Newsletter Plasterek.pl [2012-02-17]

Aktualności

darmowe porady.jpgDarmowe porady specjalistów - Nowość na Plasterek.pl

Drodzy Plasterkowicze w najbliższy piątek (24.II) rozpoczynamy nową akcję - Dni Otwarte Centrum Porad - podczas której będziecie mogli skorzystać z darmowych porad naszych specjalistów.

W każdy ostatni piątek miesiąca nasi specjaliści (psychologowie, pedagodzy, doradcy zawodowi) udzielą po kilka bezpłatnych porad tym z Was, którzy jako pierwsi zgłoszą się do nich z prośbą o pomoc.

Akcja ma na celu pokazanie, iż pomoc psychologiczna online jest skuteczną, satysfakcjonującą i bezpieczną formą kontaktu ze specjalistami. Chcemy zwrócić Waszą uwagę na Centrum Porad, gdzie czekają na Was osoby kompetentne, doświadczone i dyspozycyjne - chcące towarzyszyć Wam w różnych chwilach Waszego życia, wspierając Was w dążeniu do lepszej jakości życia, pomagając w rozwijaniu osobistego potencjału, motywując w dążeniu do szczęścia.Baza wiedzy

stres a związek2.jpgWpływ źródeł i poziomu stresu w pracy na poziom jakości związku (część II)

Interakcja między procesem rodzinnym, a pracą w żadnym razie nie odbywa się w jedną stronę, jednym z głównych źródeł stresu, czy konfliktu doświadczanego współcześnie przez małżonków jest właściwe zarządzanie zakresem odpowiedzialności za realizację obowiązków związanych z życiem  małżeńsko - rodzinnym i pracą zawodową. Wydarzenia zachodzące w firmie oddziałują na życie rodziny i odwrotnie. Zasadniczą rolę odgrywa tu zjawisko przeniesienia np. frustracja doznana w pracy w ciągu dnia lub kumulująca się  przez dłuższy czas może przejawiać się jako konflikt małżeński. Takie przeniesienie może być trudne do usunięcia.

 


Temat miesiąca

walentynki na edarling.jpgWalentynki nie tylko świętem dla zakochanych

Choć zwyczaj obchodzenia walentynek przywędrował do Polski dopiero blisko dwie dekady temu, Święto Zakochanych bardzo szybko zyskało w naszym kraju wielu sympatyków. Dziś trudno już wyobrazić sobie ten dzień bez ozdobionych serduszkami i pluszakami sklepowych witryn oraz długich kolejek w kwiaciarniach. Co ciekawe, 14 lutego jest nie tylko szansą dla zakochanych par do wzajemnego wyznania sobie uczuć, ale także świetną okazją, by wyrazić sympatię wobec innych bliskich nam osób. Natomiast jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez eDarling, polskie single coraz częściej postrzegają walentynki, jako dzień szczególnie sprzyjający flirtom i nawiązywaniu nowych znajomości.Wieści

odkryj zabawę na nowo.jpg5 kroków, by odkryć zabawę na nowo

Zabaw pozwala usunąć zmęczenie codziennością, uwalnia od nagromadzonej złości i likwiduje skutki stresu. To najtańsze i jedno z najskuteczniejszych lekarstw, jakie możemy zaserwować sami sobie i to bez recepty. Wojciech Eichelberger w swojej książce „Zatrzymaj się" pisze, iż poprzez zabawę jesteśmy w stanie wyzwolić w sobie ogromną dawkę energii. Energii, która bez względu na wiek wyzwala w nas beztroskę, radość, spontaniczność i poczucie wolności. Pozwólmy sobie zatem na chwilę szaleństwa, zapomnienia i zatracenia się w zabawie. Jak to zrobić? 5 prostych zasad obudzi w Tobie dziecko!!!


wizytówka.jpgTwoje nazwisko może Ci pomóc w karierze

Z najnowszych badań wynika, że osoby, które posiadają nazwisko łatwe do wymówienia szybciej zdobywają przychylność innych i mogą robić większą karierę zawodową. Autorzy badań przypominają, że nazwiska są bogatym źródłem informacji. Mogą sygnalizować płeć, przynależność etniczną, a nawet klasową. Mogą się z nimi nawet kojarzyć pewne cechy osobowości, jak serdeczność i otwartość. Ale nazwiska różnią się też w bardziej zasadniczy sposób - niektóre po prostu łatwiej wymówić niż inne.


miłość Polaków.jpgPolacy kochliwi, lecz wciąż cenią małżeństwo

Polacy potrzebują mocnych i silnych uczuć, ale w ich okazywaniu daleko im do południowców. Choć są kochliwi, to wciąż pozostają narodem tradycyjnym i swoje związki najczęściej kończą ślubem - przekonują eksperci. "Polacy na co dzień nie są przesadnie uczuciowi. Jednak uczuciowość polska, gdy się skumuluje, to wybucha tak, że "drżyjcie narody!" - twierdzi w rozmowie z PAP socjolog dr Krzysztof Łęcki z Uniwersytetu Śląskiego.Literatura

Tak jest i już.jpgCzasami.jpg"Tak jest i już"

Autor: Rebecca Elliott

Wydawnictwo: CREDO

Już wkrótce, 1 marca nastąpi premiera dwóch książeczek autorstwa Rebeki Elliott pt. „Tak jest i już" oraz „Czasami". Publikacje skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym. Bogate w ilustracje, opowiadają o trudnych tematach językiem dziecka dzięki czemu mogą okazać się pożytecznym materiałem w pracy z dzieckiem.Grupy

śmiech to zdrowie.jpgŚmiech to zdrowie

Znasz jakiś dowcip, kawał psychologiczny? Zamieść go tutaj, lub zwyczajnie wejdź i popraw sobie humor bo przecież śmiech to zdrowie :)

Utworzona: 13.02.2012 przez Teodor


Katharsis

pisałam tu wcześniej 22.05.11r, ale pewnie tam już nikt nie zaglądnie, bo to niestety kontynuacja...

...a w tym wszystkim, w tym moim chcę-nie chcę, chyba przebija się to, że ktoś to powinien przeczytać. Bo właściwie uświadomiłam sobie, że jestem ze wszystkim sama i tak nagle, egoistycznie, zachciałam żeby ktoś był. Może te moje wypowiedzi są bez sensu, ale gdybyście mnie widzieli teraz- obraz nędzy i rozpaczy, jak to się mówi, jak na 28l i teoretyczne zdrowie, w mieście.

 « Lista wszystkich biuletynów