Newslleter Plasterek.pl [2011-04-22]

Aktualności

truskawki.jpgWyniki sondy

Zakończyła się możliwość głosowania na majowy temat miesiąca. Przewagą, tylko jednego głosu, wybraliście "Różne oblicza miłości", a więc w przyszłym miesiącu to właśnie ten temat będzie przewodnim na Plasterek.pl.  Jak zwykle jesteśmy otwarci na Wasze sugestie, dlatego jeśli chcecie, aby w sposób szczególny jakieś zagadnienie było poruszone, to piszcie na adres anetabarta@plasterek.pl.


Temat miesiąca

gargoyl.jpgJak pokonać strażników progu?

Pamiętacie baśnie czytane w dzieciństwie? Ich bohaterowie, czy to piękne królewny, dzielni rycerze, czy dzieci o dobrych sercach, zawsze musieli się zmierzyć z jakimś niebezpieczeństwem, pokonać zły czar, czy groźnego smoka. Ale kiedy już im się to udało, to zazwyczaj otrzymywali wspaniałą nagrodę - szczęśliwe, wymarzone życie. My, choć bohaterami baśni nie jesteśmy, to w swym życiu nie raz musimy się zmierzyć z „groźnymi" przeciwnościami. Bo każdy z nas jest bohaterem własnego życia i musi pokonać swoje własne smoki. Jak to zrobić? Zapraszam do przeczytania rozmowy z Panem Robertem Palusińskim.


rainbow2.jpgJak zakochać się w radości życia?

Co sprawia ci przyjemność? Co wprawia cię w dobry nastrój? Co cię bawi? Jak bardzo potrafisz się cieszyć?

Teoretycznie wiemy wszyscy, że radość powinna być naturalną częścią naszego życia, a jednak jakoś tak się dzieje, że jesteśmy oddzieleni od tej części nas, która naturalnie doświadcza pokoju i zjednoczenia ze wszystkim. Często musimy uczyć się na nowo czym jest radość - tak jakbyśmy poznawali od nowa dawno utraconego przyjaciela. Wtedy możemy zobaczyć, że życie jest piękne i że wszystko ma swój cel. Gurdjieff kiedyś powiedział, że „współczesny człowiek jest zahipnotyzowany swoim działaniem".Wieści

sadness2.jpgDlaczego czasami warto się posmucić?

Im smutniej, tym lepiej dla pamięci -  „Czas krok po kroku nam zmienia gorycz pamięci w słodycz zapomnienia" to nie tylko wspaniały aforyzm Jana Izydora Sztaudyngera, ale także kandydat na naukową teorię. Otóż według Elisabeth Martin z University of Missouri nasza pamięć robocza ma się zmniejszać ze wzrostem dobrego humoru. Więcej o tym przeczytać możemy na stronach czasopisma „Cognition and Emotion" - a także elektronicznych łamach Plasterka.


work and eat.jpgDlaczego miejsce stołu zaczyna zajmować komputerowe biurko?

Do stołu z komputerem - Coraz częściej do prawdziwego jedzenia zasiadamy w towarzystwie wirtualnych znajomych - tak wynika z ogłoszonego właśnie badania Madeline Varno z Rochester Institute of Technology. Czy jest to trend korzystny przekonamy się dopiero za kilka lub kilkanaście lat z innych publikacji, ale na razie wróćmy do najnowszych wyników.


sad woman.jpgCzy satysfakcjonujący seks może być powodem smutku?

Smutniej po seksie - Jeżeli wierzyć wynikom badania prof. Roberta Schweitzera z Queensland University of Technology opublikowanym w najnowszym numerze „International Journal of Sexual Health", aż jedna trzecia kobiet doświadcza w swoim życiu postosunkowej dysforii (post-coital tristesse, PCT). Może to niewiele, jeżeli przypomnieć łacińskie powiedzenie „post coitum omne animal triste est" (po stosunku każde zwierzę jest smutne), ale raczej nie tak wyobrażamy sobie normalność.

 


Literatura

Zakochaj sie w życiu.jpgZAKOCHAJ SIĘ W ŻYCIU

Podręcznik małych i dużych kroków dla poszukującej duszy

Każdy z nas stara się przeżyć swoje życie jak najlepiej. Niestety nie istnieje uniwersalna instrukcja - jak żyć, więc działamy trochę po omacku, wierząc, że nasze wybory będą słuszne, a podjęte decyzje trafione. Czasami nasze życie prowadzi nas jasną, wygodną drogą, a niekiedy ocienioną, krętą dróżką. Jednakże niezależnie od tego, jaka jest droga naszego życia, to my wybieramy sposób w jaki chcemy po niej kroczyć. A sposobów jest tyle, ile ludzi na świecie, każdy ma swój niepowtarzalny, jedyny. Nikt nie może za nas zdecydować, jak chcemy nasze życie przeżyć, ale są osoby, które mogą nam pokazać, jaki sposób będzie dla nas najradośniejszy.

 


Psychogrataka

cinderella.jpgZnajdź swoje słabe punkty

Dobrze jest znać swoje słabe strony, dzięki temu możemy nad nimi pracować i stawać się lepsi. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, co jest najsłabszym punktem naszego charakteru.  Zapraszam zatem do rozwiązania testu, który z przymrużeniem oka pokaże Wam, nad czym musicie popracować.

Kopciuszek w czterech odsłonach

Zapewne znasz bajkę o dziewczynce zwanej Kopciuszkiem. To klasyczna historia, w której dobro i pracowitość zostaje wynagrodzona, a zło potępione. Kopciuszek to dziewczynka o dobrym sercu, rękach skorych do pracy i ślicznej buzi. Mieszka z macochą i jej dwiema, złośliwymi córkami, które wymyślają dla Kopciuszka coraz to nowe prace, wyśmiewając się z niej przy tym okrutnie.ABCbaby

ABC.jpgZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W NASZYM KOLEJNYM KONKURSIE NA NASZYM FANPAGE NA FACEBOOKU

Czy masz ulubioną pacynkę? Twoją i twoich dzieci?

Pokaż ją nam. Napisz, o czym opowiada Twoja pacynka?

Aby wziąć udział w konkursie zaloguj się na Facebook'u i polub naszą stronę. http://www.facebook.com/pages/Spotkania-z-pacynk%C4%85/192986764062363. Na niej znajdziecie dalsze informacje o konkursie, w tym instrukcje udziału oraz ważne daty. Ruszamy 12 kwietnia, zapraszamy!

 « Lista wszystkich biuletynów