Newsletter Plasterek.pl [2010-01-22]

Aktualności

muahahaha DayMuahahaha Day - 25 stycznia przypada najgorszy dzień 2010 roku. Skąd to wiemy? Dowiesz się czytając artykuł pt. „Blue Monday - najgorszy dzień roku". Mogło by się więc wydawać, że w takim razie wszystko jest już przesądzone. Na pewno w tym dniu dopadnie nas chandra. Pokłócimy się z najbliższymi. Szef zarzuci nas dodatkową robotą. Może lepiej nie wychodzić z domu? Zwinąć się na kanapie z tabliczką czekolady lub butelką piwa i po prostu przeczekać? 

Nie !!!

My proponujemy Wam coś znacznie lepszego, zamieńmy najgorszy dzień w roku na Muahaha Day.


Baza wiedzy

Wioska Sadhan Wioska Sadhana w Twoim wnętrzu - By całą imprezę z Pune przenieść do naszego wnętrza wystarczy jeszcze odkryć, że jest nas tam wielu (...).

Ponieważ tego typu domowników naszego wnętrza nie da się łatwo policzyć, proponuję bardziej psychologiczną klasyfikację zainspirowaną teoriami panów Junga i Berna. Na ich cześć dwa domy w naszej wewnętrznej wiosce będą się nazywały Jung i Berne.

 


Temat miesiąca

Blue MondayBlue Monday - najgorszy dzień roku - Pomyśl, że budząc się rano 25 stycznia 2010 masz świadomość, że jest to najgorszy dzień w roku tzw. Blue Monday. Zastanawiasz się pewnie skąd to wiadomo i jak udało się ustalić, że właśnie dziś przypada ten dzień.
Dzien BabciMoja Babcia Ludzia - Zapraszam Was do przeczytania opowiadania pt. „ Moja Babcia Ludzia". To mój pierwszy tak osobisty tekst na Plasterku. Nic nie łagodzi smutku lepiej niż podzielenie się nim z innymi. Wy, Plasterkowicze, dobrze o tym wiecie, a ja właśnie się tego uczę.

Jeżeli chcecie podzielić się swoimi przeżyciami i uczuciami związanymi z Dniem Babci i Dziadka proszę napiszcie do mnie na adres anetabarta@plasterek.plWieści

GameW co grają ludzie - Dziecko, dorosły, rodzic - to nie tylko etapy życiowe, przez które większość z nas przechodzi. To również stany ego, wyróżnione przez Erica Berne'a w ramach psychologicznej koncepcji stosunków międzyludzkich (zwanej analizą transakcyjną).psychotherapiPsychoterapia-walka z samym sobą - Psychoterapia - magiczne słowo, niektórych przyprawia o dreszcze -"bo ze mną chyba coś nie tak"; inni reagują drwiną -"ilu psychoterapeutów potrzeba do wykręcenia żarówki -tylko jednego, ale pod warunkiem, że żarówka dojrzała do zmiany". Jeszcze inni klasyfikują jednoznacznie -"to dla psychicznie chorych wariatów, a ja jestem normalny".

Literatura

w co graja ludzieW CO GRAJĄ LUDZIE Psychologia stosunków międzyludzkich

Autor Eric Bern

Książka popularnonaukowa o wielkich walorach dydaktycznych. Przedstawia zagadnienie stosunków międzyludzkich w kategoriach tzw. analizy transakcyjnej. Uczy sposobów poprawy wzajemnych kontaktów między ludźmi, pozwalając czytelnikowi lepiej zrozumieć zarówno siebie, jak i drugiego człowieka.


intuicja

INTUICJA CZYLI MĄDROŚĆ UCZUĆ - Traufetter Gerald

Jak to się dzieje, że niektórzy zakochują się na całe życie od pierwszego wejrzenia? Dlaczego pierwsze posunięcie, które przychodzi do głowy doświadczonemu szachiście, zwykle okazuje się najwłaściwsze? Często impuls do konkretnych działań pojawia się nieoczekiwanie, zupełnie nie wiadomo skąd...

 

 

 


Grupy

grupaJak utrzymać nerwy na wodzy - Panowanie nad sobą ... umiecie? Czy umiecie czasami zacisnąć zęby,Utworzona: 18.01.2010, 22:52 utrzymać dystans ... przymknąć oko ...

Utworzona: 18.01.2010, 22:52« Lista wszystkich biuletynów