Newsletter Plasterek.pl [2010-02-12]

Baza wiedzy

optymismOptymizm - Gdybym była sławną panią profesor psychologii i poproszono by mnie o wygłoszenie krótkiego referatu na temat optymizmu najpierw bardzo bym się ucieszyła, bo optymizm to coś co od jakiegoś czasu mam i chyba nawet w nadmiarze, ale nie narzekam od tego głowa nie boli. I optymizm to jedyna filozofia życiowa jaką chcę wyznawać i propagować. Jednak to byłoby tylko  najpierw, bo później miałabym wielki problem, co tak właściwie o tym optymizmie miałabym powiedzieć. I od czego zacząć.Temat miesiąca

monkeyDlaczego w zalotach przypominamy pawiany? - "Jest wieczór. Thalia przez przypadek pochwyciła spojrzenie młodego Alexa. Odległość między nimi wynosiła jakieś 5 metrów. On natychmiast odwrócił wzrok. Teraz więc ona zaczęła się w niego wpatrywać, aż ich oczy spotkały się znowu. Wtedy z zainteresowaniem zajęła się swoimi palcami. I tak to trwało. Ilekroć Thalia spojrzała na Alexa, ten popatrywał w bok; ilekroć ona poczuła jego spojrzenie, zajmował się palcami. I wreszcie Alex nie uciekł z oczami: „spojrzenie - odpowiedź". (Helen E. Fisher, 1994)

Czytając ten krótki opis, możemy sobie z łatwością wyobrazić dwoje młodych ludzi, którzy ulegli własnemu czarowi. Taki schemat jest nam dobrze znany, nie raz stosowany przez nas samych.Wieści

Ppempowinaroces odcinania pępowiny - Odcinanie pępowiny - z medycznego punktu widzenia to następujące chwilę po porodzie fizyczne przecięcie sznura łączącego dziecko z łożyskiem matki, które przez okres ciąży umożliwiało dziecku rozwój. Tuż po porodzie przestało mieć znaczenie, jako że dziecko dojrzało do  odrębnej egzystencji.


migrenaMigrena - popularna przypadłość, z którą wszyscy się spotkali, albo w otoczeniu bliskich i znajomych, albo na własnej skórze. Oznacza uporczywy ból o bardzo mocnym nasileniu, z towarzyszącą mu nadwrażliwością na światło, dźwięki i intensywne zapachy.


zapachZapach pożądania - Każdego roku kobiety na całym świecie wydają biliony dolarów na perfumy w nadziei na zwabienie mężczyzn. Niektórzy twierdzą, że błędnie, gdyż to co najbardziej mężczyzn przyciąga jest naturalne. Naukowcy z Florida State Uniwersity (Saul L. Miller and Jon K. Maner) postanowili to udowodnić.
Literatura

optymismOptymizm

Dlaczego poprzez pozytywne myślenie można osiągnąć więcej?

Autor: Tomasz Stelmachwicz

Żyjemy po to, aby poznawać siebie, odkrywać potencjał własnych możliwości, cieszyć się życiem, realizować swe marzenia, poszukiwać coraz to nowych dróg własnej satysfakcji i spełnienia... Żyjemy również po to, aby realizować swoje pasje.

 


Grupy

grupaKobieta kobiecie..przyjaciółką - Coś o nas samych i relacjach między kobietami..

Utworzona: 08.02.2010, 19:49grupaKryzys wieku średniego - kryzys wieku średniego

Utworzona: 09.02.2010, 17:19 przez atka1

 

 

 « Lista wszystkich biuletynów