Newsletter Plasterek.pl [2011-09-09]

Aktualności

Agnieszka Misiak.jpgEksperci na portalu Plasterek.pl

Z radością witamy Panią Agnieszkę Misiak, która dołączyła do grona naszych ekspertów i będzie sprawować pieczę nad merytoryczną poprawnością artykułów w zakresie tematyki ADHD oraz poradnictwa dla nauczycieli. Pani Agnieszka posiada wieloletnie doświadczenie w pracy wykładowo-warsztatowej z dziećmi i dorosłymi, prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży, prelekcje dla rodziców oraz szkolenia dla pracowników oświaty i służby zdrowia, a także studentów kierunków psychologiczno-pedagogicznych. Specjalizuje się w tematyce z zakresu psychologii rozwojowej i klinicznej dzieci i młodzieży oraz umiejętności komunikacyjnych. Z Panią Agnieszką Misiak możecie bliżej się zapoznać wchodząc w zakładkę „Baza wiedzy" i klikając w buton „Nasi Eksperci". 

 


Baza wiedzy

postbox2.jpgIMP a miłość małżeńska na odległość

Wielu małżonków, lub po prostu zakochanych ludzi, nie może z różnych względów przebywać razem. Studia lub praca za granicą, to najczęstsze przyczyny długotrwałej rozłąki, ale nawet wakacyjny wyjazd w pojedynkę to podwyższone ryzyko dla powstającego czy ustabilizowanego już związku. Chciałbym w niniejszym artykule zaproponować nową metodę, przeze mnie nazwaną IMP, która to nie tylko pozwala kultywować, ale nawet rozbudzać miłość do nieobecnego partnera. Została ona opracowana na Cyprze, miejscu urodzin bogini miłości Afrodyty, więc jej skuteczność nie powinna być kwestionowana. Ale już kilka dni praktyki powinny przekonać każdego sceptyka, nawet zaciekłego wroga starożytności, że powyższe słowa to nie żart. Zacznijmy jednak od początku.

 


Temat miesiąca

radość - Kopia.jpgBezwarunkowa radość

Uwielbiam wysyłać wszechświatowi zapytania i dostawać na nie odpowiedzi. Dziś rano w końcu postanowiłam coś napisać na stronę, miałam nawet pomysł co by to mogło być. Ale nie wychodziło, co rusz zajmowało mnie coś innego. I tak do wieczora. Aż w pewnym momencie, dosłownie kilka minut temu, poczułam jak spływa na mnie informacja o czym mam dziś napisać. To tak, jakby malutkie sygnały kumulowały się i zbierały, aż przekroczyły próg mojej świadomości i połączyłam mentalne kropki. Koniec wstępów, dziś będzie o radości. Ale co tu pisać o radości, radość trzeba przeżywać.

 


Warsztaty online

Warsztaty - poczucie własnej wartości.jpg

 

 

To już ostatni dzwonek, aby zapisać się na warsztaty „Budujemy poczucie własnej wartości".

Czekamy już tylko na CIEBIE!

 

 

 

 


Wieści

teenager happy.jpgDlaczego szczęśliwe nastolatki rzadziej angażują się w kryminalną aktywność?

Szczęście przeciw przestępczości - Szczęśliwi nastolatki popełniają mniej przestępstw, niż ich mniej zadowoleni z siebie i z życia rówieśnicy. Oto wniosek przedstawiony przez B. McCathy'ego i T. Casey z University of California podczas dorocznego spotkania American Sociological Association, które odbyło się w Las Vegas w sierpniu tego roku.


laughs.jpgCzy to geny odpowiadają za naszą radość życia?

Radość życia zapisana w genach - Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego jedni czerpią radości z życia pełnymi garściami, a inni wydają się jej zupełnie pozbawieni? Odkrycie genu 5-HTT może nam pomóc odpowiedzieć na to pytanie. Jana-Emmanuela De Neve z London School of Economics and Political Science przeprowadził badania na grupie 2574 Amerykanów, a jego wyniki opublikował w czasopiśmie „Human Genetics". Badania wykazały, że istnieją dwa rodzaje wariantu genu, które mają wpływ na to, jak postrzegamy nasze życie - czy umiemy się nim cieszyć, czy wprost przeciwnie widzimy je tylko w czarnych kolorach.

 


Wydarzenia

oddychanie.jpgSESJE ODDYCHANIA ŚWIADOMEGO 

Od stresu do relaksu - Transformująca moc oddychania świadomego

Stres wiąże się z określonym sposobem oddychania, dobrostan - z zupełnie innym. Przyjmując świadomie sposób oddychania właściwy dla relaksu, możemy odwrócić negatywne skutki stresu. Przy każdym zaburzeniu spowodowanym czy potęgowanym przez stres świadome oddychanie stanowi idealne wręcz antidotum. Wzmacnia ono odporność i uzdrawia ciało na wielu poziomach. Co jest urzekające w oddychaniu świadomym, to jego prostota i dostępność. W końcu - oddychamy bez przerwy i oddychanie świadome może nam towarzyszyć dosłownie wszędzie.


MRW_2010_1.JPGUlice Warszawy znów rozkwitną na różowo!

Przed nami kolejna, 14 edycja Marszu Różowej Wstążki - ogólnopolskiej akcji propagującej profilaktykę raka piersi. Jak co roku, w Wielkiej Kampanii Życia - Avon Kontra Rak Piersi, przemaszeruje kilka tysięcy osób. Wydarzenie jest manifestacją wsparcia wszystkich walczących z chorobą oraz wyrazem poparcia dla tej największej kampanii informacyjnej. Już 24 września 2011 r. o godz. 12:00 spod Hotelu Bristol na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, po raz 14 wyruszy Marsz Różowej Wstążki.

 


Grupy

szczęście grupa.jpgSZCZĘŚCIE

Szczęście - co to takiego?
Podziel sie z innymi swoją definicją szczęścia :)« Lista wszystkich biuletynów