Newsletter Plasterek.pl [2011-03-25]

Aktualności

Monika W..jpgSerdecznie witamy w Centrum Porad Panią Monikę Włodarczyk

Pani Monikę Włodarczy jest doradcą zawodowym z dwunastoletnim doświadczeniem w swojej pracy. Gotowa jest by towarzyszyć Wam w wyborach związanych z Waszą aktywnością zawodową, wesprzeć Was informacją, pomóc Wam uporządkować czy też rozwinąć te umiejętności i zasoby, które są Wam potrzebne abyście byli jeszcze bardziej skuteczni w realizacji swoich zawodowych celów.

Gorąco zapraszamy do korzystania z porad Pani Moniki.


grupy wsparcia.jpgCo dają Wam grupy wsparcia?

Drodzy Plasterkowicze, przygotowujemy się do wystapienia na konferencji w Szczecinie. Tematem naszego artykułu jest " Wirtualny system społecznego wsparcia dla budowania pozytywnych relacji międzyludzkich w świecie rzeczywistym". Z tego względu chcemy gorąco prosić Was o wypowiedzi w grupie "Grupy wsparcia". Jesli uważacie, że słowa, posty, wsparcie, obecność innych Plasterkowiczów  mają przełożenie na Waszą codzienność, pomogły Wam dokonać jakiś zmian, polepszyły Wasze funkcjonowanie w relacjach rzeczywistych, to proszę, podzielcie się z nami Waszymi uwagami.

 


Baza wiedzy

Adam Małysz.jpgMałysz był dla mnie autorytetem. Do wczoraj

Gdyby życie dało jakąś szansę, pokazałaby tym miernotom jak żyć. Na czym to wszystko powinno polegać. Ona przecież wie co ważne, co należy i co dobre, tylko nikt jej nie chce słuchać. Czarne jest czarne, a białe białe. To nie do wiary, że inni tego nie rozumieją. Nie wiedzą o życiu podstawowych rzeczy. Gromada bałwanów, którzy nie wiadomo dlaczego mają wszystko. Którzy ukradli sobie życiowe powodzenie. Dlaczego oni nie widzą, jacy są mali, śmieszni, ograniczeni i zadufani w sobie?

 


Temat miesiąca

ideal woman.jpgCzy idealna kobieta naprawdę istnieje?

Kobieta idealna według meżczyzny - Tak jak obiecałam na początku tego miesiąca, w marcu postanowiłam dowiedzieć się za jakim ideałem kobiety tęsknią mężczyźni. Na poszukiwania udałam się w niedzielne popołudnie na krakowski rynek. Jak wiadomo, to bardzo kosmopolityczne miejsce, odwiedzane przez tabuny ludzi obojga płci, więc wydawało mi się, że tam mężczyzn, którzy chętnie opiszą swój ideał kobiety, znajdę bez trudu.


Wieści

mam1.jpgCo oprócz lepszego zdrowia daje maluchowi matczyne mleko?

Matczyne mleko poprawia szkolne stopnie - Według roboczej wersji artykułu napisanego przez naukowców z uniwersytetów w Oxford i Essex nawet cztery tygodnie karmienia piersią noworodka poprawi jego stopnie w szkole wiele lat później. Zanim przyjrzą się tym wnioskom inni naukowcy przed oficjalną publikacją wyników, zapoznajmy się z tym jeszcze nie „ocenzurowanym" tekstem.


nostalgia.jpgW jaki sposób przeżywanie nostalgii pomaga nam radzić sobie z problemami?

Z nostalgi można czerpać korzyści - Nostalgia to przyjemnie zabarwiona, sentymentalna tęsknota za przeszłością. Tradycyjnie uważało się ją za emocję niepożądaną, związaną z cierpieniem, a nawet chorobami psychicznymi. Tymczasem najnowsze badania zrealizowane w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej pokazują, że przeżywanie nostalgii może przynosić wiele korzyści.


warsztaty kreatywności.jpg„Warsztaty rozwoju osobowości. Wyraź siebie  w interakcji z innymi"

Dramaterapia nie wymaga sceny, rekwizytów, czy kostiumów. Do jej zaistnienia absolutnie niezbędnym elementem jest człowiek lub grupa ludzi, która poprzez ekspresję ciała, a także werbalizację swoich, emocji, myśli i uczuć opowiada własną historię. Zapraszamy na warsztaty wszystkich którzy chcieliby obudzić w sobie istniejące zdolności i doświadczyć przekraczania własnych granic w kontakcie z innymi. Uczestnictwo w zajęciach angażuje wszystkie zmysły, pobudza kreatywność, poszerza samoświadomość, a przede wszystkim gwarantuje dobrą zabawę.

 


Grupy

iluzja.jpgZłudzenia, iluzje, ciekawostki

Złudzenia optyczne, iluzje są czymś na co można patrzeć z zaciekawieniem pomimo, że już się kiedyś to widziało. Zapraszam do wspólnego stworzenia zbioru takich ciekawostek.

Utworzona: 14.03.2011, 19:59 przez Teodor« Lista wszystkich biuletynów