Nowy Newsletter Plasterek.pl - świąteczny czas [2014-12-22]

baner1.jpg

W dzisiejszym newsletterze:

  • Wszystkiego co najlepsze - świąteczne życzenia
  • W te święta odkryj swój biegun
  • Przeżyj święta w zgodzie z sobą
  • Przygotuj własnoręcznie robiony prezent


Wszystkiego co najlepsze

życznia1.jpgNiech Święta Bożego Narodzenia będą

dla Was czasem błogosławionym,

pełnym miłości i życzliwości,

radości i spokoju,

wzajemnej dobroci i czasem pochylenia

się nad sobą i drugim człowiekiem.

A nadchodzący Nowy Rok niech obfituje

w spełnione marzenia i realizacje planów,

niech będzie czasem dobrych decyzji

i źródłem ogromnej satysfakcji.

życzy zespół Plasterek.pl

 


Warto wiedzieć

biegun.jpgW te święta odkryj swój biegun

Dla Marka Kamińskiego biegun, to po pierwsze pewien punkt geograficzny, do którego kiedyś postanowił dojść. Jednak biegun nie dawał się tak łatwo zdobyć i kazał Markowi zastanowić się nad drogą, która do niego prowadzi. Dzięki temu biegun stał się dla niego, czymś co ma o wile więcej znaczeń niż tylko punkt na mapie. Dla Marka Kamińskiego biegun był inspiracją, był jak pusty biały ekran, na którym zobaczył samego siebie. Maszerując przez białe pustkowie Marek Kamiński odkrył, że biegun jest czymś co nosimy w sobie. Aby odkryć swój biegun, musisz odbyć podróż w głąb siebie, w głąb swoich myśli do najskrytszych marzeń i planów, by zrozumieć co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne. Biegunem jest wszystko co wprawia Cię w ruch, jest czymś co nosisz w sobie, co czujesz, że powinieneś odkryć. To cel, który wymaga pracy, zmiany samego siebie, ale jest też wielką wartością, czymś do czego warto zmierzać. Wymaga to poznania samego siebie, pracy nad sobą, skupienia się na tym co jest dla Ciebie naprawdę ważne. Wybierz swój biegun - będzie Twoją gwiazdą, która Cię poprowadzi. 


Czy odkryłeś już swój biegun? - dołącz do dyskusji na Facebooku.Warto przemyśleć

ozdoby.jpgPrzeżyć święta w zgodzie z sobą

Święta, święta i po świętach... . Zanim zasiądziemy do wigilijnego stołu warto się zastanowić, co te święta dla mnie oznaczają, jak pragnę je przeżyć, by zostawiły, oprócz uczucia przejedzenia, poczucie dobrze spędzonego czasu. Święta, to magiczny czas, bliskości, wybaczania i dzielenia się sobą, zadbaj by był to również czas pełen dobroci dla samego siebie - kliknij, by dowiedzieć się więcej. Zaskocz samodzielnie wykonanym prezentem

krówki.jpgKrówki pistacjowe

Składniki: 25 dag obranych pistacji (niesolonych), 2 łyżki miękkiego masła, 1 łyżka białego cukru, 2 szklanki brązowego cukru (jasnego), 1/3 szklanki brązowego cukru (ciemnego), 1 szklanka gęstej śmietany 36%, 1/4 łyżeczka soli, olejek waniliowy.

Wykonanie: Rozgrzej piekarnik do 175 stopni, dwie spore blachy posmaruj olejem i wyłóż pergaminem. Pistacje upraż w piekarniku, przesyp do miski, wymieszaj z masłem i białym cukrem. W rondlu o grubym dnie zagotuj oba rodzaje cukru ze śmietaną i solą. Ciągle mieszając podgrzewaj aż cukier się rozpuści. Następnie gotuj bez mieszania jeszcze 10 minut, zdejm z ognia i odstaw do przestygnięcia. Dodaj olejek waniliowy, ucieraj drewniana łyżką aż mieszanina zacznie się robić matowa. Grubo rozsmaruj masę na przygotowanych blachach, powycinaj krówki zanim masa zastygnie i szybko udekoruj je pistacjami. Przygotowane cukierki pozostaw na godzinę w temperaturze pokojowej. 


Dołącz do nas:

f_logo.jpg      logo-nk.jpg« Lista wszystkich biuletynów