Newsletter [2009-10-22]

W osiemdziesiąt historii do-o-koła życia

Serdecznie zapraszamy na warsztaty, podczas których zapoznasz się z nową, autorską metodą narracyjną stworzoną przez dr Urszulę Tokarską, pt: "W osiemdziesiąt historii do-o-KOŁA ŻYCIA"

Jest to pierwsza taka okazja by zapoznać się z narracyjną GRĄ (auto)BIOGRAFICZNĄ.  (szczególy)


Wieści


Jaka praca, taki Ty

Wiele osób, postrzega siebie przez pryzmat wykonywanych ról - głównie swojej pracy zawodowej. Przy pierwszym spotkaniu z kimś pada zazwyczaj pytanie o zawód, a odpowiedź może wywołać zainteresowanie lub zakończyć rozmowę.

Nowe spojrzenie na depresję

Czytając ostatnio książkę znalazłam nowe spojrzenie na depresję. Potocznie rozumiemy ją jako przedłużającą się chandrę, trudny do opanowania dołek psychiczny. Medycznie jest  zaburzeniem psychicznym z grupy chorób afektywnych charakteryzującym się zespołem objawów, w którym na pierwsze miejsce wysuwa się  smutek i towarzyszący mu lęk.

 literatura

Ostatnio polecane książki:

Tajemnice złości

Temat poważny, forma trochę mniej. Choć przeznaczona dla dzieci, polecam ją i wszystkim dorosłym -do refleksji nad tym, jak się złościć, by ze złości wykorzystać to, co najlepsze, a nie dać się jej spalić.

Zrozumieć siebie i innych

Gordon B. Moskowitz jest jednym z najwybitniejszych i cenionych badaczy poznania społecznego. Niniejsza książka zaś jest najświeższym opracowaniem problematyki poznania w literaturze światowej. [...] To rozległe, precyzyjne i bardzo kompetentne omówienie jest napisane językiem bardzo przejrzystym i żywym, często odwołującym się do różnych przykładów z życia. Podręcznik ten posiada przy tym wybitne walory dydaktyczne".


Psychogratka


Test osobowości wg Dalaj Lamy

W teście tym przedstawiamy Ci tylko trzy krótkie pytania, ale odpowiedzi na pewno Cię zaskoczą! Przygotuj sobie kartkę i coś do pisania, będą potrzebne aby notować odpowiedzi.

Pamiętaj, że Twój umysł i Twoje uczucia są jak spadochron  - najlepiej gdy są otwarte.

Znikające litery

Przeczytaj poniższy tekst możliwie szybko i policz wszystkie litery "F"


Grupy

Ostatnio założone grupy


Poronienie

doświadczenia związane z poronieniem - utratą dziecka, które jeszcze się nie narodziło


Twój awatar

Czy awatar jaki sobie wybieramy niesie za sobą jakieś informację?
Zapraszam do zabawy. Co mówi o Tobie Twój awatar


"Samotna" żona i matka
Bycie samotną mamą nie zawsze wiąże się z utratą partnera. On jest, ale często bardzo daleko... Jak radzić sobie ze wszystkim, ale bez niego?« Lista wszystkich biuletynów