Newsletter Plasterek.pl [2010-07-23]

Aktualności

Posty użytkownika - Stworzyliśmy nową funkcjonalność, dzięki której w łatwy sposób przeglądniesz posty napisane przez siebie lub przez innego Plasterkowicza. Wejdź na profil interesującej Cię osoby i kliknij w informację o ilości napisanych postów. Wyświetli Ci się spis wiadomości, jednak w trosce o zachowanie intymności tej osoby, będą to posty jedynie z grup otwartych, oraz tych grup zamkniętych, w których i Ty jesteś uczestnikiem.


Baza Wiedzy

zajmowanie się sobą.jpgJak poradzić sobie ze swoim poczuciem utraty i koniecznością przystosowania się do nowej sytuacji

ASPEKT DRUGI

Droga Samotna Kobieto! Jeśli aktywnie wspierałaś partnera w jego pragnieniu wyjazdu do pracy za granicę, albo byłaś stroną dążącą do ostatecznego rozstania, zapewne na początku poczujesz ulgę. Świadomość zabezpieczenia finansowego przywróci poczucie bezpieczeństwa; zamieszkanie oddzielnie przyniesie spokój i harmonię. Wcześniej czy później pojawią się jednak również inne, trudniejsze uczucia.


stop.jpgCzas wcisnąć hamulec - Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, ponad milion Polaków pracuje ponad 12 godzin dziennie, blisko milion dwieście tysięcy osób zatrudnionych jest w więcej niż jednym miejscu pracy, ponad 80% pracowników przyznała, że zostaje w pracy po godzinach przynajmniej raz w tygodniu. Przeciętnie spędzamy w pracy 48 godzin tygodniowo (powinno to być 40), ale to i tak niewiele w porównaniu z rekordzistami w tej dziedzinie, którzy pracują nawet 60 godzin tygodniowo.

 


Temat miesiąca

heart with sand.jpgWakacyjne budowanie więzi - Cały rok czekamy na urlop, a nasze pociechy na wakacje. Wreszcie nadchodzi tak upragniony czas wolny od pracy i nauki. Czy Twoja rodzina spędzi go przyjemnie, odpocznie, zrealizuje swoje wakacyjne plany? Przede wszystkim zależy to od tego, czy wcześniej odpowiednio przygotujecie siebie i Wasze dzieci. Psycholog - Pani Nina Szalas uważa, że aby rodzinny wypoczynek zaliczyć do udanych, planując wakacje należy uwzględnić potrzeby i życzenia każdego członka rodziny - kilkuletniego, wszędobylskiego brzdąca, zbuntowanego nastolatka i wiecznie zabieganych rodziców.

 


Wieści

blue eye.jpgJak wiele widać w spojrzeniu - Jak łatwo jest nam ustalić, czy druga osoba na nas patrzy i jakie może to mieć znaczenie ustalili niedawno szkoccy psycholodzy. Ponieważ mamy tu do czynienia z cechami twarzy, wspomnę też o przebadanych naukowo stereotypach związanych z wyglądem, odwołując się tutaj do amerykańskiego studium sprzed trzech lat.

 

joy1.jpgZdolność do podejmowania decyzji w różnym wieku, a jakość życia - Zdolność do podejmowania decyzji zmienia się z wiekiem, mimo że można się sporo w tej dziedzinie nauczyć z pożytkiem dla jakości życia, jak sugerują badania wykonane przez W.B. de Brina i B. Fischhoffa z Cornergie Mellon University oraz T. L. Queena i T.M. Hessa z North Carolina State University.


bad habit.jpgTrzy słowa o nałogach - Zależność od internetu, hazardu czy papierosów to trzy przykłady zachowań opartych na podobnych cechach osobowości, jak wynika z badań przeprowadzonych przez dwu Australijczyków i  grupy Anglików. Być może da im się w podobny sposób zaradzić: wspólnotowo czyli grupowo, jak to próbuje robić kilku brytyjskich naukowców. Zacznijmy jednak od Australijczyków.

 


Literatura

Rodzina....jpgRODZINA TU powstaje człowiek

Autor: Stair Virginia

Virginia Satir w swojej książce ukazuje silny związek między życiem rodziny i tym, na jakich ludzi wyrastają wychowane w niej dzieci. Pisze o tym, jak ważne jest, by zapewnić im godne, pełne miłości i wzajemnej akceptacji warunki rozwoju. Bazując na doświadczeniach z pracy z rodzinami na całym świecie, Satir napisała książkę, która wspiera, wzmacnia i edukuje oraz podkreśla znaczenie rodziny w kształtowaniu jej członków.

 


Grupy

grupa.jpgpresja otoczenia

Osoby które są na psychoterapii spotykają się z totalnym niezrozumieniem innych ludzi.

Mimo usilnych starań i tłumaczeń w jakim celu uczestniczy się w terapii budzi to u ludzi wielkie zdziwienie oraz oburzenie zwłaszcza od strony najbliższych-rodziny.

Utworzona: 20.07.2010, 23:34« Lista wszystkich biuletynów