Newsletter Plasterek.pl [2011-02-11]

Aktualności

K. Rutecka.jpgNowi specjaliści w Centrum poradE. Jakubowicz.jpg

Serdecznie witamy na Plasterku nowych specjalistów w Centrum porad. Katarzyna Rutecka jest coachem oraz doradcą zawodowym natomiast Edward Jakubowicz jest pedagogiem, interwentem kryzysowym, mediatorem i trenerem.

Zapraszamy do korzystania z ich usług.


serce.jpg"Z głębi serca" po raz drugi

Złóż Walentynkowe życzenia poprzez Plasterka

Jeżeli w wyjątkowy sposób chcesz 14 lutego przekazać bliskiej Ci osobie słowa swojej miłości, sympatii lub przyjaźni,to zapraszamy Cię do zrobienia tego poprzez Plasterka.

Do 13 lutego na adres plasterek@plasterek.pl przyślij tekst ze swoimi życzeniami składający się maksymalnie ze 100 znaków (wliczając spacje).

Wszystkie nadesłane życzenia będa wyświetlane na zielonym, ruchomym pasku w dolnej części portalu, w dniu 14 lutego od godziny 10:00 w losowej kolejności.

 


Baza wiedzy

samodzielne spanie1.pngDlaczego maluch powinien spać w swoim własnym łóżeczku?

Własne łóżko czyli pierwszy krok do samodzielności - Jednym z fundamentalnych zadań rozwojowych dziecka jest bycie samodzielną i autonomiczną jednostką. Pierwszym krokiem do zrealizowania tego zadania rozwojowego jest umiejętność samodzielnego spania we własnym łóżku.  Bywa to trudne, zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Można powiedzieć, że jest to jeden z pierwszych kryzysów rozwojowych. Sposób, w jaki jest on rozwiązywany jest bardzo ważny dla późniejszych etapów rozwojowych. Matki często prowadzą dialog wewnętrzny kiedy? jak? a nawet po co?

 


Temat miesiąca

loneliness1.jpgKtóre z doświadczeń naszego życia wpędzają  nas w samotność?

Samotność, a... jej przyczyny - Dochodzisz do momentu swojego życia, kiedy wyrazy chorobliwa nieśmiałość, fobia społeczna, aspołeczność czy ... , nie są ci obce. Szukasz ich znaczeń i zastanawiasz się nad swoim całym życiem. Pewnie już nie raz myślałeś, Czytelniku, skąd się to wszystko wzięło? Może pamiętasz jeszcze okres swojego życia, kiedy nieśmiałość nie była problemem, a może uważasz, że towarzyszy Ci od zawsze. Postaram się pokazać, że niekoniecznie rodzimy się dotknięci nieśmiałością i jak wiele czynników może się złożyć na jej rozwój.

 


Warsztaty online

Marzenia.jpgCzy odważysz się wyruszyć w PODRÓŻ DO REALIZACJI MARZEŃ ?

Czy pragniesz zrealizować swoje małe i wielkie marzenia?

Jeżeli tak, już dziś weź udział w niezwykłej przygodzie, podczas której zmienisz swoje marzenia w plany możliwe do realizacji!

Weź udział w warsztatach online w dniach 14-25.II.2011r

 

wiosenne porządki.jpgCzujesz zbliżającą się wiosnę?

Zatem najwyższy czas, by zabrać się za porządki. Jednak nie będziesz zamiatać, trzepać dywanów, ani myć okien, ale  uporządkujesz swoje życie.

Zapraszamy Cię na warsztaty "WIOSENNE PORZĄDKI- czyli jak się pozbyć ograniczających przekonań", prowadzone metodą Racjonalnej Terapii Zachowań, które pomogą Ci zmienić Twoje życie!

Warsztaty będą odbywać się online na portalu  Plasterek w  dniach 21 - 25 lutego

 


Wieści

m&W.jpgW jaki spsób stereotypy związane z płcią rządzą naszym życiem?

Miękki to kobiecy, twardy to męski, czyli mózgowe uprzedzenia -  Pomimo dobrych chęci polityków, nasz mózg wciąż posługuje się stereotypami, by odróżniać męskie od żeńskiego. Przekonali się o tym naukowcy pod kierownictwem Michaela Slepiana z Tufts University, którzy o swoich eksperymentach donoszą w ostatnim numerze czasopisma „Psychological Science".


ill.jpgCzy samotność może być przyczyną chorób?

Samotność podnosi naszą podatność na choroby oraz zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci, a wszystko to, jest spowodowane gorzej funkcjonującym układem immunologicznym. Do takich wniosków doszedł profesor Steve Cole z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles. Steve Cole jest biologiem molekularnym prowadzącym badania nad ludzkim DNA. Poddał on badaniu  DNA ludzi, określających siebie, jako "chronicznie samotnych" i odkrył, że aktywność ich kodu genetycznego różni się od tej, która występuje u ludzi niebędących samotnymi.

 


Literatura

zawstydzeni....jpgZAWSTYDZENI, czyli... skazani na samotność

Autor: Antonina Kostrzewa

Choć dzisiejszy świat promuje ludzi śmiałych i pewnych siebie z łatwością radzących sobie z wyzwaniami codzienności, to nie udało mu się „wyeliminować" ludzi nieśmiałych. Gdzieś pośród nas, funkcjonują osoby, które boją się każdego kontaktu z kimś obcym. Nie potrafią rozpocząć rozmowy, ani jej kontynuować, podtrzymać kontaktu wzrokowego czy wymienić przyjacielskiego uścisku. Osoby  takie uważane są za dziwaków, czego nawet specjalnie nie starają się ukryć. Zepchnięci na margines społeczeństwa z przyczepioną etykietką „nieśmiały/a" coraz bardziej zamykają się w swoim świecie.

 


Inicjatywy

pomagam bo.jpgPOMAGAM.BO

Zostań Superbohaterem działań społecznych i pomagaj!

„Pomagam bo" to kampania o charakterze non-profit, której celem jest zainicjowanie budowy prężnie działającej i aktywnej społeczności wolontariuszy w Internecie.

Każdy może pomagać.

 


ABCbaby

ABC.jpgSerwis ABCbaby zaprasza nauczycieli, pedagogów, bibliotekarzy, psychologów, studentów kierunków pedagogicznych  na Autorski Warsztat Bajkoterapeutyczny.

Część I pt. "Bajkoterapia jako nowoczesna metoda pomocy dziecku w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym" -  9 kwietnia 2011 o g. 9-17.00  w Warszawie

Część  II pt. „Bajka  terapeutyczna na zajęciach grupowych - formy i metody pracy" -

10 kwietnia 2011 g. 9-17.00 w Warszawie

Już w sierpniu 2011 rusza nowa edycja Kursu "Bajkoterapia - bez tajemnic" doskonalącego praktyczne umiejętności wykorzystania metody bajkoterapii w pracy z dziećmi w wieku 3 - 10 lat

Szczegóły na stronie: http://www.abcbaby.pl/?page=PWorkshop

Kontakt: kontakt@abcbaby.pl

Tel:  500 051 052, 512 260 494
« Lista wszystkich biuletynów