Newsletter Plasterek.pl [2011-01-21]

Aktualności

flowers.jpgSerdeczne życzenia

Wszystkim Babciom i Dziadkom w tych szczególnych dniach składamy najserdeczniejsze życzenia.

Mnóstwa radości i uśmiechu oraz ogromu miłości i zrozumienia.

Dziękujemy za Waszą obecność, dzięki której świat, jest tak wspaniałym miejscem.

 


Baza wiedzy

grandparents.jpgCo by się stało, gdyby „instytucja babci i dziadka" przestała istnieć?

Babcia i dziadek - instytucja doskonała

Jaka pierwsza myśl przychodzi Wam do głowy, kiedy myślicie o babci i dziadku?

U mnie pojawiają się dwie. Po pierwsze, kochają swoje wnuki bezwarunkowo i bezkrytycznie, a po drugie, robią to przeważnie w opozycji do rodziców.

Jeżeli chodzi o miłość to dobrze zilustruje ją anegdota, którą znalazłam w Internecie i ponoć jest prawdziwa (co budzi we mnie przerażenia)...Temat miesiąca

bed1.jpgJak niepłodność wpływa na życie seksualne pary?

Może wydawać się to okrutnym żartem, ale przez pierwsze dziesięć lat aktywności seksualnej tak bardzo staramy się unikać ciąży, a kiedy 10 lat później staramy się o dziecko odkrywamy, że to wcale nie jest takie łatwe... Dla mnóstwa par, które mają do czynienia z potwierdzoną niepłodnością lub się jej obawiających ten żart wcale nie jest śmieszny.

 


Wieści

wallet.jpgCzy skłonność do zdrady wynika z naszych genów czy zasobności portfela?

Zdrada w genach czy w portfelu - Naukowcy odkryli genetyczne podłoże małżeńskiej lub romantycznej zdrady, ale w świetle innych badań, wypada wspomniejć o pieniądzach, które silnie oddziaływują na nasze zachowanie. O genach pisze na łamach PLoS ONE zespół prowadzony przez Justina Garcia z Binghamton University, a o wpływie dochodów na wierność małżeńską donosił Christin Monsch podczas dorocznego spotkania American Sociological Association już w sierpniu br. Zacznijmy jednak od genów.


computer.jpgCzym Internet straszy dzieci?

Według dzieci w Internecie mniej szkód niz zagrożeń - Coraz młodsze dzieci korzystają z Internetu. Średni wiek w Polsce to 9 lat, 7 lat w Szwecji, 8 lat w kilku innych krajach północnej Europy i Wielkiej Brytanii. Co ósme dziecko w Polsce doznało przykrości korzystając z Internetu. Zagrożeń jest dużo, ale większość dzieci, które ich doświadczają, umie sobie z nimi emocjonalnie poradzić. Niepokój budzi niska świadomość rodziców - alarmują naukowcy ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

 

tear.jpgCzy łzy służa jedynie do wyrażania emocji?

Do łezki łezka, czyli zaskakujące właściwości kobiecych łez - O tym, jak wiele przekazać może łza przekonali się naukowcy z Wiezmann Institute of Science pod kierownictwem prof. Noama Sobela, a swoimi odkryciami dzielą się na łamach ostatniego numeru „Science Express". Pozbierajmy te „łezki" ich wiedzy razem. Naukowcy uzyskali łzy od kobiet oglądających w laboratorium smutny, wzruszający film. Zgodnie z oczekiwaniami mężczyźni nie byli w stanie odróżnić kobiecych łez od posolonej wody na podstawie zapachu, którego łzy przecież nie posiadają.

 


Literatura

jeż.jpgJeż

Autor: Katarzyna Kotowska

Mężczyzna i Kobieta wybudowali piękny dom z dużym ogrodem. Zapragnęli, aby wraz z nimi zamieszkało w ich domu dziecko. Czekając tak, aż pojawi się ono w ich życiu z coraz większym smutkiem obserwowali, jak z ich ogrodu znikają kolory, by w końcu przemienić go w szare i ponure miejsce.  „Wtedy Kobieta i Mężczyzna zrozumieli - ich dziecko urodziło się całkiem innym rodzicom"

 


Grupy

grupy.jpgZaufanie

Jak odzyskać stracone zaufanie?

Utworzona: 13.01.2011, 16:09 przez devinette« Lista wszystkich biuletynów