Krajobrazy wewnętrzne

brak oceny


Krajobrazy wewnętrzne

 

cykl osobistych warsztatów


serce w wodzie

 


Mimo, że jest to nasza biografia, to nas prawie tam nie ma, nie ma nas w naszym własnym wnętrzu, Nieczęsto zdarza się nam je odwiedzać, ODWIEDZAĆ SAMYCH SIEBIE ..."

„Ponieważ słowa nie są językiem duszy cięgle doskwiera nam to, że nie rozumiemy samych siebie"

Wais, 2006, s. 48

 


Zapraszamy Cię do odwiedzenia własnego wnętrza, chwili refleksji i wędrówki po jego różnych częściach. Ubierz w słowa swe wewnętrzne krajobrazy po to, by lepiej zrozumieć ich istotę i siebie samego.

 


W proponowanym cyklu osobistych warsztatów interesować będziemy się wspólnie „[...] momentem, w którym nasz świat wewnętrzny spotyka wreszcie swój sposób wypowiedzenia się, swój obraz, swoją drugą połowę", a narzędziem pomocnym w docieraniu do naszych biografii wewnętrznych będzie kilkanaście kolorowych fotografii i nasze (być może jeszcze nienazwane?) emocje, myśli, wspomnienia czy marzenia.

 


Od 6.IX do 1.X.2010r, w utworzonej na potrzeby cyklu grupie "Krajobrazy wewnętrzne", zaprezentujemy 12 fotografii, a zadaniem uczestników będzie odpowiedzenie na pytania:

  • Co dany obraz uruchamia w Tobie?
  • Czy coś z Twojej wewnętrznej biografii może (chciałoby?) zostać opowiedziane?

 

Przełóż oglądane zdjęcia na swoje własne „krajobrazy" oraz spraw, by wpływały na siebie i tłumaczyły się wzajemnie. Napisz fragment swojej wewnętrznej biografii po to by na głębszym poziomie spotkać, poznać i zrozumieć samego/samą siebie.

 

 

Pomysłodawczynią oraz autorką cyklu jest dr Urszula Tokarska

Urszula Tokarska

Psycholog od lat pracująca jako nauczyciel akademicki oraz praktyk propagująca idee wspomagania rozwoju człowieka na wszystkich etapach jego życia, przede wszystkim z wykorzystaniem tzw. metod narracyjnych. 

Swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół psychologii biegu życia ludzkiego, psychologii narracyjnej oraz egzystencjalnej, możliwości zawartych w jakościowych metodach poznawania i oddziaływania na współczesnego człowieka. Autorka wielu publikacji , treningów oraz warsztatów.

 

 

 

 

 

Dr Urszula Tokarska będąc dyskretnym towarzyszem w podróżach po wewnętrznym świecie od czasu do czasu opatrzy swoim komentarzem wypowiedzi uczestników.

 

Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na poszukiwaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu

Marcel Proust

 

Zapraszamy

 

Regulamin:

Cykl osobistych warsztatów "Krajobrazy wewnętrzne" rozpoczyna się 6.IX.2010r i trwa do 1.X.2010r

Aby wziąć udział w proponowanym cyklu należy być zarejestrowanym użytkownikiem portalu Plasterek.pl i dołączyć do grupy "Krajobrazy wewnętrzne"

Uczestnictwo w grupie jest darmowe

Grupa jest zamknięta tzn. tylko jej członkowie widzą oraz mogą dodawać posty

O przyjęciu do grupy decydują moderatorzy (Plasterek.pl, UrszulaT.)

 

Przed przystąpieniem do grupy polecamy przeczytanie artykułów "Rozwój inteligencji duchowej (SQ) współczesnego człowieka" oraz "Gra w życie..."

Kliknij i powiedz znajomym

 

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy