Newsletter Plasterek.pl [2011-05-27]

Temat miesiąca

self expression.jpgCzym jest uzależnienie od miłości?

Jedną z podstawowych cech uzależnienia jest ciągła potrzeba aplikowania sobie uzależniającego środka. Początkowa radość z jego przyjmowania przeradza się stopniowo w konieczność, której trudno się oprzeć. Czy miłość może być zatem taką uzależniającą "substancją"? Pani Eugenia Herzyk autorka licznych publikacji na temat "uzależnienia od miłości" twierdzi że tak. Uzależnienie od miłości pojawia się wówczas, kiedy drugi człowiek staje się dla nas potrzebą, "niezbędnym elementem" mogącym zapewnić nam szczęście i bezpieczeństwo. 

 


Wieści

pregnant1.jpgCo może zrobić społeczeństwo dla mamy, a mama dla dziecka?

Traumatyczne i stresujące wydarzenia w trakcie ciąży przekładają się na problemy z zachowaniem dzieci, a karmienie piersią w pierwszych miesiącach po porodzie stymuluje mózg matki w taki sposób, że jest ona bardziej wrażliwa na potrzeby swojego dziecka. Pierwszy wniosek wyciągnęli naukowcy z zespołu kierowanego przez Monique Robinson z Telethon Institute for Child Health Research w australijskim Perth i ogłosili w najnowszym wydaniu czasopisma „Development and Psychopathology", a drugi to wynik pracy zespołu Pilyoung Kim z National Institute of Mental Health opublikowany w „The Journal of Child Psychology and Psychiatry".


heart3.jpgW jaki sposób wykształcenie wpływa na wybór życiowego partnera?

Przez wiedzę do serca - Edukacja, a nie geny czy podobieństwo do rodziców, ma decydujący wpływ na głos naszego serca przy wyborze życiowego partnera. Wagę wiedzy na polu Erosa broni Gustaf Bruze z Aarhus Universitet na łamach najnowszej edycji „Journal of Human Capital", a wykluczenia genów i rodziców z miłosnej rozgrywki dokonała czwórka naukowców z czterech różnych uniwersytetów (trzech w Australii i jednej w USA), B. Zietsch, K. Verweij, A. Heath i N. Martin, w majowym wydaniu miesięcznika „The American Naturalist".


jeans.jpgDlaczego niskie poczucie własnej wartości może nas drogo kosztować?

Kosztowne konsekwencje niskiego poczucia wartości własnej - Tracąc poczucie własnej wartości przybliżamy widmo finansowej katastrofy, ponieważ starając się braki wewnętrzne pokryć zewnętrznym przepychem - na czym innym oczywiście dla każdego polegającym, ale niemal dla każdego leżącym poza finansowymi możliwościami - szybko opróżnimy ograniczoną przecież skarbonkę kredytową. N. Sivanathan z London Business School i N. Pettit z Cornell University piszą o tym w magazynie „Social Psychological and Personality Science".

 


Literatura

Nałogowa Miłość.jpgNałogowa miłość

Autor: Eugenia Herzyk

Czy jesteś jednonogą istotą? Jednonoga, to osoba, która ma tylko jedną nogę i aby prawidłowo funkcjonować szuka innego jednonogiego, by się na nim wesprzeć, aby razem mogli stworzyć jedną osobę, posiadającą obie nogi. Takich hybryd funkcjonuje dookoła mnóstwo. To wszystkie te osoby, które nie wyobrażają sobie życia w pojedynkę: bo nie dadzą sobie rady, bo nie będą szczęśliwe, bo nie wiedzą jak, bo przecież u boku drugiej osoby jest łatwej. Ale życie takiego „stwora" wcale łatwiejsze nie jest.

 


Wydarzenia

Analiza Ruchu.jpg

Analiza ruchu - warsztaty rozwojowe wg metody Rudolfa Labana

 

 

 

 

 

 

Bieg w Garwolinie.jpgBiegnij w Garwolinie - powiedz STOP przemocy

W niedzielę 19 czerwca, o godzinie 12.00, wystartuje druga edycja biegu „AVON Kontra Przemoc". Wydarzenie to rozpocznie ogólnopolską „Wielką Kampanię o Godność". Celem Wielkiej Kampanii o Godność jest walka ze zjawiskiem przemocy, które uderza w godność kobiet i dotyka je najczęściej w zaciszu własnych domów. Kobiety doświadczają przemocy fizycznej, psychicznej, ekonomicznej i seksualnej. Fundusze na rzecz realizacji projektu pochodzą ze sprzedaży produktów z symbolem nieskończoności, odwołującym się do jedności kobiet w tej sprawie na całym świecie. Strategicznym partnerem kampanii w Polsce jest Fundacja Feminoteka oraz Niebieska Linia.

 


ABCbaby

ABC.jpgSERWIS ABCbaby.pl zaprasza do udziału w kolejnym konkursie

„BAJKĄ W TSUNAMI" 2011

Przedmiotem konkursu jest napisanie własnej, autorskiej opowieści terapeutycznej, której celem jest wsparcie dziecka w sytuacji klęski żywiołowej (powódź, tajfun, tsunami, trzęsienie ziemi itp.).

Poznaj szczegóły
« Lista wszystkich biuletynów