Newsletter Plasterek.pl [2011-01-14]

Baza wiedzy

ferie.jpgCo zrobić, by jak najlepiej wykorzystać zimowe ferie dziecka?

Zimowisko - zasłużony wypoczynek... nie tylko dla dzieci

Zimowa aura za oknem przypomina dzieciakom, że wkrótce nadejdą ferie. Dla wielu rodziców zimowe ferie to czas, kiedy nie ma z dzieckiem co zrobić. Zamknięte szkoły zmuszają rodziców do zapewnienia dzieciom opieki, a dla wielu z nich, to tylko dodatkowe zmartwienie. Bo o ile wakacje, to według rodziców wypoczynek zasłużony, o tyle ferie, traktują jako niepotrzebną przerwę, którą jakoś muszą załatać. Ale takie patrzenie na zimowy wypoczynek jest błędem. Dzieciaki naprawdę potrzebują złapania oddechu w środku roku szkolnego. Młode organizmy, które ciągle się rozwijają potrzebują wytchnienia, by na nowo naładować akumulatory. O zasłużonym zimowym wypoczynku i sposobach jego spędzania, rozmawiałam z Panem Jackiem Pansterem współorganizatorem zimowych wyjazdów dla dzieci, organizowanych przez Centrum Counsellingu Gestalt 

 


Temat miesiąca

cry.jpgCzy niepłodność jest stersująca?

Jednym słowem: bardzo. Badania wykazały, że kobiety z problemem niepłodności wykazują podobny poziom lęku i depresji co osoby chore na raka, choroby serca, czy HIV.  Prokreacja jest najsilniejszym ludzkim instynktem. Zarówno uwarunkowania genetyczne, jak i społeczeństwo, wywierają swoistą presję na posiadanie dziecka. Człowiek w takiej sytuacji może czuć się bardzo samotny.


Warsztaty online

Tytan.jpgPrzebudzenie Tytana

„Tylko rozpocznij a umysł zapłonie; nie ustawaj, a pragnienie się ziści"

/Goethe/

Czy myślisz, że jesteś osobą skuteczną w realizacji działań, wykorzystującą w pełni swoje najlepsze zasoby i przekonaną, że Twój sukces zależy wyłącznie od Ciebie?

Nie ???!

Nic straconego! Właśnie z nami, w ciągu 10 dni odkryjesz w sobie prawdziwego Tytana działania, dzięki któremu osiągniesz wszystko to, czego pragniesz.

Zapraszamy Cię do udziału w warsztatach Przebudzenie Tytana!

Nie obiecujemy, że będzie łatwo i przyjemnie, ale z pewnością konkretnie i efektywnie. 

 


Wieści

blind.jpgCzy osoby niewidome unikają aktywności fizycznej?

Zaniedbują aktywność fizyczną? - Studentki z Wrocławia przebadały 90 ociemniałych i niewidomych osób z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności. Przy pomocy własnego kwestionariusza przygotowanego w druku powiększonym i piśmie brajla przeprowadziły sondaż na temat zależności między ogólnym poziomem zrehabilitowania osób niewidomych, a ich aktywnością fizyczną.


stiletto.jpgKiedy kobiety kupują seksowne ubrania?

Okres płodności, a rodzina i zakupy - Kobiety w okresie jajeczkowania podświadomie unikają kontaktów z ojcem, dłużej rozmawiają z mamą oraz kupują bardziej seksowne ubrania - oto w skrócie wnioski z dwu publikacji autorstwa Martie Haselton z University of California wraz z dwoma koleżankami (do przeczytania na stronach „Psychological Science"), oraz Kristiny Durante z University of Minnesota z zespołem (opublikowanej na łamach „Journal of Consumer Research").


beauty.jpgKiedy zdjęcie dołączone do aplikacji o pracę działa na naszą niekorzyść?

Uroda, a szansa na pracę - Jeżeli wyniki osiągnięte przez izraelskich naukowców potwierdziłyby się w Polsce, atrakcyjne panie nie powinny swoich zdjęć dołączać do podania o pracę i CV, bo tym samym zmniejszają swoje szanse na zatrudnienie. W nieopublikowanej jeszcze pracy piszą o tym B. Ruffle i Z. Shtudiner z Ben-Gurion University of the Negev.

 


Literatura

niepłodność.jpgNIEPŁODNOŚĆ W UJĘCIU BIO-PSYCHO-SPOŁECZNYM

Autor:   Bidzan Mariola

Autorka przyjmując bio - psycho - społeczny model prokreacji, zakładający, że na problem z utrudnioną prokreacją należy patrzeć w sposób wysoce zintegrowany, uwzględniając zarówno perspektywę biologiczną (tu odwołując się do czynników określających płodność, jak i wyznaczających strategie reprodukcyjne), psychologiczną (uwzględniając m.in. takie czynniki psychologiczne, jak osobowość, emocje, poczucie własnej wartości) jak i społeczno- kulturową (zwracając uwagę na społeczne znaczenie rodzicielstwa) zajmuje się medycznymi, psychologicznymi, społecznymi, a także prawnymi aspektami niepłodności, odwołując się zarówno do piśmiennictwa, jak i przytaczając wyniki badań własnych oraz swojego zespołu.Grupy

grupy.jpgZaufanie

Jak odzyskać stracone zaufanie?

Utworzona: 13.01.2011, 16:09 przez devinett


Grupa terapeutyczna długoterminowa dla dorosłych, pon.18.30-20.00

Dla osób, które:

  • Nie radzą sobie w kontaktach z innymi
  • Przeżywają depresję, obniżony nastrój
  • Mają objawy nerwicowe, lęki, fobie, stres, wypalenie zawodowe obsesyjne myśli, kompulsywne zachowania
  • Cierpią z powodu dolegliwości zdrowotnych o prawdopodobnym podłożu psychicznym

Ośrodek Kontrakt Warszawa ul. Flory 7 / 11
tel. 502 146 210

 « Lista wszystkich biuletynów