Newsletter Plasterek.pl [2011-11-18]

Konkursy z Plasterek.pl

Jak spełnić - konkurs.jpgUwaga konkurs!!!

Przypominamy, że na portalu Plasterek.pl macie szansę na wzięcie udziału w dwóch ciekawych konkursach.

Nieśmiałość - konkurs.jpgPierwszy konkurs „Jak spełnić marzenia" trwa do 20 listopada, więc jeszcze tylko przez dwa dni możecie powalczyć o książkę  "Jak spełnić marzenia - 9 pytań, które zmienią Twoje życie".

Natomiast na przyłączenie się  do drugiego konkurs „Nieśmiałość", który trwa do 23 listopada macie jeszcze 6 dni. Nagrodą w tym konkursie jest książka „Nieśmiałość - czym jest i jak ją pokonać"

Zapraszamy i życzymy powodzeniaTemat miesiąca

fobia1.jpgFobie

Czy czułeś kiedyś obezwładniający, paraliżujący strach? Czułeś, że w środku jesteś cały roztrzęsiony, zalał Cię zimny pot i miałeś poczucie, że za chwilę stanie się coś strasznego? Może ktoś Cię napadł albo na drodze stanęło Ci jakieś groźne zwierzę? Jeśli tak, to być może łatwiej będzie Ci wyobrazić sobie jak czuje się osoba cierpiąca na zaburzenia lękowe, pod warunkiem, że weźmiesz pod uwagę to, że taki atak następuje znacznie częściej i nigdy nie wiesz kiedy może cię zaskoczyć.Wieści

wiara.jpgCzy wiara wpływa na naszą motywację?

Dwa oblicza wiary w Boga - Wiara w Boga pomoże nam stawić czoła pokusom, ale już motywacji do działania nam nie dostarczy, przynajmniej według badania przeprowadzonego przez grupę Kristin Laurin z University of Waterloo w Kanadzie. Czytamy o tym w ostatnim numerze „Journal of Personality and Social Psychology".


hipnoza.jpgCzy stan hipnozy można udowodnić naukowo?

Dowód na istnienie stanu hipnozy? - Grupa naukowców z dwu fińskich i jednego szwedzkiego uniwersytetu (odpowiednio Turku i Aalto, oraz Skövde) donosi na elektronicznych stronach czasopisma „PLoS ONE" o pierwszym naukowym dowodzie potwierdzającym istnienie stanu hipnozy. W pełni na jawie przyjrzyjmy się bliżej ich osiągnięciu.


twarz.jpgCzy atrakcyjność pomoże nam w zdobyciu pracy?

Wygląd na rozmowie kwalifikacyjnej (i w łóżku) - To, jak wyglądamy ma wpływ na to, jak nas odbierają inni. Obecność różnego rodzaju znamion na twarzy pogarsza szanse na rozmowie kwalifikacyjnej nawet kompetentnego kandydata, ale zbytnie wyeksponowanie cielesnego piękna także na dobre w tym kontekście nie wychodzi, choć już w sypialni sprawy mają się zupełnie inaczej.Literatura

Jak spełnić marzenia.jpgJak spełnić marzenia - 9 pytań, kótre zmienią Twoje życie.

Autor: Arlene Harder

Książka Jak spełnić marzenia - 9 pytań, które zmienią Twoje życie" uczy, jak zadawać pytania i jak znaleźć odpowiedzi. Pytania, na których odpowiedzi mają moc wprowadzania w życie zmian i budowania go według własnych wzorców. Nie jest to bynajmniej proces łatwy i przyjemny. Niektóre pytania docierają do miejsc wypełnionych bólem i strachem, inne budzą wstyd i zażenowanie, są i takie, które z zakamarków naszej duszy przywołują tęsknotę za dawno pogrzebanymi marzeniami. Można zatem zapytać: po co zadawać takie pytania, czyż nie lepiej  poruszać się w kręgu prostych i banalnych odpowiedzi, które w żaden sposób nie zdezorganizują naszego życia? Tak oczywiście, że można. Chociaż przypomina to życie w domku dla lalek wyposażonym w piękne kolorowe mebelki. Jest tu wszystko, dopracowane w każdym najmniejszym szczególe jedyny mankament to ten, że plastikowe.


NIEŚMIAŁOŚĆ. Czym jest i jak ją pokonać

Nieśmiałość.jpgAutor: Borwin Bandelow

Ludzie borykający się z patologiczną nieśmiałością nie są z góry skazani na izolację we własnych czterech ścianach i prowadzenie pustelniczego życia. Mogą powalczyć o siebie w czym pomocna może okazać się książka Borwina Bandelow NIEŚMIAŁOŚĆ. Czym jest i jak ją pokonać".Publikacja ta dla osób zmagających się z nieśmiałością może stać się cennym drogowskazem, w pokonywaniu wewnętrznych blokad i lęków. Może również stanowić cenne źródło wiedzy dla osób, które w swoim najbliższym otoczeniu mają kontakt z osobą nieśmiałą. Dzięki niej mogą lepiej zrozumieć jej obawy i zahamowania, a przez to pomóc w pokonaniu trudów codzienności.Katharsis

s.o.s.

znam od lat pewną osobę która ma już za sobą szpital psychiatryczny i ogólnie jest nie jest to ktoś emocjonalnie dojrzały czy w pełni zdrowy psychicznie. pomimo swoich 34 lat na karku i tytułu naukowego osoba ta jakby zatrzymała się na jakimś b. wczesnym etapie rozwoju.czuję się przez nią wykorzystywana emocjonalnie i zdradzana.zdradza moje tajemnice innym, gdy jej stan się pogarsza mówi innym ze chce się mnie pozbyć a potem wydzwania do mnie ze chce się spotkać i za mną tęskni,jest niedyskretna, nie ma w niej cienia empatii, szarga mi opinię u ludzi,znamy się od lat i od lat jest tak samo..Grupy

Jak spełnić - konkurs.jpgJak spełnić marzenia - konkurs

Wygraj nową książkę Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. Dołącz do grupy i odpowiedz na pytanie: Znalezienie odpowiedzi na jakie pytanie mogłoby zmienić Twoje życie? 

Zapraszamy


Nieśmiałość - konkurs.jpgNieśmiałość - konkurs

Wygraj nową książkę Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. Dołącz do grupy i napisz: Jaki jest Twój najlepszy patent na pokonanie nieśmiałości?

Zapraszamy
« Lista wszystkich biuletynów