Nowy Newsletter Plasterek.pl - radosne świętowanie [2015-04-02]

wielkanoc.jpg

W dzisiejszym newsletterze:

  • Tajemnica pogody ducha - czyli skąd czerpać radość

  • Życie jak teatr - czyli zagadki przyszłości

  • Możesz pomóc - wesprzyj, doradź, podziel się wiedzą

  • Wesołego Alleluja!!!


Warto wiedzieć

pogoda ducha.jpgTajemnica pogody ducha

Prowadzone w różnych zakątkach świata badania nad tajemnicą długowieczności wskazują na pewną wspólną cechę osób długowiecznych. Jest nią pogoda ducha, będąca miarą zdolności przystosowania do realiów życia. A zdolność ta, to nic innego jak pozytywne myślenie. Umiejętnością spojrzenia na swoje życie, jak na wielki dar, który mamy możliwość wykorzystać najlepiej jak potrafimy. Myśleć pozytywnie, to spojrzeć na swoje życie jak na ogromny pakiet możliwości. Owszem, nie zawsze jest on taki, jaki sobie wymarzymy, nie zawsze łatwy do realizacji, ale zawsze nasz własny i powinniśmy pamiętać, że innego mieć nie będziemy. Nie znaczy to, że mamy godzić się na wszystko, do niczego nie dążyć i zrezygnować z marzeń. Wręcz przeciwnie budujmy nasze życie według własnych wzorców pamiętając jednak przy tym, aby własną energię i życzliwość ukierunkować na coś poza własną osobą.
Podobno ci, którzy nie doceniają tego co mają, nigdy nie dostaną więcej, bo zwyczajnie na to nie zasługują. Zasada ta dotyczy również radości życia. Często z naszych ust padają słowa: gdybym miał lepszą pracę..., gdybym mógł zwiedzić wymarzony zakątek świata... gdyby mój związek był lepszy... gdyby..., wówczas na pewno cieszyłbym się życiem. A cała sztuka radości życia polega właśnie na tym, aby cieszyć się nim w tym momencie i w tej chwili. Nie jutro, nie za miesiąc, czy w przyszłym roku, kiedy już będziesz zarabiać XXX złotych, a Twój partner przemieni się w wyrozumiałego, kochającego Cię ponad wszystko człowieka, ale właśnie dzisiaj, kiedy wydaje Ci się, że tak wiele do szczęścia jeszcze Ci brakuje. Czerpmy więc radość życia pamiętając, że „Dzban napełnia się po kropelce".

Czy umiesz celebrować radość w swoim życiu? -  dołącz do dyskusji na Facebooku.Ćwiczenie w tym tygodniu

aktor.jpgZagadki przyszłości

Przyszłość któż z nas choć raz nie zapragnął jej poznać, dowiedzieć się, co przyniesie i jakie skrywa niespodzianki. Dla jednych przyszłość to biała karta, którą zapisujemy dzień po dniu, dla innych gotowy scenariusz naszego życia, który odgrywamy jak aktorzy na scenie. Niezależnie od tego, czy wierzymy, iż przyszłość można przewidzieć, czy też nie zawsze warto się nad nią zastanowić. Spróbować spojrzeć oczami wyobraźni do przodu, zobaczyć siebie za rok, czy dwa. Odegrać sztukę własnego życia, by sprawdzić jak będziemy się czuć, gdy opadnie kurtyna. Dziś zapraszam Was do zabawy w przewidywanie przyszłości - kliknij, by przejść do testu.

 


Możesz pomóc

katharsis.pngKatharsis - Umarłam

Mam wszystko. Życie idealne. Przyjaciele, pełna rodzina, ale wciąż jestem tak bardzo nieszczęśliwa. Boję się samotności. Boję się, że zostanę sama. Sama ze sobą. Kiedy tak się dzieje, a są dni kiedy nie ma nikogo, dostaję ataków paniki. Czuję jakby ktoś rozdzierał mi serce. A potem wszystkie emocje przemijają. Nie czuję nic. Czuję tylko ogarniającą mnie coraz większą pustkę. Nie potrafię przejmować się innymi, nic mnie nie rusza, żadne szczęśliwe wydarzenia, a najdrobniejsze złe doprowadza do pogłębienia mojej czarnej dziury w sercu. Czuję jakbym nie była sobą, nic mnie nie cieszy.


grupa.jpgGrupa -  Odrodzić się na nowo

Jeśli człowiek ma czas zastanowić się nad podjęciem decyzji, najczęściej rezygnuje. Żeby podjąć pewne kroki, potrzeba wielkiej odwagi - kliknij, by dołączyć do grupy.Wesołego Alleluja!!!

wielkanoc-koszyk.jpgZ okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy Wam nadziei i wiary, że to co niemożliwe,

stać się może rzeczywistością.

Niech budzi się w Was siła i moc,

tak potrzebne do urzeczywistniania marzeń i pragnień.

Niech w te święta serca Wasze pełne będą spokoju i wewnętrznej radości,

niech Wasze myśli przeniknie optymizm

i pogoda ducha.

Życzymy Wam, aby wiosna na dobre rozgościła się w Waszych sercach,

domach i rodzinach.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

życzy
Zespół Plasterek.pl


Dołącz do nas:

f_logo.jpg     logo-nk.jpg

 « Lista wszystkich biuletynów