądu, rozbijają nas i ograniczają nasze życie do wymiaru, jakie narzuca nam lustro. A nie jest to zwykłe lustro, ale krzywe zwierciadło, jak w gabinecie śmiechu. Szkoda tylko, że patrząc w nie, rzadko kiedy na naszych ustach pojawia się uśmiech.Temat miesiąca

body image.jpgJak umysł widzi ciało?

Żyjemy w świecie zdeterminowanym przymusem doskonałości i piękna, gdzie negatywny wizerunek ciała jest jak wyrok skazujący nas na zagładę. To, kim jesteśmy, tworzy nierozerwalny związek z wyglądem, a to prowadzi do tego, iż swoją tożsamość, a nawet wartość jako człowieka, sprowadzamy do odbicia w lustrze. Obraz własnego ciała znacząco wpływa na nasze myśli, emocje, zachowanie i ogólną jakość życia.  Niezależnie od tego, czy odrzucamy możliwość spędzenia urlopu nad morzem z powodu kilku nadprogramowych kilogramów, czy spóźniamy się na służbowe spotkanie, gdyż nie potrafimy odpowiednio ułożyć włosów tak, by zakrywały zbyt duży nos, postrzeganie własnego ciała stanowi sedno naszych relacji z innymi, a co ważniejsze, z samym sobą.


Leszek Talko.jpgDziecko to bomba, która zmienia życie

Leszek Talko jest autorem takich  bestsellerów jak "Dziecko dla odważnych" czy  "Pomocy, jestem tatą!". W swoich felietonach z perspektywy rodzica opowiada o „magicznym" świecie dzieci. Czytając o niesamowitych, a czasami „strasznych" i niewiarygodnych przygodach Pitula i Kudłatej (bohaterach felietonów, a zarazem pociechach Leszka Talko) niejedna osoba kręci z niedowierzaniem głową. Jednak, jak sam autor zapewnia, wszystkie opisane zdarzenia wydarzyły się naprawdę. Bo dziecko, to morze miłości, które przewraca świat rodziców zupełnie do góry nogami, a skala problemów jaka wraz z nim się pojawia może zaskoczyć niejednego odważnego tatę.

 


Wieści

shadow1.jpgCzy szczęście może mieć ciemne strony?

Cienie szczęścia - Chyba najmniej przyjemną cechą szczęścia jest to, że gdy się go szuka, najczęściej kończy się to nieszczęściem, a nawet gdy się je znajdzie, żyć z nim raczej przyjdzie krótko - być może. J. Gruber i I. Mauss z University of Denver i M. Tamir z Hebrajskiego Uniwersytetu w Jerozolimie piszą o ciemnych stronach szczęścia na łamach czasopisma „Perspectives on Psychological Science".


ferst words.jpgJak  uczyliśmy się pierwszych słów?

Naukowcy z Pennsylvania State University już właściwie obalili dotychczas obowiązujący model opisujący proces uczenia się pierwszych słówek przez małe dzieci. Trzy swoje eksperymenty, które mają obalać starą teorię opisali w najnowszym numerze „Proceedings of the National Academy of Sciences", a nam w Plasterku niech wystarczy skrót tego artykułu.


thought.jpgDlaczego mówienie do siebie pomaga osiągnąć sukces?

Zwycięskie myśli i słowa - Choć Antonis Hatzigeorgiadis z zespołem z uniwersytetu w greckiej Tesalii badali tylko sportową mowę do siebie i jej efekty na ostateczny rezultat, każde niemal zadanie możemy zrobić lepiej i szybciej, gdy mamy więcej sił i lepiej się skoncentrujemy. Także więc i kibicom pomóc może artykuł mający być wkrótce opublikowany na łamach czasopisma „Perspectives on Psychological Science".

 


Literatura

Pomocy jestem tatą.jpgPomocy, jestem tatą!

Czyli jak być dobrym ojcem i nie osiwieć zbyt szybko

Autor: Leszek K. Talko

Ojcem zostać dość łatwo, natomiast o wile trudniej dojrzale i świadomie wychować swoją pociechę, tym bardziej, że dziecko wcale w tym swojemu tacie nie pomaga. Pomocna może się natomiast okazać książka Leszka Talko „Pomocy, jestem tatą!", w której autor dokonał analizy wszelkich zmian, jakie zachodzą w życiu żony i męża, kiedy na świecie pojawia się dziecko. W najdrobniejszych szczegółach opisał wszystko to czego nie spodziewają się szczęśliwi i dumni tatusiowie. Owszem, każdy mężczyzna ma jakieś tam wyobrażeni o nowej roli jaką przyjdzie mu pełnić i zdaje sobie sprawę, że wraz z pojawieniem się dziecka życie jego i żony ulegnie zmianie. Nie przypuszcza jednak, że zmiana ta będzie tak duża, a niekiedy bardzo bolesna.

 


Wydarzenia

dla kobiet.jpg

 

 

Spotkania dla kobiet po poronieniu

 

 

 

 

 « Lista wszystkich biuletynów