Cotygodniowe informacje i z serc płynące życzenia [2010-12-24]

Aktualności

choinka.jpgMIŁOŚĆ SIĘ RODZI!!!

Niech poruszą się Wasze serca i otworzą! Niech uwierzą, że i dla nich ta Miłość nadchodzi!

Niech obudzi się w Was głęboka radość - RADOŚĆ, która cieszy się drobiazgami i śmieje do utraty tchu. Niech rodzi się NADZIEJA, która podtrzymuje światełko wiary w to , że to co najlepsze wciąż jest przed Wami. Niech w sercach Waszych zrodzi się cisza, która chroni przed chaosem i zabieganiem, dając siłę do działania. Niech przepełni Was SZCZĘŚCIE i poczucie, że JESTEŚCIE WYJĄTKOWI!

Wszystkiego co najlepsze życzy zespół Plasterek.pl

 


Temat miesiąca

help.jpgJak zaczarować święta, by były czasem radosnego obdarowywania?

Podaruj Święta sobie - obdaruj nimi najbliższych - Już od kilku lat, na Boże Narodzenie, nie ubieram tradycyjnej choinki. Jednego roku za drzewko bożonarodzeniowe służyła mi ogromna kula z gałązek sosny przyozdobiona małymi banieczkami. Dwa lata temu powiesiłam u sufitu „krzaczysko" jemioły, które ubrałam w migoczące kolorowe światełka. A rok temu, rolę choinki pełniła wierzba mandżurska przystrojona w czerwone kokardy i tego samego koloru lampki. W lutym zdjęłam z niej ozdoby i stała taka goła aż do Wielkanocy, kiedy to powiesiłam na niej małe zajączki, pisklaki i kolorowe pisanki.

 


Wieści

emoticon.jpgDlaczego bogactwo znieczula na emocje innych ludzi?

Bogaci mniej zdolni w odróżnianiu emocji innych - Ludzie klas wyższych mogą mieć łatwiejszy dostęp do edukacji, ale mają więcej trudności w rozpoznawaniu emocji innych. Piszą o tym trzej naukowcy, M.W. Kraus, D. Keltner i S. Côté z University of California i University of Toronto, w ostatnim numerze czasopisma „Psychological Science".


temperature.jpgCo najlepiej na siebie włożyć, gdy idziemy na rozmowę kwalifikacyjną?

Jaką temperaturę ma inteligencja? - Podczas udanej rozmowy rekrutacyjnej możesz czuć się zimniej niż zwykle - uprzedzają studentki psychologii z sopockiego wydziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Dlatego dobierając strój, jaki na nią założysz, nie myśl jedynie o jego aspekcie estetycznym. Komfort zapewni ci ubiór, który uwzględni wyniki zrealizowanych przez nie badań. W 2008 r. na łamach magazynu „Science" ukazał się artykuł opisujący badania nad wpływem odczuwanej temperatury na ocenę osobowości innych ludzi.


mask.jpgJak dobrze wykorzystać zazdrość?

Dwa oblicza zazdrości - Obawa, że inni mogą nam czegoś zazdrościć wpływa pozytywnie na nasze wobec nich zachowanie - tak twierdzą Niels van de Ven z dwoma współpracownikami z Universiteit van Tilburg, a opis i wyniki swoich eksperymentów podają oni do publicznej wiadomości w ostatnim numerze czasopisma „Psychological Science". Wcześniej nasza trójka wyróżniła dwa typy zazdrości: łagodną, czyli motywującą nas, by stać się jak osoba, której czegoś zazdrościmy oraz złośliwą, czyli chcącą lepszego zniżyć do naszego poziomu.

 


Grupy

grupy.jpgZazdrość czy urojenie

Prosze o opinie

Utworzona: 18.12.2010, 18:35 przez spokojny

 

etykiety.jpgEtykiety

Przypinanie etykiet, szufladkowanie może być nie tylko raniące, ale i szkodliwe

Utworzona: 22.12.2010, 12:15 przez Teodor

 « Lista wszystkich biuletynów