Newsletter Plasterek.pl [2011-03-11]

Aktualności

flowers2.jpgSerdeczne życzenia z okazji minionego Święta Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Paniom by radość bycia kobietą wypełniała Wasze życie nie tylko od święta. Niech w Waszym wewnętrznym świecie rosną najpiękniejsze kwiaty miłości, dobra i wrażliwości, a Wasza naturalna delikatność niech harmonijnie łączy się z siłą, która w Was drzemie, kierując Was na drogę rozwoju.


Baza wiedzy

mother1.jpgCzy mamy dzieci chorujących na astmę oskrzelową charakteryzuje coś szczególnego?

Symbiotyczna więź astmatyczna cz. 7 - Matka dla każdego z nas jest najważniejszą osobą, zwłaszcza w najwcześniejszym dzieciństwie. To w relacji z matką właśnie, w pierwszych latach swojego życia uczymy się własnego wzorca regulowania emocji. Ten ukształtowany w relacji z matką w dzieciństwie wzorzec będzie stanowił w naszym późniejszym życiu podstawę wszystkich naszych stanów i relacji emocjonalnych. Czym dokładnie jest i jak w relacji z matką kształtujemy własny wzorzec regulowania emocji wyjaśniam w „Symbiotycznej więzi astmatycznej cz. 6". Rozpoczęty w poprzednim artykule wątek relacji matki ze swoim chorującym na astmę oskrzelową dzieckiem warto rozwinąć o samą postać matki.

 


Temat miesiąca

Venus and Mars.jpgDlaczego mężczyzna chcąc okazać kobiecie uczucia, myje jej samochód?

Mężczyzna różni się od kobiety, a kobieta od mężczyzny. Banał? No tak, to dlaczego tak często na co dzień o tym zapominamy? Uwikłani w konflikty i nieporozumienia dziwimy się, że ta druga strona nie rozumie nas, zupełnie nie wie o co nam chodzi, a ponadto zachowuje się jakby była z innej planety w czym potwierdza teorię John Gray, iż kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Oczywiście kobietę i mężczyznę wiele łączy, chociażby to, że oboje przynależą do tego samego gatunku - Homo sapiens, ale różnic również jest sporo. 

 


Wieści

lifestyl.jpgJaki styl życia najbardziej służy naszemu  zdrowiu fizycznemu i psychicznemu?

Małe zmany - wielkie konsekwencje - Styl życia ma ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Roger Walsh z University of California zestawił wyniki wielu badań zmian w stylu życia dotyczących, a swoje konkluzje przedstawił na łamach ostatniego numeru „American Psychologist". Bryan James wraz z zespołem z Rush University natomiast skupili się na wpływie społecznej aktywności na ryzyko inwalidztwa w starszym wieku. Przeczytać o tym można na elektronicznych łamach „Journal of Gerontology: Medical Sciences".


mariedd.jpgCo wybiorą mężczyźni, dłuższe życie czy szczęśliwszy związek?  

Obecnie średnia długość życia mężczyzny to 77 lat. Przy czym raczej każdy przyzna, że ostatnie lata życia rzadko kiedy bywają sielanką. Jednak mam dla Panów bardzo dobrą wiadomość. Mężczyźni, którzy uprawiają seks  „do ostatnich dni" swojego życia żyją dłużej. Musi być jednak spełniony pewien warunek. Seks należy uprawiać z własną żoną młodszą o 15 - 17 lat.


black man.jpgDlaczego, gdy jesteśmy w dołku żywimy więcej uprzedzeń wobec innych?

Uprzedzenia z niskiego poczucia własnej wartości się rodzą - To co myślimy o sobie odbija się na naszych opiniach o innych, ale temu da się zaradzić poprzez parasocjalne relacje z gwiazdami. Pierwsze zjawisko obserwowali Jeffrey Sherman i Thomas Allen z University of California, a wyniki opisali na stronach miesięcznika „Psychological Science"; drugim efektem już nieco dawniej zajęli się J. Derrick, Sh. Gabriel i B. Tippin ze State University of New York, o czym informowali w czasopiśmie „Personal Relationships".

 


Literatura

płeć mózgu.jpgPłeć mózgu

O prawdziwej różnicy między mężczyzną, a kobietą

autor: Anne Moir, David Jessel

To, że kobieta różni się od mężczyzny to fakt oczywisty, ale czy wiecie gdzie te różnice leżą? Jeżeli chcecie się tego dowiedzieć sięgnijcie po książkę „Płeć mózgu". Autorzy przekonują, że nasza płeć jest domeną mózgu, a kształtuje się w wyniku działania hormonów, żeńskich bądź męskich w życiu płodowym. Książka napisana jest w stylu amerykańskiego poradnika, a więc czytając ją czasami możemy odnieść wrażenie, że autorzy zakładali, że sięgnie po nią półanalfabeta. Jednak dzięki temu napisana jest prostym i zrozumiały językiem.

 


ABCbaby.pl

ABC.jpgSerwis ABCbaby.pl jest już na Facebook!

Serdecznie zapraszamy do polubienia naszych trzech stron i wzięcia udziału w KONKURSIE:

Polub „Serwis ABCbaby"

http://www.facebook.com/pages/Serwis-ABCbabypl/199303396752847

Polub „Spotkania z pacynką"

http://www.facebook.com/pages/Spotkania-z-pacynka/192986764062363

Polub wydawnictwo „Ludzie, co ja czuje?"

http://www.facebook.com/pages/Ludzie-co-ja-czuje/129185327151658

Namów innych, by też to zrobili! Weź udział w konkursie!  Tutaj znajdziesz więcej informacji:

http://www.facebook.com/event.php?eid=134397349961780

Zespół Serwisu ABCbaby.pl

 « Lista wszystkich biuletynów