Newsletter Plasterek.pl [2009-12-12]

Aktualności

banerPrzeciwko przemocy domowej - Plasterek popiera kampanię i dołączamy się do niej. Kliknij i obejrzyj film akcji oraz przeczytaj o jej szczegółach.

Rok po inauguracji programu Avon kontra przemoc w Polsce rusza, pierwsza od 5 lat, kampania społeczna mająca na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na temat przemocy domowej wobec kobiet. Jest to pierwsza odsłona programu, który pokazuje mało znaną, lecz często spotykaną formę krzywdzenia kobiet - przemoc psychiczną, której ofiarami pada prawie 31% kobiet*Wieści

neuronyWspomnienia modyfikowane - Czy wiesz, że treść wspomnień można modyfikować w stosunkowo prosty sposób? Wystarczy przywołać wspomnienie i nadać mu nowy sens lub dodać nowe elementy. Zostanie w ten sposób na nowo zapamiętane w innym niż dotychczas kontekście.


lateralizacjaLateralizacja - Wpływ lateralizacji (ręczności) oraz ćwiczenia naprzemiennych ruchów oczu na kreatywność. Czym jest lateralizacja zwana również ręcznością- nie każdy musi wiedzieć, choć każdego ona dotyczy. Chodzi tu mianowicie o asymetrię czynnościową prawej i lewej strony ciała wynikającą z różnic w budowie i funkcjach półkul mózgowych.


helpOdpowiedzialność rozproszona - Czy wiecie, w jakich sytuacjach jesteśmy najbardziej skorzy do pomocy innym? Wtedy, gdy czujemy, że odpowiedzialność za pomoc spada bezpośrednio na nas, między innymi w sytuacjach, gdy jesteśmy jedynymi osobami mogącymi tej pomocy udzielić.Literatura

nie robNie rób drugiemu, co tobie niemiłe - Czy człowiek człowiekowi jest wilkiem?
Czy najtrudniej jest poznać samego siebie?
Czy błądzić jest rzeczą ludzką?
Czy warto być przyzwoitym i czy zemsta jest rozkoszą bogów?
Dzięki tej książce dowiesz się, co o przysłowiach i mądrości ludowej sądzi współczesna psychologia.


swiadomoscŚwiadomość emocjonalna - Dwie odmienne tradycje - psychologia Zachodu i filozofia buddyzmu. Dwie wielkie osobowości, reprezentujące jakże różne drogi życiowe, doświadczenia i pasje. Prawdziwe starcie tytanów, z których jeden patrzy na otaczającą go rzeczywistość przez mędrca szkiełko i oko, a drugi stawia na czucie i wiarę z dużą dozą niewyczerpanego optymizmu.


przebudzeniePrzebudzenie - A gdyby tak nasz trybik zeskoczył z taśmy produkcyjnej i wziął odpowiedzialność za wynik końcowy, za to kim się stanie, jak przeżyje własne życie, jakie podejmie decyzje? Gdyby zamiast z przygnębieniem obserwować piętrzące się przeszkody na drodze do szczęścia uznał, że tylko i wyłącznie od niego zależy czy ten doskonały stan osiągnie? Co Wy na to?


Psychogratka

jasZ jakiej jesteś bajki? - Ukryte znaczenie baśni analizował już Zygmunt Freud. Również współcześnie wielu psychologów próbuje odkryć ich ukrytą symbolikę i wykorzystać ją w terapii, która pomaga ludziom lepiej zrozumieć samych siebie.

Zastanów się, która z baśniowych postaci przedstawionych poniżej jest Ci najbliższa. Każda z nich symbolizuje inny typ osobowości, wybierając jedną z nich poznasz swoje potrzeby i temperament.Grupy

tempoTempo w związku - Jedno pędzi przez życie, drugie woli powoli, czyli: czy da się tak, a jeśli tak - to jak?samotna"Samotna" w rodzinie - Kobieta-matka, kobieta-żona. Kobieta pracująca zawodowo, pracująca w domu, gotująca, prasująca, wychowująca dzieci. Słucha problemów męża, rozwiązuje konflikty dziecięce. Czy czasami nie czujesz się zmęczona i osamotniona? Czy realizujesz swoje marzenia?jescJeść - Jak "jem bez głodu", to o czym myślę? Jeśli w ogóle myślę wtedy gdy jem w ten sposób?
« Lista wszystkich biuletynów