Newsletter Plasterek.pl [2010-10-01]

Aktualności

konto premium.jpgJak wzbogacić swój profil, zyskać dodatkowe korzyści i wiedzieć więcej...?

 

Drodzy Plasterkowicze, zapraszamy Was do zapoznania się z nową funkcjonalnością, jaką wprowadzamy na Plasterku.

Jest to KONTO PREMIUM, umożliwiające korzystanie z dostępu do nowych opcji, dodatkowych ciekawych artykułów, pozwala na uczestnictwo w warsztatach on line ze stałą zniżką do 10%, a w wybranych całkowicie za darmo. Kliknij i dowiedz się więcej co zyskasz i dlaczego warto aktywować konto premium, lub od razu przejdź do edycji swojego konta

W związku z wprowadzeniem opcji konta premium, prosimy o zapoznanie się ze zmianami w regulaminie


plast..pngCzekamy na Wasze pomysły i sugestie

Drodzy Plasterkowicze,

ponieważ zależy nam by rozwinąć dział warsztatów online, serdecznie Was zapraszamy do grupy Pomysły, sugestie i prosimy o dzielenie się swoimi oczekiwaniami oraz o odpowiedź na kilka postawionych tam pytań.

Wasze zdanie i opinia są niezwykle cenne gdyż pozwolą nam wychodzić na przeciw potrzebom wszystkich Użytkowników Plasterka.

Dziękujemy i pozdrawiamy

 


Baza wiedzy

embryo.jpgMapa duszy podług kartografa psychologii transpersonalnej, Stanislava Grofa

Psychologia z samej definicji powinna być kartografią naszej psyche, czyli innymi słowy, nauką o różnych wymiarach naszej duszy. Że tak zwykle nie jest, to - według Stanislava Grofa - wina newtonowsko-kartezjańskiego paradygmatu, który od czasów Oświecenia zdominował całą zachodnią naukę z największą chyba szkodą właśnie dla psychologii. Tylko materialne zjawiska uważane są za realne i godne naukowego traktowania; sfera ducha to domena rzekomo niższej religii, albo po prostu zbiór przesądów z jeszcze niższej półki. W zasadzie wszystkie psychologiczne szkoły w obrębie tego paradygmatu ograniczają się do elementów z naszej biografii jako istotnych dla stanu naszego mentalnego zdrowia.

 


Temat miesiąca

path1.jpgCo to jest sezonowa depresja, jak sobie z nią poradzić i nie dać się jesiennym smutkom?

Jesienne nostalgie i zimowe smutki - Kiedy za oknem ciągle pada deszcz, a słońca jak na lekarstwo, nasz nastrój spada szybciej, niż słupek rtęci w termometrze. Dzieje się tak,  ponieważ w dużej mierze, to  światło słoneczne reguluje nasz zegar biologiczny. Nasz organizm funkcjonuje w rytmie dnia i nocy, ciemności i światła, zimna i ciepła. Od zarania dziejów naszą aktywność wyznaczały pory roku, miesiąca, tygodnia i doby, dzięki czemu wykształciliśmy w sobie umiejętność pozwalająca nam uporać się ze zmianami towarzyszącymi przemijaniu kolejnych miesięcy.Wieści

father&son.jpgCo może zrobic tata, aby pomóc swojemu dziecku uodpornić się na stres w dorosłym życiu?

Mężczyzna i stres - Wiele napisano o wpływie matki na psychiczne zdrowie jej dzieci, nieco mniej o roli ojca w późniejszym życiu jego synów i córek. Tą lukę stara się wypełnić Melanie Mallers z California State University w swoim raporcie przedstawionym podczas dorocznego sympozjum American Psychological Association. Jej wniosek jest jednoznaczny: im lepsze wspomnienia o ojcu z okresu dzieciństwa, tym bardziej emocjonalnie zrównoważony syn w wieku dorosłym.


look1.jpgDowiedz się, jak Twoje oczekiwania mogą zmienić postrzeganie rzeczywistości

Uboczne skutki negatywnego postrzegania przez innych - Michael Inzlicht z University of Toronto od lat bada rolę stereotypów w naszym życiu. W najnowszej serii eksperymentów odkrył on negatywny wpływ bycia ofiarą negatywnego zaszufladkowanie ze strony innych także po zakończeniu samego nieprzyjemnego wydarzenia, a wyniki opublikował na łamach „Journal of Personality and Social Psychology". Dwa lata temu donosił on o samospełniającej się przepowiedni w przypadku stereotypowego myślenia: im bardziej się go obawiamy od innych, tym więcej go dostrzegamy w rzeczywistości.


married.jpgJeszcze jeden argument przemawiający na korzyść małżeństwa

Małżeństwo poprawia naszą hormonalna odpoweidź na stres -  tym, że ludzie w trwałym związku mają lepsze zdrowie od żyjących samotnie było wiadomo od dość dawna. Dario Maestripieri z University of Chicago ze swoim zespołem odkrył, że hormonalna odpowiedź na stres ludzi zaangażowanych w znaczący związek z drugą osobą jest lepsza w porównaniu z żyjącymi bez stałego partnera czy partnerki. Wyniki ogłoszono w ostatnim numerze czasopisma „Stress".

 


Literatura

zimowe smutki.jpgZimowe smutki

Autor: Norman E. Rosenthal

Norman E. Rosenthal, to człowiek który jako jeden z  pierwszy spojrzał na sezonową depresje jak na chorobę. Jest pionierem w stosowaniu fototerapii jako metody zwalczającej SAD. Książka „Zimowe smutki" jest efektem jego doświadczeń i pracy z osobami cierpiącymi na sezonową depresję.Książkę polecam wszystkim tym, którzy źle reagują na zmiany pór roku. Znajdziecie w niej wyjaśnienie dlaczego tak się dzieje i jak możecie sobie pomóc.Grupy

grupa.jpgKim jestem, dokąd zmierzam?

Kim jestem tak naprawdę i gdzie zmierzam? co chcę osiagnąć w życiu?

Utworzona: 25.09.2010, 13:56 przez dziobek-ania« Lista wszystkich biuletynów