Newsletter Plasterek.pl [2011-07-15]

Temat miesiąca

freedom2.jpgUwolnić ciało

Ciało odbieramy poprzez filtr naszych przekonań, myśli, uczuć i doznań. Są to często przekonania, myśli, uczucia i doznania, których nie jesteśmy świadomi, zmarginalizowane fragmenty nas samych. Odrzucamy je poza świadomość, gdyż nie pasują do naszych wzorców lub uznaliśmy je za zbyt trudne do przyjęcia i spotkania się z nimi. Tak powstaje nasz wizerunek. Nie jest on rzeczywistym obrazem ciała, lecz obrazem uformowanym z wielu, jasnych i ciemnych, znanych nam i nie znanych aspektów naszej osoby.

 


Wieści

relationship.jpgJak dbać o zwiazek?

Harmonia między trzema typami zachowań - seksualnym, uczuciowym i opiekuńczym - to niezawodna recepta na udany małżeński lub partnerski związek według badania przeprowadzonego przez trzech psychologów z Universidad del Pais Vasco, J. G. Zapiaina, M. J. Ortiza i J. G. Lope, a opisanego w drugim tegorocznym numerze czasopisma „Anales de psicología". Natomiast już samo istnienie bliskiej relacji z innym może chronić nas od uzależniających substancji, o czym z kolei donosi na łamach „The Journal of Neuroscience" zespół kierowany przez Zuoxina Wanga z Florida State University.


leader.jpgJak podlizywać się szefowi, by odnieść jak największe korzyści?  

Wazeliniarstwo na wagę zdrowia - Przymilność do szefa może uchronić nas od stresu wywołanego odrzuceniem przez resztę zespołu, ale tylko wtedy, gdy jest ona na poziomie mistrzowskim - tak wynika z obserwacji przeprowadzonej przez czterech chińskich naukowców, L. Wu, F. Yima, H. Kwana i X. Zhonga, opublikowanej w najnowszym numerze „Journal of Management Studies".


old people.jpgCzy podeszły wiek zawsze wiąże się z pogorszeniem pamięcią?

Starość, radość i nasze plany - Czy proces starzenia się i stany depresyjne mogą ograniczać tzw. pamięć prospektywną odpowiedzialną za nasze plany i zamiary? Jeżeli tak, to co można zrobić, aby ograniczyć ten deficyt? Odpowiedzi na te pytania dostarcza projekt badawczy zrealizowany w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

 


Literatura

Lustereczko.jpgLustereczko, powiedz przecie...

Rewolucja w myśleniu o własnym wyglądzie

Autor: Linda Papadopoulos

Autorka, doświadczona brytyjska psychoterapeutka, przekonuje kobiety, jak rozprawić się z błędnymi, ale głęboko w nas zakorzenionymi przekonaniami dotyczącymi własnego wyglądu. Pokazuje, jak potrafią one wpłynąć na nasze samopoczucie, związki, stosunek do jedzenia, a nawet przyjemność robienia zakupów. Mało tego, kobiety uważają jednocześnie, że nie wypada się do tych problemów przyznawać, bo piękno (i młodość) powinno przychodzić samo, bez wysiłku z naszej strony.

 


Psychogratka

see.jpgJak widzisz siebie w lustrze?

To, jak widzimy siebie w lustrze, decyduje w dużej mierze o tym, jak oceniamy siebie oczami innej osoby. Inaczej mówiąc, im bardziej podoba nam się to, co widzimy w szklanym zwierciadle, tym bardziej jesteśmy skłonne przyznać, że inne osoby oceniają nas jako atrakcyjne. Wykonaj zatem test i sprawdź jak oceniasz samą siebie.  

 


Grupy

Twórczość własna.jpgTwórczość własna - coś dla ducha :)

Zapraszam do dzielenia się własną twórczością:) Teksty, wiersze, może piosenki lub jeszcze coś innego-takie wzajemne ubogacanie naszych wnętrz:)

Utworzona: 14.07.2011, 09:41 przez Kora

 « Lista wszystkich biuletynów