Newsletter Plasterek.pl - zaufanie do własnej osoby [2015-08-11]

wielbłądy.jpg

W dzisiejszym newsletterze:

  • Poznawać, a nie tylko patrzeć - czyli odkrywaj to co wewnątrz

  • Ziarna na pustyni - czyli na ile ufasz samemu sobie

  • Możesz pomóc - wesprzyj, doradź, podziel się wiedzą

  • Weź udział w konkursie i wygraj książkę Coaching relacji z sobą i bliskimi"


Warto wiedzieć

patrzeć.jpgPoznawać, a nie tylko patrzeć

Żyjemy w czasach, w których liczy się szybkość i ilość. I gdy tak prędko zdobywamy dużo, równie szybko to tracimy i zyskujemy coraz mniej. Co zyskujemy? Wykształcenie, pracę, dodatkowe dochody, zajęcia, znajomości, partnerów, związki. Co tracimy? Spokój, zdrowie, czas, pasje, znajomości, partnerów, związki i przede wszystkim kontakt z samym sobą. Wzmacniamy się tym co przynoszą okoliczności, inni ludzie, pieniądze. Zapominamy o wzmacnianiu siebie, swoich wartości. W tym pośpiechu skupiamy się na tym, co z wierzchu, nie zaglądamy do środka. Sądzimy po pozorach, bo przecież nie ma czasu na więcej, przez co zaniedbujemy własną intuicje i wrażliwość. Uczymy się manipulacji. Bardziej obserwujemy ludzi i mylimy patrzenie z poznaniem. Zauważamy czynniki zewnętrzne, jednak nie szukamy zrozumienia i wyjaśnienia. Opieramy się na powierzchowności, podejmujemy takie, a nie inne decyzje, wchodzimy w takie, a nie inne związki i nie rozumiemy dlaczego. Nie zastanawiamy się też bowiem nad sobą. Zaczynamy oceniać, że ktoś się zachowuje nie tak, jak my tego oczekujemy. Nie wystarczy patrzeć na ludzi z zewnątrz - warto się pochylić nad sobą, skupić na poznaniu siebie, ponieważ wtedy zaczniemy inaczej patrzeć na drugiego człowieka. Gdy mniej oceniamy, jesteśmy bardziej skłonni do zadawania pytań. Jeżeli nie zmierzymy się z własnymi cechami, będzie nam trudno, ponieważ nie będziemy potrafili poznawać ludzi, tylko patrzeć na nich. Na powierzchowności opiera się niskie poczucie własnej wartości, które bardzo negatywnie rzutuje na nasze życie, ponieważ sprawia, że dajemy sobą manipulować i pozwalamy się wykorzystywać, choć bardzo tego nie chcemy. Taki człowiek w trudnych sytuacjach się wycofuje, ponieważ nie jest pewien swoich sił. Czasami atakuje z całym impetem, aby nikt nie dostrzegł, że jest słaby i nie zastanawia się nad tym, że właśnie odkrył swoją słabość. Poczucie własnej wartości pomaga nam poznać własne talenty, rozwijać umiejętności, kompetencje i wywala potencjał. Sprawia, że nabieramy zaufania do siebie i własnych możliwości. Czujemy się dobrze sami ze sobą, a tym samym szanujemy siebie i innych.

Czy masz zaufanie do samego siebie? - dołącz do dyskusji na Facebooku.Ćwiczenie w tym tygodniu

pustynia.jpgZiarna na pustyni

Każdy z nas ma określony pakiet zaufania do samego siebie. To jak mocna jest nasza wiara we własne możliwości, wpływa na sposób w jaki podchodzimy do wyzwań. Zaufanie do siebie jest także wyznacznikiem tego, jak reagujemy na wątpliwości i niepewność. Czy umiemy stawić czoło temu co nieznane i z wiarą podjąć wyzwanie, czy też z góry zakładamy porażkę, więc asekuracyjnie nawet nie próbujemy. Rozwiąż test i sprawdź, jak dużym zaufaniem darzysz samego siebie - kliknij, by przejść do testu.

 


Możesz pomóc

katharsis.pngKatharsis  - niechciana odrzucona samotna

Kolejny dzień samotności ...i tak tu się znalazłam jestem z Wrocławia 10 lat tu mieszkam. Nigdy nie pomyślałam, że będę czuć się taka samotna w mieście. Brak koleżanek, kolegów nie ma z kim pogadać, nie ma kto cię wysłuchać rozmowa z psychologiem jest dobra, ale tylko na chwile, bo takich jak ja jest pełno. Pokazuję wszystkim, że jest ok., że jestem szczęśliwa i uśmiechnięta, a tak naprawdę nie jest. Zostałam zawieszona w pracy siedzę w domu przy kompie lub przy TV. wszystko dusze w sobie czuję sie fatalnie (...) Nie wiem, czy ktoś będzie chciał odpisać na moje żale ale jeśli tak będzie choć przez sekundę będzie mi miło....pozdrawiam.


grupa.jpgGrupa - uzależnienie od alkoholu, narkotyków

Mam na imię Ania, mam 29lat, jestem osobą uzależnioną od alkoholu, narkotyków i leków nasennych. Jestem czysta od 22 miesięcy. Zapraszam osoby uzależnione do wymiany doświadczeń i porad - kliknij, by dołączyć do grupyKONKURS!!!

konkurs.jpgWEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE!!!

Często zadajesz sobie pytania: Kim jestem? Skąd u mnie takie, a nie inne cechy charakteru? Dlaczego niektórzy ludzie są jak moje lustrzane odbicie, a inni tak diametralnie różni?

O tym jacy jesteśmy decyduje kształt naszej osobowości. Kształtuje ją temperament, który wpływa na nasz charakter, sposób postrzegania świata i innych ludzi. Spojrzenie na własne wybory i decyzje przez pryzmat osobowości pozwoli Ci lepiej zrozumieć siebie, trafniej wyznaczyć cele i żyć bardziej świadomie. Są cztery typy temperamentów: sangwinik, choleryk, flegmatyk oraz melancholik. Każdy z nich dysponuje specyficznymi cechami, które wpływają na to jacy jesteśmy. Odkrycie i zrozumienie, jak poszczególne cechy temperamentu kształtują naszą osobowość pozwala także ulepszyć relacje - zarówno te z samym sobą jak i drugim człowiekiem.

Zapraszamy Was do konkursu, w którym nagrodą jest książka „Coaching relacji z sobą i bliskimi" autorstwa Małgorzaty Krawczak i Beaty Mąkolskiej wydawnictwa GWP, która pomoże Wam odkryć cechy temperamentu i jego wpływu na kształt Waszego życia - kliknij, by przejść do konkursu


Dołącz do nas:

f_logo.jpg    logo-nk.jpg« Lista wszystkich biuletynów