Newsletter Plasterek.pl [2011-01-07]

Aktualności

sonda.jpgWybierz temat miesiąca - Chcemy, aby Wasz wkład w tworzenie Plasterka był coraz większy, dlatego proponujemy Wam udział w sądzie, dzięki której, to Wy zdecydujecie o czym przeczytacie w marcowym temacie miesiąca. Z prawej strony portalu pojawiła sie nowa zakładka SONDA - widoczna po zalogowaniu. Przeczytaj umieszczone tam propozycje tematów, a nastepnie zagłosuj na ten, który szczególnie Cię interesuje. Temat, kóry zdobędzie najwiecej głosów zastanie naszym marcowym tematem miesiąca.


WOŚP.jpgPo raz drugi gramy z WOŚP - Plasterek.pl dołączył do XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wystawiając aukcje w serwisie Allegro pomagamy w zbieraniu pieniędzy na leczenie dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Serdecznie zapraszamy wszystkich Plasterkowiczów do udziału w aukcjach, na których między innymi można wylicytować: udział w warsztatch, porady u Plasterkowych specjalistów czy też roczną aktywację konta premium. Nasze aukcje na Allegro.

 


Baza wiedzy

mirror.jpgJak astma oskrzelowa wpływa na postrzeganie własnego ciała?

Symbiotyczna więź astmatyczna - Skoro astmatyk zaprzecza temu kim jest, by radzić sobie z bólem, to nasuwa się pytanie jakim siebie zaczyna astmatyk widzieć, żeby przeżyć w rodzinie i społeczeństwie...? Astmatyk zaczyna widzieć siebie idealnym, a w każdym razie zaczyna nieświadomie zmierzać do stanu, w którym będzie mógł czuć, że jest w czymś lepszy, niż inni. Ludzie chorujący na astmę od dzieciństwa, w pierwszej kolejności wykształcają w sobie mechanizm zaprzeczania, ale w następnej kolejności kształtują w sobie mechanizm idealizacji.

 


Temat miesiąca

eggs.jpgDlaczego niepłodność została uznana za chorobę?

Niepłodność to choroba, którą należy leczyć - Obecnie niepłodność dotyka około 9% par starających się o dziecko, z czego tylko 22% jest leczonych. Jest to choroba, którą jak twierdzi dr n. med. Bartosz Chrostowski z Centrum Medycyny Rozrodu ARTVIMED można, a wręcz należy leczyć. Bo niepłodność to choroba, która swym spektrum dotyka nie tylko osobę borykającą się z tym problemem, ale również jej partnera/partnerkę, rodzinę, przyjaciół, środowisko pracy, a w konsekwencji odbija się na funkcjonowaniu w społeczeństwie.Warsztaty online

Marzenia.jpgPodróż do realizacji marzeń

„Żaden człowiek nie jest nigdy zbyt mały, by marzyć, żadne marzenie nie jest nigdy zbyt wielkie, by je spełnić"

* Lubisz marzyć, snuć plany i masz w sobie choćby odrobinę wiary w to, że możesz je zrealizować?

* Zastanawiasz się dlaczego tak wiele Twych zamierzeń odchodzi w zapomnienie?
* Chcesz coś zmienić w swoim życiu, chcesz zmobilizować się do działania tak, by wreszcie osiągnąć to, czego  pragniesz?

* Po raz kolejny w Twojej głowie pojawiły się noworoczne postanowienia i już zastanawiasz się co zrobić, by tym razem udało się je wypełnić?

Serdecznie zapraszamy Cię w  Podróż do realizacji marzeń


Tytan.jpgPrzebudzenie Tytana

„Tylko rozpocznij a umysł zapłonie; nie ustawaj, a pragnienie się ziści"

/Goethe/

Czy myślisz, że jesteś osobą skuteczną w realizacji działań, wykorzystującą w pełni swoje najlepsze zasoby i przekonaną, że Twój sukces zależy wyłącznie od Ciebie?

Nie ???!

Nic straconego! Właśnie z nami, w ciągu 10 dni odkryjesz w sobie prawdziwego Tytana działania, dzięki któremu osiągniesz wszystko to, czego pragniesz.

Zapraszamy Cię do udziału w warsztatach Przebudzenie Tytana!

Nie obiecujemy, że będzie łatwo i przyjemnie, ale z pewnością konkretnie i efektywnie. Wieści

pre-school child.jpgCzy przedszkolaki stosują zasadę wzajemności?

Wzajemność u 6-latków - Reguła wzajemności pełni funkcję adaptacyjną i polega na tworzeniu współzależności przejawiającej się wymianą dóbr i usług. Studentki z sopockiego wydziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej przy pomocy cukierków i kwiatków zbadały, w którym roku życia zaczyna ona brać czynny udział w egzystencji człowieka.Zgodnie z regułą wzajemności zawsze powinniśmy starać się odpowiednio odwdzięczyć osobie, która nam wyświadczyła jakieś przysługę.


weight.jpgDlaczego mężczyźni powinni dbać o wagę?

Otyłość u mężczyzn obniża ich płodność - Nadwago i otyłość, to nie tylko problem estetyczny, na który szczególną uwagę zwracają kobiety. Chociaż mężczyźni znaczeni mniejszą uwagę przywiązują do tego, jakie gabaryty przybiera ich ciało, to jednak dla ich płodności nie pozostaje to bez znaczenia. Do listy zgubnych skutków otyłości u mężczyzn, w ostatnim czasie dołączyły problemy z płodnością.


belif.jpgJak wiara wpływa na naszą skłonność do niesienia pomocy?

Czy bez wiary bylibyśmy altruistami ? - Przypowieści biblijne są pełne bohaterów, którzy kierując się dobrem innych, nie zważają na własne korzyści. Czy ta postawa ma odzwierciedlenie w naszym świecie? Czy religia ma bezpośredni wpływ na nasze postawy dotyczące pomagania? Studenci psychologii społecznej SWPS postanowili to sprawdzić.

 


Literatura

Sekret.jpgSekret wyobraźni

Opowieść o chłopcu, który odkrył jak spełnić swoje marzenia

Autor: Jlona Selka

„Sekret Wyobraźni" to niezwykle pozytywna książka, którą można przeczytać dziecku na dobranoc lub wtedy, gdy smutne tuli się do Ciebie. „Sekret Wyobraźni" to książka, którą możesz przeczytać sam/a  w wolny leniwy wieczór lub wtedy, kiedy wydaje Ci się, że los z Ciebie zakpił. Niezależnie od tego kto i kiedy po nią sięgnie, zaczaruje go swoją magią i mocą. Bo czyż jest coś wspanialszego niż obietnica;

 „I pamiętajcie -  marzenia się spełniają"

 « Lista wszystkich biuletynów