Nowy Newsletter Plasterek.pl - związki [2014-05-27]

związek1.jpg

W dzisiejszym newsletterze:

  • Kompromis w związku - czyli jak budować pozytywne relacje
  • Recepta na udany związek - czyli osiem zasad, które warto przestrzegać
  • Weź udział w konkursie i wygraj książkę „Jak przeżyć w związku unikając pułapek"
  • Zaproszenie na warsztaty „Poczucie własnej wartości"


Warto wiedzieć

związek2.jpgKompromis w związku

Prawo do bycia w związku, w przeciwieństwie do innych licencji i praw, nie wymaga odpowiednich kompetencji. Osoba uprawniona do leczenia innych musi się wykazać wiedzą na temat chorób i leków; prawo jazdy przyznaje się tym, którzy potrafią kierować samochodem. Gdyby zatem w szkołach prowadzono kurs z umiejętności bycia w związku, wielu ludzi nauczyłoby się porozumiewać ze sobą w sposób rozsądny i pełen miłości. Ludzie w początkowej fazie bycia razem snują najczęściej nierealne marzenia i mają wygórowane oczekiwania wobec swojego partnera, a przecież związek, to przede wszystkim partnerstwo i obowiązek. Gdyby każdy przygotował szczegółową listę swoich potrzeb, oczekiwań i możliwości, którą partner przeczytałby przed wejściem w związek, byłoby znacznie mniej smutku i rozczarowań. To oczywiste, że oczekiwania (zarówno te jawne, jak i ukryte), jakie ludzie mają wobec siebie, wywierają głęboki wpływ na jakość ich związku. U podstaw konfliktu najczęściej leży żal o to, że „ten związek nie spełnia moich nadziei ani oczekiwań". Bywa oczywiście tak, że oczekiwania są nierealistyczne lub niesprawiedliwe, jednak często zdarza się tak, że oczekiwania obojga partnerów, są jak najbardziej słuszne, ale nie zostały nigdy głośno wyartykułowane. Jeżeli dwoje ludzie pragnie być razem, to przede wszystkim powinni wyrazić to, czego chcą od siebie nawzajem. Bycie razem, to danie sobie prawa do rozmowy o wspólnych i indywidualnych potrzebach, takie przyzwolenie pozwala usunąć, czy też rozwiązać większość problemów i zapewnia obojgu partnerom większą satysfakcję. Należy także pamiętać, że prawo do wyrażania własnych oczekiwań, to jedno, a danie tego samego prawa partnerowi, to drugie. Związek, to relacja dwojga ludzi, dlatego też tak ważne jest uświadomienie sobie, że to czego oczekujemy dla siebie, należy się także naszemu partnerowi. Związek, to sztuka kompromisu pomiędzy oczekiwaniami i pragnieniami jednej strony, a oczekiwaniami i pragnieniami drugiej. Kompromisu jak najbardziej osiągalnego i dającego ogromną satysfakcję w budowaniu wzajemnej relacji.

Czy masz swoją własną receptę na udany związek? - dołącz do dyskusji na Facebooku.Ćwiczenie w tym tygodniu

związek.jpgRecepta na udany związek

Wszystkie dobre związki dążą do kompromisu. W szczęśliwej i udanej relacji ludzie dzielą ze sobą życie; nie próbując kierować życiem partnera. Przepisów na udany związek jest zapewne tyle, ile szczęśliwych par, każda ma własną receptę wypracowaną na swoim przykładzie. Istnieje jednak kilka zasad ogólnych, wytycznych, które pomagają zbudować szczęśliwą relację. Nie są to rzeczy odkrywcze ani zupełnie nowe, to prawdy, które każdy z nas zna, ale często o nich zapomina lub po prostu pamiętać nie chce. Dzieje się tak, gdyż bardzo często zapominamy, że związek to nie pole bitwy, ale strefa pokojowej współpracy. Poznaj osiem dobrych rad dla osób pragnących stworzyć udany związek, autorstwa Arnolda Lazarusa, przemyśl je, zastosuj w swoim życiu i ciesz się relacją, która spełnia Twoje - jak i partnera - oczekiwania - kliknij, by dowiedzieć się więcej.

 


Weź udział w konkursie

Jak przeżyć w związku1.jpgZapraszamy do udziału w KONKURSIE!!!

A konkurs przygotowaliśmy prawdziwie majowy :) Wiadomo wiosna to czas, kiedy nie tylko rośliny budzą się do życia, ale i nasze emocje zaczynają nabierać kolorowych barw. Warto zatem zastanowić się; jak budujemy nasze relacje, jakie tworzymy związki i jak je pielęgnujemy.

Nagrodą w konkursie jest książka Arnolda Lazarusa „Jak przeżyć w związku unikając pułapek" wydawnictwa Funky Books Grupy Wydawniczej GWP.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Wystarczy w komentarzach pod urodzinowym postem zamieścić odpowiedź na pytanie:

Jaka jest Twoja recepta na szczęśliwy związek?

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 31 maja, a po tym terminie wybierzemy dwie osoby, które otrzymają od nas i od wydawnictwa Funky Books książkę „Jak przeżyć w związku unikając pułapek" - kliknij, by wziąć udział w konkursie.Zaproszenie na warsztaty

"POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI"

czyli

gdzie leży Twoja wartość?

Czyż nie byłoby wspaniale gdybyś...

  • Doceniał siebie zamiast skupiać się na tym co Ci nie wychodzi
  • Koncentrował swoją energię na tym czego naprawdę pragniesz zamiast trwonić ją na działania zastępcze
  • Wykorzystywał swoje mocne strony zamiast w kółko analizować niedoskonałości
  • Żył świadomie zamiast błądzić we mgle
  • Czuł własną godność zamiast ciągłego poczucia winy i niedoskonałości

...i mógł to wszystko odnaleźć w sobie?

zd1.jpgWarto popracować i poszukać poczucia własnej wartości, bo to że ono w Tobie drzemie nie ulega wątpliwości. Czasami tylko doskonale się ukrywa pod poczuciem winy, żalem do siebie i innych, złością... Jednakże, nawet najbardziej optymistyczne nastawienie do odnalezienia poczucia własnej wartości i wiara, że możesz to zrobić nic nie przyniesie, jeśli nie zatrudnisz do pracy swojego umysłu. Bez świadomego, odpowiedzialnego, otwartego podejścia do siebie, wyczucia kiedy skorzystać z pomocy, nie doświadczysz swojej wartości.

Dlatego też zapraszamy Cię na warsztaty "Poczucie własnej wartości", na których będziesz pracował nad zbudowaniem solidnego poczucia własnej wartości - kliknij, by dowiedzieć się więcej lub zapisać się na warsztaty. 

ZAPRASZAMY

Dołącz do nas:

     f_logo.jpg     logo-nk.jpg

 « Lista wszystkich biuletynów