Klan Kompletnie Kapitalnych Kojotów

źródło: Plasterek.pl

Aneta B.Wyjazdy za granicę, czy to w poszukiwaniu lepszego życia, realizacji marzeń czy skorzystania z nadarzającej się okazji, dla wielu z nas stały się codziennością. Jeżeli taka sytuacja nie ma miejsca w naszej rodzinie, to na pewno znamy kogoś z najbliższego otoczenia kto był „zmuszony" zostawić wszystko i wyjechać w poszukiwaniu przysłowiowej kromki chleba. Rozłąka wywołana wyjazdem kogoś nam bliskiego rodzi samotność. Nie pomaga wówczas świadomość wspólnie podjętej decyzji czy przekonanie o jej słuszności. Samotność jak złodziej, wkrada się do serca  rodząc tęsknotę, smutek, a w końcu bunt i ogromny żal oraz pretensję wobec osoby, która wyjechała.

 

Znana Wam z Centrum Porad, Pani Aneta Boryczko dostrzegła problem rodzin rozdzielonych na skutek emigracji jednego z małżonków. Łącząc swoje zawodowe zainteresowanie z osobistym doświadczeniem napisała poradnik pt. "Klan Kompletnie Kapitalnych Kojotów. Poradnik dla rodzin dotkniętych problemem eurosieroctwa",  którym zgodziła podzielić się z nami. W związku z tym w bazie wiedzy pojawiła się nowa zakładka „eurosieroctwo". Co kilka dni - od dnia dzisiejszego  zaczynając - będą się w niej pojawiać kolejne odcinki poradnika Pani Anety. Chociaż, jak wskazuje tytuł jest on poświęcony problemowi eurosieroctwa, to uważam, że może on pomóc wszystkim borykającym się z samotnością. Zarówno tą wynikającą z odległości, tą będącą skutkiem braku czasu,  jak i tą rodzącą się z  braku zrozumienia drugiego człowieka.

Serdecznie zapraszam i zachęcam do lektury. Może się ona stać, nieocenionym źródłem wsparcia i pomocy dla całej rodziny, w której samotność, wynikająca z rozłąki, znalazła swoje miejsce w sercach jej członków.

 

Komentarze (1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz