Newsletter Plasterek.pl [2012-08-10]

Aktualności

azienowicz.jpg

Do grona specjalistów w Centrum Porad dołączyła Aleksandra Zienowicz.

Z prośbą o poradę możecie się do niej zgłaszać między innymi gdy potrzebujecie wsparcia w wyznaczeniu swoich celów, zbudowaniu adekwatnej pewności siebie, nauce efektywnej komunikacji czy stworzeniu strategii radzenia sobie ze stresem.

Zapraszamy do kontaktu i rozmowy z Panią Aleksandrą Zienowicz.


Wiedza

lodowa góra.jpgTerapia psychodynamiczna

z tego artykułu dowiecie się z czego się wywodzi terapia psychodynamiczna, czym jest, co jest w centrum jej zainteresowania i jakie są jej podstawy. Zapraszamy do lektury

szachy.jpg

 

 

Natomiast w 9 części cyklu "Czekanie na śmierć - stereotypy o starości". Tym razem Daniel Żyżniewski porusza kwestię aktywności oraz wycofywania się osób starszych.


Psychokoktajl

okladkaSniezek.jpgW tym tygodniu w psychokoktajlu dowiesz się między innymi o nowej książce wydawnictwa Czarna Owca, napisanej przez Agnieszkę Suchowierską oraz Wojciecha Eichelbergera pt. "Królewicz Śnieżek. Baśniowe stereotypy płci." Autorzy wspólnie komentując treść zarówno klasycznych baśni, jak i ich wersji na opak, omawiają stereotypy związane z płcią. Obalają utarte wizerunki kobiety i mężczyzny w społeczeństwie. Zmuszają do refleksji nad życiem i wychowaniem następnych pokoleń.

Gorąco polecamy

usmiech2.jpg

 

Zainspiruj się opowieścią o zawziętym drwalu, przeczytaj o zagrożeniach jakie niesie ze sobą wsiadanie za kierownicę pod wpływem... braku snu, w artykule "Niewyspani kierowcy..." i dowiedz się czy uśmiech może być oznaką frustracji oraz jak mózg osoby niesłyszącej przetwarza dotyk.


Możesz pomóc

Grupy

W grupie "Relacje" poruszony został osobisty problem rodzinny. Jeśli masz pomysł jak pomóc, to dołącz do rozmowy, doradź.


katharsis.jpgHistorie w Katharsis

"Mam 20 lat i nie radzę sobie praktycznie z niczym. Nie chcę już dłużej ciągnąć tego wszystkiego, męczę się tu... Najgorsze jest to, że nie potrafię się cieszyć z tego co mam, zawsze jest za mało albo coś nie tak.
Czuję się samotna, bardzo samotna. Nie mam u kogo szukać pomocy. Zaczynam już myśleć o tym, żeby skończyć z tym, ale boję się śmierci, bólu...
Nie mam ..." czytaj dalej

Pomóż, doradź, wesprzyj


U partnerów

Serwis ABCbaby.pl zaprasza do "Opowieści z Pacynkowa".

Na www.demo.pacynkowo.edu.pl zapoznacie się Państwo z ideą i sposobem użytkowania programu, a Opowieść - Tajemnica tatusiowej szuflady jest dostępna bez logowania.

Tutaj zapoznacie się z dostępnymi pakietami. Wszystkie pakiety gwarantują Wam nieograniczony czasowo dostęp do kolejno pojawiających się XII opowieści.

Zapraszamy do korzystania z Pacynkowa w pracy i zabawie!« Lista wszystkich biuletynów